0 oy
1,255 göst.
Aile kategorisinde (1,025 puan) tarafından

Kızlar evlendiğim ilk gün kumbara yaptık kendimize kocamla başta tabi fındığımız yoktu piyasada sonra o çıktı ve kumbara onun oldu 4 aylık hamileyim onu duyunca tabi o kağıt paraları ben attım yoksa atmazdım :D bugün açtık doldu çünkü 810 lira çıktı 2 çeyrek alcak kocam bana bebişimiz için sizede tavsiye ederim <3

image

21 Cevaplar

0 oy
(2,768 puan) tarafından
Saglikli huzurlu gunlerde harcayin insallah :)) kumbara cok iyi oluyo ya bende biraz once baktim 260 tl olmus baston bebek arabasi alicam :))
(1,025 puan) tarafından
Amin çok saol canım Biz açılmayan kumbaralara biriktirdik kesip açabiliyosun diğer türlü açılan kumbara olsa tırtıklayabilirdim :D
-Reklam-
0 oy
tarafından

Aynısını bizde yapıyoruz cnm :)daha acmadik dogdugtan sonra acacaz inşallah :)

(1,025 puan) tarafından
Bende doğunca açacktm ama doldu doğmasına daha 4 5 ay var yine doldurcam inşallah :D
tarafından
İnşallah canım ben bı doldurum açtım bu kızım için ayrı biriktirdiğim kumbara inşallah onuda doldurcaz bozuk para sayması çok zevkli ama :DDD
(1,025 puan) tarafından
Doldurursun inşallah canım bi mutlu oluyosun :D
0 oy
(417 puan) tarafından
Valla pek para vermiyor bana kendi biriktiriyor hesapta boylr seyleri daha yasamadim ama yapilip sonra eline alinca guzel his daha yasayamadim boyle bisey
(1,025 puan) tarafından
Oda atıyodu bende zaten ben çalışmıyorum bana verdiği harçlıkları atıyodum gizliden oda açınca şok oldu kağıtları hep ben attm :D ama fındığım için yoksa atmazdm
(16 puan) tarafından
Ahahaa yalnız değilmişim
0 oy
tarafından

Tavsiyen için teşekkür ederim ama 1.50 tl bulsam ekmek alıyorum ahhh ahhh 

(1,025 puan) tarafından
Benm eşim atıyodu çok istikrarlıydı bende bana verdiği harçlıkları atıyodum :D
tarafından
Boşver kuzum Allah çoluğumuzun çocuğumuzun boğazından geçecek rızık versin de gerisi zamanla birikir de düzelir de üzülme
(1,025 puan) tarafından
Aynen tabi düşün biz ozman kiradaydık 1350 tl kira eşimin maaşı 2500 tlydi yinede atıyoduk kumbaraya şimdi çok şükür evimiz oldu
0 oy
(658 puan) tarafından
Evet bizde biriktiriyoruz hiç bozuk taşımıyoruz dolunca birleştiriyoruz heralde temmuzdan beri 1000 den fazla biriktirdik çok isimize yaradi yeri geldi doktor tahlil paramı ordan karşıladım çok şükür 
(658 puan) tarafından
Valla ben çok ay sonu para kalmamışken ordan ödedim doktor kontrolünü gerçekten ise yarıyor :) en son telefon aldım açığımı ordan kapattım bakalım şımdı yine birikti baya pazar baby shower yapacam allah kısmet ederse orda da genelde para takarlar ihtiyaç alınsın diye yani burda öyle gördüm genelde onları da birleştirip güzel bir bebek arabası alicam kıbrısta çok pahalı ya geçen sordum dandik birseye 700 tl dediler
(1,025 puan) tarafından
Moroglu bebe var instagramda orda gördüm ben 560 tl pusetiyle birlikte bende onu alcam bi kaç ay sonra herkes çok memnundu
(658 puan) tarafından
Kuzum ben kıbrısta yaşıyorum yurtdışına göndermiyorlar genelde yoksa hepsiburadada bende buldum 227 tl ye eğer getirtebilirsem birine onu alıp kalan parayı tamamlayıp mobilya beşik alicam. Şimdilik küçük bir beşik aldım yengemden yatağın yanına koymak için biraz büyüyünce mobilyaya alıştırmak istiyorum kendi kendine uyku düzeni kurarım diye düşünüyorum
(1,025 puan) tarafından
Doğru canım kargo parasıyla ordakiler kadar olur bn beşiği teyzemden alcam hiç kullanmadı o ablamın görümcemin çok eşyaları var alıyorum onlardan istesem yenileri alırım ama çok gereksiz onun yerine bebeğime daha faydalı birikimler yapcm inşallah :D
(658 puan) tarafından
Hadi bakalım canım:D
0 oy
(1,964 puan) tarafından

