0 oy
219 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Sevgili arkadaşlar cidden yemek yapmayı inanılmaz sevmiyorum pasta pogaça falan becerim sıfır yemek yapmak işkence geliyo dönem dönem bunu yenmek için çok çabaladım ama yok canım çıkana kadar temizlik yaparım gık demem zor gelmez ama yemek konusu beni çok zorluyor hiç istemiyorum yemek yapma fikri aklıma gelince modum düşüyor var mı bunun çaresi tavsiyelerinizi bekliyorum:(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Keşke olsa cnm robot yardimcilar piyasaya çıksa keşke vallahi bütün yükümüzü alirlar
tarafından
Yurtdisinda var cnm turkiyede olsada sabanci yada koç ailesine mensup olmadığımız sürece hayatta alamayız fakirlik işte gözü kör olsun :)))))
(120,745 puan) tarafından
burda bu ara cok moda millet bi buraya bide turkiyedeki evlerinr aliyo
tarafından
Zenginlik onlarınki:))))
(120,745 puan) tarafından
kiz bi gorsen tuhaf bi alet mesela bulgur pilavi yapcak bulguru tikliyo tum mazemeleri atiyo icine o pisiriyo eee tencereye koysan geme pisiyo neymis yagi erit bulguru koy yokmus hepsi birden konuyomis gereksiz bee
tarafından
Damak tatları bizimki gibi gelişmiş değil bize berbat geliyor tadı ama onlara havyar gibi :))))
-Reklam-
0 oy
(2,604 puan) tarafından

Yemek yaparken şarkı aç yada sevdiğin film falan telefonu önüne koy izleyerek yap bence seversin :)

tarafından
Onu denedim canım filme dalıyorum yemek uzuyor :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bende tam tersi yemek yapmaya bayılıyorum Yeter ki malzeme olsun her şeyi yaparım 
tarafından
Ne güzel canım 1 0 önde başlamışsın :)
0 oy
(2,685 puan) tarafından

Aaa ayni benn:D

(2,685 puan) tarafından
Bazi belediyeler evlere yemek yolluyo diyom biride hayrina bana getirsin o kaaa sevmimmm
tarafından
Ana öyle bir şey mi var o hastalar için falandır
(2,685 puan) tarafından
Yaşlilar bakima.muhtaclar kimsesizler vs vs icin kizzzz bize getirirlermi :))))))
tarafından
Aynen tabi getirmezler :)) Allah bakıma muhtaç hale de getirmesin
(2,685 puan) tarafından
Amin canim amin
0 oy
(4,255 puan) tarafından
Ben de tam tersi sabah beni mutfağa koysalar akşama kadar yapabilirim ama temizlik yap çocuğa bak yoruluyorum su siralar basit yemekler yapıyorum :(
tarafından
Ay ne güzel yemek yapmayı sevenler hayata 1 0 önde başlamış insanlar benim gözümde
(4,255 puan) tarafından
Instagram'da yemek sayfalarının takip et belki iştahın kabarır dur su yemeği deneyim dersin böyle böyle alışırsın seversin belki
tarafından
Tavsiyen için teşekkür ediyorum canım <3
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ayy bendede malzeme olsun elimin altında çeşit çeşit şeyler yapsam bayılırım 
tarafından
Ne güzel valla ya keşke bende sevsem böyle
0 oy
tarafından
Malesef yok haftada bir iki gün yemek günü yapıp birden ocağa köy bütün yemekleri kavanozlara sıcak sıcak doldur soguyuncada dolaba kaldir hiç bozulmaz taze kalır çorbadan yemeğine herşey açar açar yersin ben bazen öyle yapıyorum isim çok olduğu zamanlarda 
tarafından
Canım tavsiyen için teşekkür ediyorum ama yemeği taze seviyorum öyle yapmayı hiç denemedim ama bir yemek ikinci güne kalınca bile tadını begenemiyorum
tarafından
O zaman çaresi yok ya bir yerle anlasicaksin günlük yemek saatinde gelecek eve yada yapicaksın çaresi keşke olsada tüm kadınlar rahatlasa
tarafından
Yok kız çoluk çocuk kreşe göndermeyi düşünüyorum bi dünya para tek maaş giriyo eve hangi parayla anlaşıcam:(
0 oy
(1,527 puan) tarafından
Ben yemek yapmayı çok seviyorum aksine evi başkası temizlesin ben hep yemek yapim::)) küçüklükten beri var bende ama annem yemek yaparken oturur izlerdim:) daha sonra aşçılık yaptım şimdi evimdeyim çocuklarıma yapıyorum mağzemem olsun gerisi sorun değil benim için
tarafından
Ay ne güzel ya ne kadar özendim sana inanır mısın <3
0 oy
(969 puan) tarafından
Sanki beni anlatmışsın hiç yeni şeyler öğrenme hevesim falan da yok
tarafından
Vallahi ya çok canım sıkılıyor bu duruma eşimde hoşlanmıyor bu huyumdan :(
(969 puan) tarafından
Eşim hep kızartma türü seviyor halinden memnun ama kaynanamlarq falan gidince zorlanıyorum  :D
tarafından
Benim  eşimde sulu yemek pogaça kek seviyo :(
0 oy
(4,695 puan) tarafından
Yemek yapmayı çok severim farklı tarıfler denerim tatlı sureklı yaparım. Bulasık yıkamayı hıc sevmem gozumde büyür nefret edrrm
tarafından
Bulaşık temizlik hiç gözüme gelmez benim de keşke senin gibi sevsem yemek yapmayı
(4,695 puan) tarafından
Ben yemek yapayım sen bulasıkları yıka yemek yapmak aşktır :) herkes bana yaptırıyor kız bu sefer de annem kaynanam gorumcem yenge lerim gel sen güzel yaparsın diyorlar yada ben bolerim mutlaka yemeklri
tarafından
Ay ne güzel ya valla sen gel bana da yemekleri yap bulaşıklar temizlik benden söz :)))))
(4,695 puan) tarafından
Kız yakın olsan valla ben yapar gönderirim sana sen hiiic yapma nasıl sevmiyorsan artik:))
tarafından
Teşekkür ediyorum canım kalbin çok güzel :)<3
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Kız sen ben misin yoksa bende aynı hamur işi de seve seve temizlik de canim çıkana kadar ama yemek diyince ilişme
tarafından
Vallahi neden böyle ki ya mutfakta vakit geçirmek çok geriyo beni geçen babamlara gittim babamın karısını arkadaşı aradı geliyoruz diye kadın bir saat içinde kek börek pogaça çeşit çeşit yapıverdi tadı da on numaraydı ben onları sabah başlıyorum hazırlamaya akşama zor bitiyor sıkıntı var bende :)
(12,469 puan) tarafından
Al benden de o kadar 2 saatte en basit yemeği zor çıkarıyom elim çok ağır  :D
tarafından
Aynen vallahi :)
(12,469 puan) tarafından
Aman bosver yemek de bulduklarını yiyiversinler  :D
Valla deniyorum bazen hele ilk evlendigimiz zamanlar eşim galeta ünlü citir şeyleri sevmiyormuş ben ne bilim bi yaptım 2 yaptım yemeyince boşladım firinda yapıyorum tam ne hikmetse o gün geç geliyor takır takır kalıyor en iyisi bildiğin yoldan gitmek  :D
tarafından
Sende haklısın :)
0 oy
(2,420 puan) tarafından

