0 oy
396 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim oğlum 36 aylık biz 2 yaşından beri uğraşıyoruz tuvalet için ama bı damla olsun akitmadi çişini tuvalete heryere işedi bı tuvalete işemedi ters takla atmadigim kaldı bı her yolu denedik

Ödül oyuncakla girmek serbest bıraktım bazen kesfetsin diye

Hep iyi davranıyorum saatlerce anlatıyorum babasida gösterdi bı kaç kez

Ama yapmiyo kizlar herkes bana suç buluyor sen nasıl annesin alştrman lazım gibi ama benim kadar uğraşan yoktur eminim ve sabrım tükenmek üzere psikologla da görüştük hiç bisekilde yapmıyor tuvalete sadece suyla oynuyo vanayı kapattık. Bu kez su akmiyo diye girmedi tuvalete napabilirim ben baska

10 Cevaplar

0 oy
(3,826 puan) tarafından
Benim oğlum da aynı asla yapmak istemiyor oyun oynuyor tuvalette .2.5 yaşında 
(3,826 puan) tarafından
Valla bende nasıl yapcam bilmiyorum
tarafından
Bende kaynanama soruyorum anneme soruyorum nasıl yapayım diye sen annesin en iyisini sen yaparsın deyip konuyu kapatyolar
(3,826 puan) tarafından
Evet bir de insanların şimdiye kadar öğretmen lazımdı demesi yok mu
tarafından
Ya ben 2 yasindada uğraştım yapmiyo
(3,826 puan) tarafından
Ne yapmak lazım bende bilmiyorum ki sana söyliyim Allah yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bazı çocuklar öyle oluyormuş canim. Benim kızımda 2 yaşına girmeden öğretmeye başladım 1 hafta içinde öğrendi çok şükür. Ama gerçekten kolay değil öğretmek bence emzirmeyi sonlandırmaktan daha zor

Aklıma şey geldi. Hani böyle köy evi yada bahçeli ev tarzı biryere gitseniz 1 hafta falan.