Sevgiliyken eşime kumbara almstm dışını resmimizle kaplayıp 4 5 sene olmstr hala duruyor açmadık doldu iyice 5kurus bile sığmıyor:) evimize bisi alrz diye evimizin ayrilmasini bekliyordum ama kizima bisi almayi dusunuyorm bakalm ama daha acmadik :) universitede bnde kumbara yapmstm 1senede 750 falan birikms babama vermstm ev alrkn ufak bi katkm olmuştu :) smdi baska kumbaram daha var ama ondan ara sira aliyrm cimbizla çekip :)

(1,025 puan) tarafından
Ne güzel Maşallah buda açılmayan kumbaralardan bnde pazar için cımbızladım ama geri yerine koydum :D
(1,964 puan) tarafından
Eşimin kumbaraya doknmadm da kendiminkine ara sira işte :)
0 oy
tarafından

Bizde yaza kadar aticaz kumbaraya tatile o parayla gidicez :D benzinlikte restoranda vs hep bozuk vericez diyo esim bende kumbaramizla gezcez o zaman yanimizda olcak herkes gorcek dedim hahahahahha manyaklik parayla:D

Güle güle kullanin canim :D

(1,025 puan) tarafından
Banka tümletiyo canım o kadar ağırlık taşınmaz çok teşekkür ederim canım gğzel paralarınız birikir inşallah
tarafından
Biliyorum canim tumlendigini ama tumletmicez :D taşısın bana ne
0 oy
tarafından
Allah betket versin yaa ✌️✌️✌️ benmkiker evde deil banka da :)
(1,025 puan) tarafından
Amin çok saol canım maşallah bizim bankalık mevla değil :D
0 oy
(455 puan) tarafından
Bereketini görün canım inşallah, bizde yapıyoruz. Gerçekten çok güzel bir birikim oluyor :)
(1,025 puan) tarafından
Amin inşallah canım gerçekten öyle mutlu oluyosun :)
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Evleneli ne kadar olduydu :) hesap yapıcam günlük kaç lira attınız :) doğru ama gerçekten evdeki bozuklukları biriktirmek sart
(1,025 puan) tarafından
Ağustosta başladık bugün açtık günlük limitimiz yoktu elimize ne geçerse eşim her işten geldiğinde ne kadar bozuk varsa atardı bende bna verdiği harçlıkları attım :)
(9,652 puan) tarafından
5 ayda 800 liraysa ayda 160 liraysa günde de 5.13 civarı birşey:D beynim calissin dedim beyin egzersizi yaptım:D
(1,025 puan) tarafından
Bu hesabı yaptığın için teşekkür ederim canım :D hiç aklıma gelmezdi
(9,652 puan) tarafından
Her gün 5lira atmalısın kuzum :D  hedef 5 !
(1,025 puan) tarafından
Doğmasına 5 ay var bi bu kadar daha biriktrirm inşallah :D
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bizde yapmıştık kızım için bilezik yaptık koluna tombiğimin
(1,025 puan) tarafından
Güzel günlerde kullansın prenses :)
(1,663 puan) tarafından
Amin cümlemizin yavrusu güzel günler görsün
0 oy
(426 puan) tarafından
Bizde ilk evlendiğimiz sene kurban kesmiştik kumbaradan çıkan paradan hatta annemler kayınvalidemler de biliyordu kumparamız olduğunu onlarda atardı içine üç beş birşeyler :)
(1,025 puan) tarafından
Çok güzel Allah kabul etsin kurbanınızı ben bebeğim için topluyodum :)
(426 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(1,816 puan) tarafından
İyi günlerde harcayın canım ebn en fazla 2 ay toplıyabilirim 
(1,025 puan) tarafından
Bu ağzı açılmayan kumbaralardandı kesip açabiliyosun diğer türlü açılsa tırtıklardım bende :)
(1,816 puan) tarafından
:D he çok mantıklıymış valla
0 oy
tarafından