Yemek yapmayı eşim yemeklerimi çok övünce iştahla yiyince daha çok sevmeye başladım..onun yemesi beni mutlu etti ve hep değişik şeyler denemeye başladım.. bu arada önüne her geleni yiyen tip değildir yani dışarıda yada başkasında çok yemek secer.. şimdi sac böreği ve su böreği istiyor sürekli .istesen yaparsın dio ama ona cesaret edemiyorum birtürlü :angel: banada temizlik zulüm gibi geliyor hele ütü ;)

tarafından
Ay ne güzel ya ben adam akıllı bişi yapamıyorum ki adamcağız beni övsün ellerine sağlık senin de bence o börekleri yaparsın:)
0 oy
(4,458 puan) tarafından
Orta okuldan beri yemek yapan ben bu konuda elendi annem babam calisiyordu el mecbur tüm yemekleri kendim ogrendim ilk yaptigim yemek pilavdi o kadar yagliydi ki babam cok guzel olmus cok guzel olmus diye yemisti yemek yapmayi severim tatli pasta seyleride temizlikte zorlaniyorum ben dip bucak yapmak cok zor geliyor 
tarafından
Ellerine sağlık canım yemeği temizliği bir arada seven yok sanırm birinden biri daha ağır basıyo hep :)
0 oy
tarafından
Öncelikle onu çocuğunun ve eşinin yiceğini düşün. Yaparken güzel bir müzik aç hem yap hem müzik dinle ara da sende söyle ben hep öyle yaparım. Ha bide eşim felan çok güzel olmuş ellerine sağlık dediğinde daha da çok yapasım geliyor farklı çeşitler  
tarafından
Ne güzel canım zaten onlar için hazırlıyorum da ne bileyim ya teşekkür ediyorum tavsiyen için
tarafından
En iyisi müzik valla kuzum aç hem yap hem dinle hem söyle harika enerji veriyor
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ediyorum <3
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Yemeği terapi gibi gör, ben müzik eşliğinde yapardım eskiden.Hayatını kolaylaştırıcı şekilde planlamalar yaparsan yemek yapmak çok zevkli 1 saatte 4-5 çeşit çıkartabilirsin. Ben pratik zekayım. Daha önce bir çalışma hayatım olduğu için ve çalışan bir anneye sahip olduğum için sistemi kurabildim. Sen de deneyerek kendi sistemini kuracaksın. Kolay gelsin :)
tarafından
Tavsiyen için çok çok teşekkür ediyorum <3 deneyeceğim kesinlikle
0 oy
tarafından
Etrafından yaptığın yemekler için tebrik alsan kendine güvenerek yemek yapsan yaptığın yemekler çok lezzetli olsa sende severek yemek yaparsın 
tarafından
Kocişko tebrik etmeyi bilmiyor:)

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 719 göst.
18 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 856 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 346 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu