0 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde (712 puan) tarafından

Kızlar yani bu da dert mi demeyin ama benim kıyafetlerim eskimiyor :woot:10 senelik kıyafetlerim var mübarek ne bi solma ne sökülme tülerme vs e kilo da almadım şu 10 senede veya afaki şekilde değil. Ama sıkıldım da artık yani 10 senedir eskimiyor da insan da bi internete girince veya söyle bi çarşıya çıkınca biseyler alası geliyor sonra evdeki kıyafet yığıni aklına geliyor ve aman bu da israf olur almasam da olur deyip biseycik almıyorum. Yani hadi diyelim normal kıyafetler pek giyilmiyor misafir bayram seyran vs. Ama günlük kıyafet de eskimez mi yahu giy çıkar aynı badiler  tişörtler, maşallah diyeyim yine normal bi tişört bile olmuş 150-200 Ama olsun :D

Eşim mesela her sene 3-4 tane tişört vs. Alır ve eskitir de, yani boşa da almaz.

Sizlerde durumlar nasıl, senelik alışveriş yaparmisiniz sezon sonu indirimler vs? 

35 Cevaplar

0 oy
(6,227 puan) tarafından
Valla hiç senelik alışveriş yapmam ne zaman lazım olursa 

Veya öyle beğenirsem gözüme çarparsa belki alırım 

Ama benim kıyafetler eskiyor ya hemen köy yeri falan giyiyorum sürekli 
tarafından
Aynen öyle, inanki benim gibi vucut yapin kolay kolay değişiyorsa bu yöntemle o kıyafetler yıllarca gider gidiyorda, mesela ben kiyafetlere para harmayi hiç sevmem bekarken annem alalim alalim derdi ihtiyacım yok derdim o da bayramdan bayrama alırdı onlar bile bi kez giyilir yine dolaba, evde giymeye kıyamazdım napim bide koy hayatı inek, bostan, yonca derken vakit iş elbiselerimin icinde geçerdi :)) aksama eve gel temizlenem o 3 kiyafetlerden biri üstümde olurdu ve ben 1 tanesini 1 hafta giyerdim sonra değiştirirdim, gayette temizdim yine :) yani üstüm başım inek kokmazdi. :)) şimdiki nesle bakıyorum kiyafet al al doymuyorlar Allah ıslah etsin :((( hepsi israf
O yüzden annem derdi bunu alan yasadi, bu geçen bayram eşim bana elbise bulmuş arayıp bedenimi soruyor alma dedi elbisem var dokapta :)) ne yaptı be etti aldırmadım, kayinannem bana kızıyor neden aldırmadın diye :)) napim gereksiz dolabimda var kullanılacak elhamdülillah, pişman değilim iyikide aldirmadim
(6,227 puan) tarafından
Ayyy aslında bende oyledim kuzum ☺️ mesela çok gözüme çarpar beğenir isem alırım kendime yıl içinde

Mesela o düğüne veya bir misafirliğe giderken giydiğim de eskimeye yüz tutunca onu gündelik ederdim

Köy yeri bahçe bostan işleri e haliyle ben tarlaya da gidiyorum evde olsan neyse de tarlada akşama kadar güneş altında olunca rengi soluyor yirtiliyor toprakla iç icesin
Çoğu bluzum hep sirtimin tarafından rengi soluyor sonra biraz daha geçince bakıyorsun oralardan yirtiliyor ☺️
tarafından
Elhamdülillah carsaf giydigim icin alttaki elbiselerim solmuyordu, carsafim güneşte soluyordu:))
(712 puan) tarafından
Solan çarşaf olsun yeterki tesetturmuzden ödün vermeyelim ne güzel bisey maşallah ❤
tarafından
:)))))))
-Reklam-
0 oy
(7,738 puan) tarafından

Benim de aynı. Eşim sürekli der kendine bir şeyler al diye. Acıyor sanırım halime :D

