0 oy
239 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından

Kızlar 7 haftalık bebeğim uyumadığı zamanlar devamlı ağlıyor doktor kolik bir bebek olduğunu söyledi gaz sancıları varmış. Önce sapsimplex isimli gaz damlasını kullandık ağlamalar dinmeyince bir süre sonra başka bir doktorum verdiği relactaz isimli bi damla ve tribudat İsimli şuruba devam ediyoruz ağlamarı kesilmedi uyumadığı zamanlar sürekli kucakta gazmek istiyor devamlı hop hop pat pat istiyor çoğu zaman buna rağmen yine ağlıyor sadece ağlama şiddeti azalsın diye yapıyorum. 24 aylık oğlumun küçüklüğünden beri bana aşırı bağlanma problemi var evin içinde kucağımdan inmez beni başka odaya göndermez.kimi zaman bebek kucağımda oğlum paçalarımdan çekiştirir vaziyetteyiz kimi zaman her ikisi birden kucağımda taşımaya çalıyorum bebek uyurken kısacık süreler içinde oğlumun altını değiştirip karnını doyurmaya çalışıyorum. Oğlumu öğle uykuna sallayarak uyumak durumundayım. Oğlumu ayakta sallarken kızımı kucağımda sallıyorum. Üstelik oğlumun 2 yaş sendromuda başladı.  Kayınvalidem yanımda sağolsun ama o benden yemek yemiyor bana altını aldırmıyor benimle uyumuyor diyor.bunlar ancak ben yapabilirim. Yani kısacası durum bu şekilde. Sizinde yaşları yakın bebeleriniz olduysa ne gibi sorunlar yaşadınız nasıl çözümler buldunuz. (:(

6 Cevaplar

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kuzum benim 21 aylık ve 3 aylık iki oğlum var kolik değillerdi şükür ama gaz için kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri var mikrodalgada bir dakika ısıtıyorum gazı rahat çıkıyor ağrısı kalmıyor onu deneyebilirsin , kolik bebek zor ama geçici bir durum olduğunu duymuştum 
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
(7,871 puan) tarafından
:((( keskeee buna hazır olunca gebelik dusunseyydinizz 
(7,444 puan) tarafından
Bende onu diyorum zaten bilemezsin ki sonuçta kolik olacağını
(7,871 puan) tarafından
Allah aşkına bir sakin olun yaaa bu ne üslup böyle ben post sahibine yorum yapıyorum konuyla alakası olmayan insanlar ne diye hemen ak baba gibi yorum yapıyor, kolik molik şuanda yetisemiyo farkındaysanız çocuğuda çok bagliymis kadına zor olur demek istedim biraz daha büyütüp yapabilirdin demek istedim ay burda post açıyorsunuz bişey yazınca burnumu sokuyo oluyorum çok garipsiniz ya eleştiriye gelemeyen post açmasın
(7,444 puan) tarafından
İyide post sahibi demiş sana ben üslupsuz bişey demedim ki
(2,724 puan) tarafından
Istediğimiz kadar hazır olalım o an geldiğinde her şey değişir
(7,871 puan) tarafından
Önlemi alınsa bişey olmaz, biz biraz rahatız bu konuda.
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Maflor plus probiyotik damla ile destekleyin, beyaz gürültü, kiraz çekirdekli kemer, siz emziriyorsanız bol bol kimyon rezene ve papatya çayı tüketin hem kendi hem bebeğinizin ayaklarını mutlaka sıcak tutun. Her gün aynı saatlerde uyuması için banyo rutini oluşturabilirsiniz. Ben yarım kundak yapıyordum hazır fermuarlı satılan kundaklar vs var o biraz rahatlattı, çok zor ama geçiyor.. Allah yar ve yardımcınız olsun.. 
(9 puan) tarafından
Teşekkürler ederim
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Biogaia bağırsak duzenleyicidir her gün düzenli aynı saatte 5 damla ver 
0 oy
(982 puan) tarafından
Oğlum kolik bebekti cnm 12 ay sürdü anason kaynatiyordum 2 yemek kaşığı suya katirip iciriyordum uyumadan önce hem gazını çıkartıyordu hem rahat uyuyordu şuan oğlum 15aylik bazen gazını yapamıyor ağlıyor hemen anlıyorum anason kaynatiyorum çok rahatlıyor 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Heralde tek kolayligim bu oldu benim ilk oglum kolikti cok zor buyuttum onu ikincim sukur gazi vardi ama rahatsuz etmedi oyuzden cok rahat buyuttum onu ins tez vakit gecer

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 626 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gülhira (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 575 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde Mlhnvzt07 (1,262 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.