Orda böyle altını açsan öyle gezse. Belki ogrenir
tarafından
Kız diyorumya aynısıni bende yaşadım. Aynı anlattigin gibi oldu. Ama sonunda öğrendi.
Sen bilirsin cnm bnm. Bende ramazanda öğrettim oruç oruç zorlandım . Asıl benimki ogrendiyse sizinki hayli hayli öğrenir. 24 aylık bile olmamıştı.
tarafından
Peki bana anlatır mısınız neler yaptınız kısaca özet gecermisiniz
tarafından
Anlatırım canım. Sana yarın özelden detaylı anlatırım istersen.
tarafından
Olur canim
(832 puan) tarafından
Banada yazarmsnz  yarın:) benmki 3 yaşında tam artık yapıyor ama sorsam yok gelmedi diyo bazen hiç yapmıyo bazen biraz bazen çok kaçırıyor galiba üşüttuyo da kaka yapcaz diye dün akşama kdr suyla uğraştı WC de bugün kacrdı baya  ateşlendi akşam hatta üşüttu galiba hiç sevmiyor aglıyo çıkarmasm ama yaparken gülüyo gidersek yapıyo çisi de kaka sorun demedi cisim var diye bide gece bezliyorm gündz çiş i dese gece bırakacam ama gündz gece daha çok zorlarim dıye soğuturm diye korkuyorum ve gece ağlıyor götürecek oldum bazen kuru kalkiyo bazen ıslak
0 oy
(3,686 puan) tarafından
Bence daha fazla üsteleme yapmıyorsa bırak kendi haline büyüdükçe akıllanacak kendi istemeyecek bezi ayrıca korkmamasıda gerekiyor yoksa hiç yapmaz 
tarafından
Canim ama kendi annem özellikle sen nasıl annesin bı çocuğu alistiramiyorsun öyle altına sıciyo gibi terimlerde bulunuyo bana
(3,686 puan) tarafından
Boşver hiç takma bile aynen de geç her çocuk maalesef bir olmuyor annelerimiz kolay şekilde öğretmiş olabilir ama şartlar dahi aynı değildi o yüzden çocuğun bence çok üstüne gitme biraz bırak kendi haline
tarafından
Biraktikca tık yok zaten
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Yorumda gördüm de kardesiini mi kiskaniyor aceba
tarafından
Ona daha çok ilgi gösteriyorum
0 oy
(832 puan) tarafından
Ben paylaştım sandım Allah yardımcımz olsun çeken anlar kabiz oluyor mu peki 
tarafından
Evet 2 gündür kaka yapmiyo
(832 puan) tarafından
Bnmkide aynı İnan kaç gündr ağlıyorm
0 oy
(3 puan) tarafından
Benimde iki çocuğum var ikisinde iki buçuk yaşında alıştırdim ilk çocuğum oğlandi tabi oğlan çocuğu daha zor oluyor kıza göre ama çok şükür alıştırdim yani benim öğretme.seklim çok değişik belkide mide bulandırıcı oldu ama yani başardım çok şükür oğlumda basarinca kıza da aynısı yaptım oda öyle.alisti alıştırma şekline gelince küçük lazımlık almıştım oğlum çiş yapacağı zaman çok susadım biraz meyvesu yu su filam vs içecekle istedim ondan tabi eglenmek için olduğunu anliyordu onun yanında da tuvalete döküyordum icilmeyecegini biliyordu sonra büyük tuvaletten çok korkmuştum ben o daha kolay oldu oturduğu zaman çok karnım açıktı bana biraz hamburger pizza yemek çeşitleri vs yap diyordun eğlene eğlene yapıyordu belki size mide bulandırıcı gelecek öyle böyle alıştırdim çok şükür :)))
(12,857 puan) tarafından
Nasıl yani meyve suyunu tuvalete mi döküyordunuz
(3 puan) tarafından
Yok yani çişinden bahsettim bana meyvesuyi ver oda çişini lazimliga yapıp veriyordu böyle kandirdim ama icilmeyecegini biliyordu tuvalete döküyordum aynı şekilde kakasını da bana yemek yap diye kandırıyordum oda yapıyordu öyle alıştı demek istedim
0 oy
(12,857 puan) tarafından
Su şişesi ile yapmaya başlayın bakalım ne renk çiş yapıcaksın diye oyun ile başlayın
tarafından
Tamam onuda deneyim
(12,857 puan) tarafından
Ben öyle başladım canım bizde işe yaradı umarım kısa sürede sizde öğrenirsiniz
Bir de tuvalet öğrenme ile ilgili bir kitap var sanırım sincap yayınlarının oda çok işe yarıyor diyorlar
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Benimki 37 aylıkken öğrendi o da 2 ayda filan anca çok inat ediyordu biliyorum yanlış ama kaç kez kötü kızdım sabır kalmadı artık alışması gerekiyordu defalarca denedim olmadı kızdım saatlerce tuvalette oturduk falan filan şükür öğrendi öğrendi maşallah tam ogrendi
(2,581 puan) tarafından
Allah yardım etsin çok zor bı surec kaç kez denedim olmadı eşim kendini çok yopratiyorsun boşver bez almaya devam dedi ben sen karışma benim işime dedim ne yaptım ettim 20 gün belki daha fazla hicbirsey yapmayıp uğraştım sonunda öğrendi bı öğrendi tam ogrendi geceli gündüzlü öğrendi çok sukur
tarafından
Maşallah ya darısı bize
(2,581 puan) tarafından
Aminn Allah yardım etsin ve sabır versin çok zor bı surec ama sabır sart
tarafından
Evet bende sabretcem hazirana kadar pes etme diyorum
(2,581 puan) tarafından
Etme sabır et.ogrenmeyen çocuk yok kimisi zor kimisi kolay ama ödüllendirmeyide dene yaparsan şunu veririm ama tuvalete yaparsan diye öğrendikten sonra yavaş yavaş kestim unutturdu konuyu dağıttım filan sonra altına kaçırınca uyanmaya başladı bişey olmaz filan derken uyandırmadan bişey olmaz ama bı dahakine hemen tuvalete gideriz diye diye ogrendi
0 oy
(593 puan) tarafından
Eğer çocuk hazır değilse ne yapsanda öğrenmez yani benim oglumda 4 yaşında zar zor öğrendi ve halen cişi gelince söylemez ben soruyorum geliyor mu çişin diye o şekilde gidiyor çişe. Küçük oğlumda tam 3 yaşına girmemiş çoktandır öğrendi cişi ama büyük tuvaletini söylemiyor hep pantolonuna yapıyor kaynanamda sürekli söyleniyor şöyle öğret böyle öğret falan ama öğretmeye çalışıyorum öğrenmiyor napabiliriz biz annelerde insanız sabrımız tukenebiliyor
tarafından
Sanıyorlar ki ugrasmiyoruz sadece evde oturuyor ama bizim kadar uğraşan yıpranan yoktur
(593 puan) tarafından
Biz anneler anca seni anlarız malesef diğer insanlardan anlayış bekleme
tarafından
Kendi annem bile diyo bana sen nasıl annesin usengecsin oysa ben 10 dk da bir. Soruyorum çocuğa yarım saati geçmeden sokuyorum tuvalete napabilirim senin elinde onun tuvalete yapması diyor tamam benim elimde de ben elimden geleni yapıyorum zaten
0 oy
(247 puan) tarafından
Yazin ogrettim kizima 2yasinda evim bahceli ilk anlattim artik sen abla oldun ablalar abiler bez takmaz bezleri kuzenimin kizi var serifeye verelim sen onun ablasasisin vs dedim beraber gittik verdi kendisi sonra disarda cocuklarla bahcede oynarken surekli sordum her yaptigimizda cikartmalardan tuvalet camina yapistirttim ugurbocegi kalp yildiz kanatli kizlar faln disarda yaptiginda cocuklar aaa altina yapti fln dediler ondanmi bilmm 1hafta 10gun icinde ogrendi tabi tuvalete beraber giriyorduk karsilili oturup aaa akiyor bak geldi fln kakasini yaparken zorlandik ocu cikiyor diye aglardi ocu cikmak istemiyor artik derdi altina yaptigindada her yaptigi kiyafeti cope atacam kayafetimiz kalmaz dedim yaptiginda hemen degistirmedim rahatsiz olsun diye ama gece gunduz hic bez takmadim o surede islnmadik minder hali benm evim yastiktikli yastiklarim hep sic olmustu sabir ogrenir zor seni yoracak ama ogrenecek benjm arkadasin kizida ogrenemedi kac aylar oldu hala solemez ama arkadasda da gezmeye giderken faln hep bez takti ben o sure zarfinda evden hic cikmadim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 683 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 209 göst.
25 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 803 göst.
21 Ekim 2023 Aile kategorisinde Anne-bebek (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 476 göst.