0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (353 puan) tarafından

Çocuğum 6 aylık yüzünde alerjik bişey çıktı ve çevremde kurşun döktür bıçak bastır diyenler var bende inanmıyorum öyle şeylere nazara inanıyorum ama nazar boncuğu takmiyorum takmak istemiyorum sadece çoğunlukla Felak nas Fatiha suresi okuyorum .... Siz ne önerirsiniz ve kurşuna falan inanmalı mıyım

Doktora gittik kan deri testleri yapıldı sonuçlar negatif süt ürünleri alerjisi olabilir dendi ama bişey çıkmadı emiyor bende diyet yaptım yine de sonuç alamadım 

11 Cevaplar

+1 oy
(4,262 puan) tarafından
Bebegimde coklu besin alerjisi var. 3 kez test yapildi kan ve deriden hepsi negatif cikti. 

Sadece sut alerjisi olmaz,coklu besin alerjisi olabilir. 

Gittiginiz doktor cocuk doktoru muydu,uzmanlik alani alerji olan doktor muydu ? Cocuk doktorlari bu konuda yeterli bilgiye sahip degil. Biz 4 doktor gezdik ancak dogru doktoru bulduk. Belirtilere gore diyet verdi ve alerjisi gecti. 

Nazar degil kisacagi, yuksek ihtimal alerji.
-Reklam-
0 oy
(262 puan) tarafından
Doktora götürdünüz mü? Alerjikse kontrol edilmesi gerekir.
(353 puan) tarafından
Evet gittim sonuç negatif kan deri testleri yapıldı
0 oy
(15,289 puan) tarafından
Doktora gittin mi 
(353 puan) tarafından
Evet gittik canım ama sonuç negatif
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ya imam netcek ezan nı olucak kulana götür bi Doktor'a brbegı
(353 puan) tarafından
Götürdüm ben sadece onlara inanmalı mıyım onu sordum zaten doktora gidecek kadar aklım ve imkanım var çok şükür. Testler negatif çıktı 3 ay arayla kan verdik
(6,919 puan) tarafından
Uzman bır doktora götür bence bazen kanda çıkmaya biliyor  bir böcek ısırığı bile sebebi olabilir
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Amann ya kurşun döksen Allah muhafaza çocugun üstüne sıçrasa ne olcak. Bıçak bassan ters bir harekette bebeğe batsa ne olcak. İnanma canım bol bol oku. Birde isilik gibiyse sıcaktanda olur benim bebeğimde de olmuştu. Bişey sürmedik sadece kalın kalın giydirmemiştim.
(353 puan) tarafından
6 ay oldu işte buraya kadar direndim bende onlardan korkuyorum ondan sonra çocuğuma bişey olursa kimi sorumlu tutcam kendimi tabi öyle salaklık yaptığım için
(2,545 puan) tarafından
Doktorada götürmüşsün sadece anne sütün varsa bir pamukla süredebilirsin.  Bebek öpülmekten de olabilir. Göz değmesin diye kehribar kolye de alabilirsin bir ortamdayken tak bebeğe adepte olmuyor göz
(353 puan) tarafından
Teşekkür ederim öneriniz için
(2,545 puan) tarafından
Rica ederim güzel anne , bu arada kehribar kolyeyi demem deki amaç korumak anlamında değil sadece biri bebeğe bakarken göz hep yüzde kalmıyor kolyeye kayıyor diye. Sen içgüdülerine güven. En iyi sen bilirsin. ❤️
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Kurşun değil de temra diye birşey oluyor. O okunarak ve iğne bıçak gibi biseyle çizilerek ve ebe gomeci denilen ot surulerek geçiyor. Ama sizinki bebek cildi hassas ebe gümeci surdurme. Kursun dokturmek de batıl diyenler var ama nazar sonuçta enerjisel bişey ve o negatif enerjiyi çekiyor olabilir. Ben öyle düşünüyorum. Gecmis olsun. 
0 oy
(903 puan) tarafından

Hayır sakın nazar boncuğu takma nazar boncuğu hurafedir ben nazar boncuğu U gördüğümde bile sinir olurum hatta anneme felan derim sakın nazar boncuklu birşey yaptırmayın çocuğuma diye ama nazar gerçektir benim çocukluktan ellerimin üstünde benek benek küçük sivilceler çıkarmış onları bezemişler yani senin demen gibi bıçak yapmışlar tabi ben bebek değilmişim barış belki 5-6 yaşlarında varımdır ama senin bebeğin küçükmüş daha  çocuğun testlerini araştır canım belki başka birşeye alerjisi vardır bedeninde de varsa belki kullandığın çamaşır yıkayıcısından olabilir birde Peygamber Edendimiz(S.a.v) okuduğu bir dua varmış bak atayım sana 

image

(353 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım doğal cm detrjan kullanıyorum değiştirdim mustela falan kullandım yüzüne vücudunda yok Allah'a şükür dua için de çok sağol
(903 puan) tarafından
Ne demek canım ama belki babada felan bıyık sakal varsa oda yapabilir
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bizim fasulye alerjimiz var ve bu hic bir testte cikmoyo ben kendim yediklerimi hergun yazdim onu anladim
0 oy
(192 puan) tarafından
Dinimizde nazarın varlığı kabul edilir ama kurşun dökme gibi şeyler asla hoş karşılanmaz nazarın ilacı da duadır eğer doktor bir çare bulamadıysa cami imamına götür mahallede cami vardır illaki bi göster o da sadece okuyacaktır zaten başka bişey yapılmaz 
0 oy
(11,390 puan) tarafından
Yeğenim doğdu kolikti hep ve biraz zaman sonra yüzünde sivilce gibi bisi çıktı bilemediler ne olduğunu sonra besin alerjisi dendi ablam diyete başladı geçiyor gibi oluyordu tekrar beliriyordu yara gibi kabuk bağlıyor gibi bisiydi tam 3 aylikti çoklu besin alerjisi dendi kakada kan görülünce bi çok şeyi kesip dene bide canim yani çoklu besin alerjisi varsa eğer durumun çok zor hep bi bağırsak sorunu hep bi uyku sorunu cilt de belli eder zamanla
0 oy
(360 puan) tarafından
Nazar diyosan oku bolca kuzum bebeğini hoca farklı mi okucak sanki güneşe alerjsii olabilir benim oğlumun var mesela sadece yüzünde oluyor döküntü gibi spfsi yüksek ve suya dayanıklı güneş kremi sürüyorum hafifledi merak ettiğim yikadiktan sonra hafifliyormu yuzundekiler

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 129 göst.
5 saat önce Diğer kategorisinde Always smile (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 205 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 231 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Balkaymak (1,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.