+1 oy
739 göst.
Aile kategorisinde (2,672 puan) tarafından
Kızlar merhaba, 6 buçuk aylık hamileyim ve yaşım 22. Doğumda annem yanıma gelecek bir hafta on gün kadar sonrasında ise gidecek . Biraz tereddütlerim var çocuk bakma hakkında. Yani tek başıma çocuk bakabilirim diyordum ama şimdi bir korku sardı beni . Nasıl bakacağım tek başıma ? Bakabilir miyim ? 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendine güven emin ol bakarsın ben ilk çocuğmu dünyaya getirdiğimde 18 yaşındaydım ve çokta güzel başardım kendime güvendim şimdi 28 yaşında 2 çocuğum var :) 
(2,672 puan) tarafından
İnşallah ya korkuyorum ne yer ne içer hiç bilmiyorum arastiyirum ama yine de korkuyorum
tarafından
Kokma akışına bırak inan o anda herşeyi öğreniyor insan
(433 puan) tarafından
Yeni doğmuş bebek ne yiyecek bol bol emzireceksin gazını çıkaracaksın altını değiştireceksin
tarafından
Korkma canm ne yer ne içer diye korkuyorsan bize sor hemen yardımcı oluruz ❤️
-Reklam-
0 oy
(970 puan) tarafından
alisirsin ilk başta biraz zor gelir ama.inan kucağına aldıktan sonra hepsi geçer mis gibide bakarsın Allah'ın izniyle nasi büyüdüğünü bile anlamazsın 
(2,672 puan) tarafından
İnşallah o günleri görmek nasip olur
0 oy
(7,277 puan) tarafından
Bakarsın kuzum ben pacamda bı çocuk yeni doğanı baktım allha sabrını gücünü veriyor 
(2,672 puan) tarafından
İnşallah yaa doğum yaklaştıkça korkuyorum
(7,277 puan) tarafından
Korkma tatlım güçlü bir annesin sen yaparsın
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben mecburi sezaryenle doğum yaptım ve 2 gün hastanede kaldım 3.Gün eve geldiğimde kayınvalidem geldi bizimle kalmaya ve ben işlerimi tek başıma yapıyordum. Güya bebek tek kalamazmis, o çocuğun dibinde oturuyordu ben iş yapiyordum.Eşim bana kızdı kendime geldim annesine de kızdı gönderdi.

Çok zor kolik bir bebek olmasına rağmen eşimin desteği ile güç buldum ve ben tek büyüttüm. Şuan 16 buçuk aylığız ve çok şükür diyorum. Daha iyi yalnız büyütmek, karışan vs olmayınca emin olabilirsin. :)
(2,672 puan) tarafından
Aslında kaynanam yardımcı olacakti o burda ona güveniyordum ama çok büyük bir tartışma çıktı aramızda o yüzden bu korku geldi bana. Bir yandan da benim çocuğum benden iyi kimse bakamaz diyorum ama .. hakkımızda hayırlısı
(1,279 puan) tarafından
Aynen öyle senden iyi kimse bakamaz, o korku ilk doğum yapan tüm annelerde oluyor. Ben tutamam ben emziremem ben alt değiştirmem midem bulanır vs diyen ben :) evlat bambaşka bir şey o doğunca senin ile olan iletisimiyle sen ne istediğini derdini gazını vs her şeyini anlıyorsun. O seni yönlendiriyor o yüzden yaşın falan da bir önemi yok. Kendine güven akışına bırak gerisi kendiliğinden oluyor :))
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende tek baktım hala bakıyorum yaparsın
(2,672 puan) tarafından
İnşallah en güzel şekilde çocuklarımızı yetistirieiz
0 oy
tarafından
21 yaşında oğlumu kucağıma aldım hemde sezeryanlıydım eşimin desteği de vardı tabi kendine güven hiç korkma bakarsın ALLAH 'ın izniyle 
(2,672 puan) tarafından
İnşallah çok şükür benim de eşim çok anlayışlı yardımcı olur bana
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Zorda kalan insan atomu bile parçalar dibine kadar yaşandı ve onaylandı 
(2,672 puan) tarafından
:)) sesli güldüm, insallah
0 oy
(12,580 puan) tarafından

hemde paşalar gibı :)

ilk doğum korktum hem bırakmadı kaynanam kırk gün orda kaldım 

çok güzel baktı sağ olsun

şimdi hamile olduğumu öğrendim bu sefer eve geleceğim direk yalnız daha kolayca adapte olursun annelik içgüdüsel