(6,258 puan) tarafından
Tek olmadığım için mutlu oldum sjsn
(712 puan) tarafından
Aynn öyle sürekli der biseye ihtiyacın varmı vs. Bende Keşkee  diyorum :-D
(7,738 puan) tarafından
Gelin sarılalım kızlar :D
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Ben giyerim . Ben rahat olayım gerçekten çuval giyerim delik deşik olsa da doğada çözülse de Ben giyerim 
(712 puan) tarafından
Ahaha bu da iyimiş:DD
0 oy
(7,963 puan) tarafından
Benimde hiç eskimiyo birsuru var :D kıyafetten bıktım artık almicam diyorum yine dayanamiyorum ya...
(712 puan) tarafından
Tabii alınıyor yaa bende diyom Amaan onca kiyfart nereye kadar sonra yine bi parça görüyorum ve bi tanesi daha ekleniyor   :DD
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben hiç kıyafetimin eskidiğini bilmiyorum sanırım çok olduğu için uzun uzun giyinmiyorum diye. Nefsim ağır basıyor alıyorum sürekli Rabbim hesabını soracak. Hidayet bulalım hepimiz.
(712 puan) tarafından
Amiin inşallah canım:)
0 oy
tarafından
Benim de 7 yıllık kazaklarim var hic eskimiyo hep evim içinde giyerim onun disinda ihtiyacım varsa alırım 
(712 puan) tarafından
Ay benimde öyle hele bir iki kazağim var geçen bi hesapladım 12 senelik olmuş ve ESKIMIYOR :DD
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Kumaşın kalitesine bağlı kuzu 7 sene önce aldığım taş gibi duran kıyafetim de var 1 sene olmadan mahvolanda 
(712 puan) tarafından
Ay evt doğru. anam ne güzel çamaşırları mis gibi yapardı ben evlenince bazı kıyafetlerimin haşati çıktı  :DD
(6,512 puan) tarafından
Sıkıldığın kıyafetleri ihtiyaç sahibi birilerine verebilirsin yada satabilirsin ben öyle yapıyorum
(712 puan) tarafından
Satmayı beceremem heralde :D ama ara ara ayırıyorum giymediklerimi kıyafet kumbarasina  atıyorum.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ya benim de var neredeyse 10 senelik kıyafetler. Giymiyorum da. Bekarken çalışırken almışım hala dolapta. Ben öyle sezonluk alışveriş yapmıyorum bisi hoşuma giderse alirimda hoşuma giden de yok artık saçma sapan kıyafetler var piyasada.  Beğenmiyorum da. 
(712 puan) tarafından
Evt yaa her yer crop  :'(( bilekler kısa oversize kıyafetler. Hiç benim tarzım değil
(4,651 puan) tarafından
Sorma moda denilen şey öyle bir yere evrildi ki normal.duz Bi tişört bile bulamıyorsun. Tipi kayık pantolonlar tişörtler gömlekler vs. Kim alıp giyiyor bunları diyorum ama alan var herhalde ki satılıyor
(712 puan) tarafından
Arz talep meselesi. Eğer kimse giymeseydi  mağazalar crop dolu olmazdı. Maalesef şöyle şık gündelik güzel kıyafet bulmak neredeyse imkansız.  Ufak ufak kızlar bile crop giyiyorlar.  Erkeklere yırtık pantolon fln ://
0 oy
tarafından
Canım ne zaman isterse o zaman alırım hiç eskimez öyle biraz da kaliteye bağlı 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Benimde eskimedi kilo alıp vermekten alıyorum. Hatta beden beden 65 kg 80 kg 90 kg 116 kg :D atmıcam sağım solum belli değil aladabiliyorum veredebiliyorum. İnsanlar çok kilo almıssın. Sonra oha çok vermissin. Şoka girer çevremde. Napayım ya şaşırtmayı seviyorum :D dkkdkdkd 
(712 puan) tarafından
Hay maşallah öyle hemen alıp verebiliyorsan güzel ama dikkatli ol yinede cnm. Doğumdan ötürü mu aldın yoksa bünye mi?
(2,545 puan) tarafından
Doğumda aldım canım ya hamileyken almıcam da ne zaman alcam :))) ben yazın çok yürürüm. Yazın veririm kışında gece yemeğne dikkat edince gidiyor zaten :)) verdiğim içinde şaşırıyorlar. Ama kıyafetleri atmam gene hamile kalırsam kullanacağım yani. :))
(712 puan) tarafından
Hmm anladım cnm ne güzel işte azmin sonu zaferdir maşallah. :))
(2,545 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bacım kilo alınır verilir :)
0 oy
tarafından
Hiç eskimez. Çünkü sürekli alıyorum kıyafet. Eskimeye fırsat kalmıyor. 
(712 puan) tarafından
Artık günümüz de çoğu kimse öyle heralde eskimeye fırsat kalmıyor kıyafetlerimizin
tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
(9,626 puan) tarafından

6 senedir evliyim daha 1 tane çorap atmışlıgım yok yani o derece sağlam duruyo herseyim :D sadece olmuyorsa birine vermisimdir onun dışında çöpe attığım eskiyen yıpranan kıyafetim ayakkabım hic yok 

