0 oy
88 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (120 puan) tarafından
Misafirlerime yaprak sarması ve el açması mantı yapacağım yanına bir şey daha eklemek istiyorum ne olabilir arkadaşlar tatlı ve çorba hariç tavsiye verirmisiniz ne uyumludur ?

3 Cevaplar

0 oy
(3,848 puan) tarafından
Yahu ne ilginç. Değil mi? Ben bizim burada gelen misafire mantı ve yaprak sarma yapsam bana gülerler. Gariplerine gider. Bana da yapsalar benim de garibime gider. Her şehrin kendine özgü yemek adabı var. 
(2,605 puan) tarafından
Ben anne bizim burdan kızlara ben su böreğini yapınca atıyorum anlatıyorum çok zor geliyor herkese . Bizde haftada bir sini yapılır:))
(3,848 puan) tarafından
Ahh sorma haftada yapamıyorum artık, aylık 5 tepsi yapıp pişirmeden dondurucuya atıyorum tepsiyle.  Sürekli pişiyor. Eş dost birleşip yapıyoruz sağolsunlar.
Zor değil ya, işini bilene herşey kolay. Soframızın olmazsa olmazı zaten.
(2,605 puan) tarafından
Ocakta çevirerek mi pisiriyorsunuz siz de ? Böyle yapan ilk kez duydum burda yufkasini yapıp buzluğa atıyorlar
(3,848 puan) tarafından
25 adet yumurtayla yoğrulur bir gün önceden. Bezelere ayrılır. Her tepsi 10 yufka. 12 genelde ama biz ince seviyoruz. Ocakta su kaynatılır, suya dalıp çıkarılır, yağlanıp tepsiye sırayla dizilir. Sonra ver gitsin fırına.
(2,605 puan) tarafından
Ellerinize sağlık canım. Biz sini de ocakta çevire çevire pisiriyoruz . Buzluğa atsam mı dedim ama firinlamadigim için yağı solu yapışır gibime geldi
-Reklam-
0 oy
(14,056 puan) tarafından
Akşam yemeği mi yoksa gün menüsü gibi bişey mi istiyorsun. 
(120 puan) tarafından
Ya normalde çaya gelecekler ikramlık olarak herşeyimi hazırladım çay için. Ama geldiklerinde aç kalmasınlar istiyorum. Çaydan önce atıştırma tarzında
(14,056 puan) tarafından
Hmm anladım o zaman yanina bi patates salatasi yapsan ve bi poğaça yapsan yeter bence. Zaten tatlinda varmiş.
(120 puan) tarafından
Teşekkür ederim saol
0 oy
(2,263 puan) tarafından
Sulu köfte olabilir, nohut, fasulye olabilir, taze fasulye etli bezelye gibi
(120 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili bir soru bulunamadı

...