(2,672 puan) tarafından
Umarım sağ olun
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Eşin var mı? 
(2,672 puan) tarafından
Var var :) gayet de anlayışlı çok şükür . Ben sadece büyük biri olmadan tecrübeli biri olmadan yapabilir miyim diye tereddutteyim
(7,709 puan) tarafından
Yanlış bir şey yazmamak için sordum ben de. Lütfen yanlış anlama. Rabbim sağlıklı huzur ömür versin size de eşinize de. Huzurunuzu daim etsin (amin). Eşin varsa sen de sağlıklı olursan Allah'ın izniyle bir şey olmaz. Daha kolay geçirirsiniz o dönemi emin ol
(2,672 puan) tarafından
Yok yanlış anlamadım tabii ki hepimize sağlıklı huzurlu ömür versin. İnşallah dediğin gibi olur
(7,709 puan) tarafından
Açıklama gereğinde bulundum kırmamak için canım ❣️
0 oy
tarafından
Bakabilirsn canm bnde kızımı tek başıma büyüttm
(2,672 puan) tarafından
İnşallah insallah
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Ben 17 yaşımda baktıysam sizde bakarsınız:)annelik duygusu bambaşka inanın çok iyi bakarsınız
(2,672 puan) tarafından
İnşallah yaa
0 oy
(1,747 puan) tarafından
Ben 19 yaşında kucağıma aldım bebeğimi.. annemde yoktu zaten ..kaynanam 1 hafta kaldı kalmasada olurmuş sadecee stres yaptım .. annelik iç güdüsü ile çokta güzel bakıyorsun.. zaten emiyor uyuyor altına yapıyor başkada birşeyi yok :)) tabi kolik felan değilse benimkiler olmadı öyle ağlama krizleri felan
(2,672 puan) tarafından
İnslalaj kolik olmaz o zaman :)
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Benim yanımda 2 gece kaldı annem oda hastanede eve gelince kendi evine gitti çok da güzel baktım valla hemde sezaryenle doğum yapmıştım 
(2,672 puan) tarafından
Umarım ben de güzel bakabilirim
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Ben 19 yaşındayım bende de var o ama Allah yardım eder birde zaman eskisi gibi deil aklımıza birşey takılınca hemen araştırma imkanımız oluyor eşiniz de destek olursa bazı yerlere güzel olur 
(2,672 puan) tarafından
İnsallaj oluyor Allah razı olsun tüm yardımcı olan eşlerden:)
0 oy
(998 puan) tarafından
İlk oğlumda kırkım çıkana kadar annem durmuştu yanımda ikincide tek başımaydim annem vefat etti hastaneden taburcu oldum eve geldim mutfağa girdim hiç yatamadım iki çocukla çok zorlandım ama mecbur kalınca yapacak birşey yok 
(2,672 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin. İnşallah ben de bakabilirim
0 oy
(265 puan) tarafından
İş başa düşünce bakarsın bakmasına onda sorun yok da lohusalık bitene kadar yanında birileri olsa iyi olur, çünkü hormonlar gerileyince lohusa depresyonu olabiliyor, yalnız kalınca risk daha fazla
(2,672 puan) tarafından
Lise çağında kız kardeşim yanımda kalacak 40 çıkana kadar
(265 puan) tarafından
O da yeter :)
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Dogum yapinca sana annelik guncellemesi gelecek merak etme bakarsin.
(2,672 puan) tarafından
İnşallah :)
0 oy
(48,629 puan) tarafından

bende ayrılıyorsun sandim cok sukur bosanma postu degilmis 

tekken dahanrahat bakiliyo
(2,672 puan) tarafından
Yok çok şükür:) Allah hiç kimseyi o duruma düşürmesin. İnsallah
0 oy
(7,585 puan) tarafından
Sana muhtaç bir canlı mecbur bakılıyor bir şekilde dert etme.
(2,672 puan) tarafından
İnşallah :)
0 oy
(554 puan) tarafından
Çocuğu doğurduğum günden itibaren tek baktım kimse yanımda kalmadı eşim yardımcı oluyordu sadece oda ne kadar olacak kendine güven yapabilirsin
(2,672 puan) tarafından
Umarım :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 287 göst.
13 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 611 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Neslihanemretpkts_ (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu

379,152 soru

11,349,560 cevap

34,814 kullanıcı

...