0 oy
91 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,092 puan) tarafından
Bilezik almayi kafama koydum biraz nakit var beş tanede bebeğimin çeyreği var sizce elimdeki paranın yettigi kadar kaç gram yapıyorsa artik 10 grm falan bilezik mi alayım yoksa ceyrekleride bozdurup 20 gram almak mantıklı mı karar veremedim 

3 Cevaplar

+1 oy
(4,974 puan) tarafından
Bence ceyrekleri parayı hepsini üst üste koy kuyumcuya git Parana göre kaç gram geliyorsa 22 ayar işçiliksiz bilezik al,hem koluna takarsın hemde kenarda parça parça para altin olmasından da bir tane düzgün kolunda olsun daha iyi,ben öyle yaptim,hatta fazla yüzüğün yada ince künyen falan varsa kenarda onlarida üstüne koy 
(2,092 puan) tarafından
Evet aradığım yorum :D ya bebegimin diye ceyreklere kıyamadım ama bı tane bilezigim olsun canli canli göreyim istedim en azından :D
Ama ceyrekleri bozdurup bozdurmamakta kararsız kaldım bozmazsam 10 gram alabilirm bozarsam 20 gram

20 daha cazip geliyor sanki ama inşallah satarken cok düşmez
(2,092 puan) tarafından
Evet evet öyle yapicam sanırım kibrit çöpü diyorlardı yada Ajda demişti biri isciliksizmis ondan düşünüyorum ins
-Reklam-
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Bilezikte işçilik düşer çeyrek neyse odur yinede sen bilirsin 
(2,092 puan) tarafından
Ya şu isciliksiz dediklerinden düşünüyorum bide canlı göreyim yanimda olsun diye :D
Çok dusermiki bilmem ama hemende bozmayacgim
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çeyrek çeyrek olarak kalsa daha mantıklı önce çeyreği satarken düşecek sonra bileziği.. 

Birikim için 24 ve 22 ayar gram olarak alıp daha sonra bileziğe çevirdiğinde çok zarar edilmiyor ama çeyrek biraz sıkıntılı ama senin tercihin. Eğer takmak istiyorum dersen uzun vadede  çeyreği de eklesen her türlü kazandırır..
(2,092 puan) tarafından
Evet sizin soylediginizde mantıklı ama zaten hemen bozmayi düşünmüyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 873 göst.
30 Ağustos 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Elifayhan (284 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde __Eda38H_E (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 143 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asyemurrr6333 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 181 göst.
15 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,332 soru

11,387,884 cevap

34,891 kullanıcı