(712 puan) tarafından
Hay maşallah benimde ten çoraplara verdiğim paranın haddi hesabı yok  :O
(9,626 puan) tarafından
Evlendigimden beri 2 tane tül çorap aldım onlarda hala duruyolar çünkü kullanmıyorum eger sen günlük hayatında kullaniyosan normaldir  :D
0 oy
(4,179 puan) tarafından
Benımde hıc eskimiyor birazı yeni duruyor kılo aldığım için olmuyorlar vermeyede kıyamıyorum.. Pek bır yerlere gittiğim yok tuniklerim duruyo oyle eskimiyor. Kac yillik evde giydiklerim var hatta esım bı gun kesti bir tanesini yeter giydiğin diye liseden kalmaydi:)))) 
(712 puan) tarafından
Ahaha o da iyimiş ama eskimeyince napcan durduk yere de atılmaz ki yazık günah
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Benimde hiç eskimiyir veriyorum yenilerini aliyorum beklersen ömür biter ne gerek var 
(712 puan) tarafından
Aynn öyle ya allahım ne kadar doğru bilemem ama bende veriyorum ara ara giymediklerimi
0 oy
(1,485 puan) tarafından
7 yıllık evliyim bekarken giydiğim kıyafetleri giyiyorum eskimiyor solmuyor yipranmiyor ama alıyorum tabi kıyafet de. kaliteli ise kiyafet eskimez.tek yıkamada oraya buraya eriyen rengi solan kıyafetler bilirim kaliteye bağlı marka değil bak ne markalar var boya veriyor yamuluyor vs 
(712 puan) tarafından
Evt markaya kesinlikle güvenmem. Evlenmeden önce ben ne nerde hoşuma giderse ordan alırdım. Ama eşim biraz daha fazla olsun marka olsun hatta marka almışken görünsün vs. Diye onlara dikkat eder, ama gel gör ki koton dan aldığı tişört de bi sene dayanıyor ona mavi den aldığı da  ://
0 oy
(672 puan) tarafından
8 senelik evliyim düğünde kayınvalidemin hediye aldıkları hem oluyor hemde eskimedi Bn birilerine veriyorum yenisi alıp değiştiriyorum yani 
0 oy
(7,425 puan) tarafından
Benim eskimedi daha carşıya giderken giydiğim şeyler ayrı günlük giydiklerim ayrı arada alıyom gene kıyavet 
0 oy
(829 puan) tarafından
3 sene bitti 4. Seneden gün almaya başladık evleneli bekarken ki kıyafetlerimi giyiyorum eskimediler eşim kızdı geçen gün yaw niye bunları giyiyorsun düğün öncesi aldıklarımizi giysene diyor o zaman aldıkları da iki üç parça evde giyilecek türden değil dışarı çıkmaya şuan uygun değil ikinciye hamileyim haliyle biraz kilo aldım esimde kaza geçirdi yatalak yürüyemiyor şuan issiz kaldı diyemedim olmuyorlar diye kızdı yirtacam artık dedj en sonunda olmuyor dedim onlar kilo aldım dar geliyorlar sende dar giyme diyorsun git al dedi  bende doğumdan sonra alayım daha iyi olur dedim hayır şimdi hemen yarın git al dedi gittim aldım bu ay sonu kaynimin düğünü var bu sefer de elbise lazım geçenlerde aldın onları giy diyor onlar da günlük elbise el cik şimdi işin içinden 
(712 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım. Hamilelik kısa bi dönem ondan sonra yine eski kıyafetlerini giymek istiyorsan kilo vermeye bak. Yoksa dolabı baştan düzmek akıl işi değil bu pahalılık ta://
(829 puan) tarafından
Kilo almadım canım zorlu bir dönem geçiyorum kilo almadım aksine verdim
(712 puan) tarafından
Hay  allah. Inşallah düzelir en kısa zamanda. Rabbim can sağlığı versin
(829 puan) tarafından
Saol canım tşk ederim Rabbim hepimize can sağlığı versin
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Beğendiğimi alirim güzel bakamam valla ne yalan diyim elbisedir ayakkabidir dayanmaz bana 
(712 puan) tarafından
Benim ablamda Aynn öyle bildiğin giydiği eskiyor kızın  :D e bende aynı şekil giyiyorum nasıl oluyor bilmiyom :D
(5,240 puan) tarafından
Hahah bence ablalar hep ayni benimde kiz kardeşim var sanki bugün almış herseyi :)
0 oy
(8,936 puan) tarafından
15 20 yıllık kiyafetlerim bile var ben eşyalarımı temiz kullanırım demode yada sikilirsam 2.el uygulamalarda satıp yenisini aliyorum hem israf olmuyor hem yenilere yer acıyorum Bi tek ayakkabılarımı 2 yılda Bi tamamen yenilerim mesleğim gereği çocukların peşinde çok koşup çok eğilip kalkiyorum ayağıma filan basiyorlar tek sıkıntım sürekli ayakkabı yenilemek 
(712 puan) tarafından
Ayakkabı da neredeyse en pahalısı. Ama yapcak bisey yok sağlık olsunda yenilenen ayakkabı olsun

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 680 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 311 göst.
6 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Gökce kambur (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
20 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Minikkuzum (427 puan) tarafından soruldu

380,250 soru

11,384,652 cevap

34,884 kullanıcı

...