0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (768 puan) tarafından
Kızlar geçen hafta tahlil verdim bugün baktım anti rubella Igg ve anti cmv Igg pozitif nete baktım okuduklarimdan korktum açıkçası doktora pazartesi gitcem içim içimi yiyo bebeğe bir zararı olur diye başına gelen var mi kızlar 

4 Cevaplar

0 oy
(6,247 puan) tarafından
Normal vücudun o virüse karşı antikoru var
(768 puan) tarafından
Yani pozitif çıkması normal öyle mi
-Reklam-
0 oy
(2,021 puan) tarafından
İgg pozitif geçirilen ve bağışıklık kazanılmış demek. Önemli olan igM. İgm pozifti benim. Avidite testi istediler yüksek geldi şükür. İgM halihazırda veyahutta yakın zamanda geçirmiş olma durumudur. Avidite testi ise ne zaman geçirildiğine dair yapılan bir işlemdir.
(768 puan) tarafından
Benim Igm negatif canım
(2,021 puan) tarafından
İgm geçirilmiş demek canım çok bir problem olacağını düşünmüyorum belki her ihtimale karşı antikor testi isteyebilir. İgMin pozitif olması çok riskli eğer gebelik esnasında geçiriyor olsaydım bebeğimi alacaklardı. İgm pozitif olma durumunda malesef gebeliğin hiçbir şekilde ilerlemesine müsade etmiyorlar. Çok şükür avidite testim yüksek geldi şimdi 35 haftalığız. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. İsteyen herkese de nasip etsin.
(768 puan) tarafından
Rabbım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzum.Amin inşallah  
İnşallah bizde de bir sıkıntı çıkmaz
(2,021 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah içini ferah tut. Bir problem yok ♥️
(768 puan) tarafından
İnşallah. Çok sağol kuzum ❤️
0 oy
(3,517 puan) tarafından
Pozitif gelmesi iyi 
(3,517 puan) tarafından
Yani o hastaliga karsi direncin var demek negatif ciksa sorun olabilirdi bebekte ama pozitif cikmasi iyi benim de oyle.oldu bu gebelikte hatta ben de korkmustum doktor iyi dedi sadece ustunde bile durmadi
(768 puan) tarafından
Çok sağol kuzum içimi ferahlattin yani tabiki hersey rabbimden ama nette o kadar kötü şeyler yazıyordu ki yok çocuk sakat olur yok sağır olur gözü görmez falan yaziyo valla korkuyor insan
(3,517 puan) tarafından
Cok bakma canim internete basim agriyor yazsan bir suru kanser turu cikiyo :)
(768 puan) tarafından
Valla öyle canim bide benim bu ikinci bebeğim ama her hamilelikte farklı şeyler öğreniyorum:)
(3,517 puan) tarafından
Benim de ikinci valla ilkinde ben tiroidden korkutmuslardi baslarda bundada bu igg den korktum da sukur kotu cikmadi
0 oy
(13,867 puan) tarafından
Korkacak bişey yok. Olmasi gereken değerler. Tam tersi antikorun olmazsa hamilelikte daha dikkatli davranman gerekirdi. Mesela benim toksoplazma testleri negatifti. Doktor hamileliğin boyunca kedilerden falan uzak dur, çiğ ete bile dokunma demişti. 
(768 puan) tarafından
Benimde toksoplazma negatif . Peki seninde mi bu iki test pozitif çıkmıştı canım
(13,867 puan) tarafından
Aynen canim pozitifti. Zaten pozitif olmazsa korkmak gerek. Internetten bakinca insan korkuyor ama doktor açikliyor gidence.
(768 puan) tarafından
Ayy varya e nabizdan sonuca baktım dedim ki nete bakayım neymiş neden pozitif çıkmış çıkan yazılara ağlayacaktım yok çocuk sakat doğar çocuğu etkiler falan yaziyo normalde nete pek inanmam ama bunda korktum yanı. Sağol bu arada kuzum içimi ferahlattin bide test verdiğim gün doktor pazartesi ve çarşamba çalışıyorum dedi yoksa koşarak doktora gidecektim
(13,867 puan) tarafından
Aynen bak bende netten baktim korktum. Hemen doktora mesaj attim oda açikladi. Nette niye böyle saçma sapan yaziyor ve kafa kariştiriyor anlamiyorum. 2 tane sağlikli çocuğum var çok şükür. Merak etme sende. Yani boşu boşuna strese girme. Bilgi kirliliği resmen.
(768 puan) tarafından
Doğru diyorsun kuzum pazartesi doktorla görüşeyim yinede

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 65 göst.
21 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Edcmnf (587 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
0 oy
4 cevap 105 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu

379,992 soru

11,374,850 cevap

34,858 kullanıcı

...