Bende çalıyorum cebinden iki gün sonra helalleşiyoruz al ama ben görmeyeyim diyor çok heyecanlı oluyor alırken :D

(1,025 puan) tarafından
Benimki kendisi atıyodu ama sadece bi liraları atardı kağıtları bn attım :) çal biriktir birlikte harcayın :D
0 oy
(95 puan) tarafından
Bende ayni gibi yapmıştım ilk bebeğimi duyduğumda elimizde ne kadar bozuk varsa eşimle hergun atiik kumbaraya o doldukça bi poşette bosalttik  yenisini doldurmaya cabaladik ve 9 uncu ayın sonunda hastaneye yatıcam ve belirli limitimiz var ekstra bi paramız  yoktu napıcaz napıcaz derken aklımıza biriken paralar geldi oturduk saydık tam 850 tl bozuk para cıktı 

Ve biz hemen gittik onu pazarda tümlettik  

Hastanede hiç kimsenin eline bakmadık o kadar iyi geldiki  anlatamam 

Aklıma geldi anlatiyim dedim ♥️
(1,025 puan) tarafından
Ne güzel :) Bnde doğunca açacktm ama doldu harcamamk için çeyrek yapcz iki tane illa lazım omur doğumda :)
0 oy
tarafından
Bende yapıyorum canım dha şimdi saydım bozuk hariç 870 olmuş bende çeyrek mi yapsam diye düşündüm ama eşime bu kadar bırıkım yaptım dedım benım param o dedı yalnız harcayamazsın der gıbı konustu uzuldum oysakı ılk gunden beri hep ondan alıp attım çalışmıyorum kı başka nasıl biriktircem :(
(1,025 puan) tarafından
Bende eşimden aldıklarımı atıyodum istesem harcardım benim harçlığımdı ama harcamayıp oraya attım eşin bunu düşünmeli bnce üzülme ve şuan bi ihtiyacın yoksa çeyrek yap yoksa çar çur olup gidiyo bakma benimkide almak istedi dram yaptım bebeğin o bişeysi yok diye :D yoksa kesin giderdi
tarafından
Bende çarşıya ınınce hemen çeyrek yapıcam bebek için yoksa harcanır gider
(1,025 puan) tarafından
Aynen paraya kimse dayanamz ama altını kolay kolay bozmazsın :D
0 oy
tarafından

Benimde var kumbaram bi ara vardı 2800 TL oldu hesaba koydum şimdi yine başladık bakalım 150 den fazla vardır: ) benimkide açılmayan Hergün mutlaka alırım bozuk atarım falan biraz önce on tlsini aldım attım kendi harçlığımdan atıyorum öyle öyle:D

(1,025 puan) tarafından
Bizimki doldu açmak zorunda kaldım harcamamk için çeyrek yapcz yine doldurcam 2800 olaydı iyiydi bunada şükür :D
tarafından
Aynen kız at sen kumbaraya bantla bantla çok kalın şekilde at yine ona
(1,025 puan) tarafından
Atcm yine 5 ayımız var bebişimin gelmesine :D
tarafından
Bi o kadar daha olur eder 4 çeyrek
(1,025 puan) tarafından
He inşallah :D
0 oy
tarafından
Güle güle harcayın canım 
(1,025 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Bende sadece madeni paralarla 2 senede 2700 oldu 9 aydır başka yerde biriktiriyorum daha hiç saymadım oğlumun için ayrı bir hesaba yatırıyoruz gerçekten çok iyi oluyor 
(1,025 puan) tarafından
Bizimde 5 ayda oldu bu kadar deli gibi nerde para görsem alıp kumbaraya atıyodum daha çok biriktirirsn inşallah :)
(12,840 puan) tarafından
Öyle oluyor ama bi süre sonra :))
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bizimde vardı eşim merak etti açtı bizdende 1200 çıkmıştı yarım altın aldık gersinide oğlumuza bişeyler almıştık :) gerçekten göl olmuştu
(1,025 puan) tarafından
Dolmasa açmaycktm ama doldu harcamamk için altın yapcm :D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 246 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 326 göst.
3 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 324 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Tuba☀️ (5,377 puan) tarafından soruldu