0 oy
86 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (131 puan) tarafından
Güzel anneler bebişlerinize meyve ile yaptığınız pürelerin tarifini verir misiniz rica etsem 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

Meyvelerin kabuklarını soyup, (muz hariç) minik minik doğrayalım. Tencerede üzerini geçene kadar su ekleyip, 10 dakika haşlayalım. Son olarak muzu ve irmiği ekleyip, 1 dakika sonra tencereyi ocaktan alalım. Rondodan geçirip minik kavanozlarda dinlendirip, bebeklerinize yedirebilirsiniz.

Bende meyveyi pişiriyorm sonra içine irmik katıyorum lezzetli oluyor 

(131 puan) tarafından
Teşekkür ederim gülüm ellerine sağlık
-Reklam-
0 oy
(4,604 puan) tarafından
Muz avakado yogurt muz avakado irmik yada yulaf. . Ayni seylerin elmali armutlu turevleri.  Bazen degisiklik olsun diye kasik mamasina katiyodum meyve puresini . Yulafa katarsam pekmez ile tatlandirmak gerekio yulaf tatsiz oldugu icin  kuru meybeleri. Kuru kayisi kuru incir kuru uzum kuru erik hurma falan kaynatip blendirdan cekip puding gbi kivamda oluo bir kasik iki kasik ondan katiodum. Yogurduna yada bu meyveli yulafli yada mulyveli irmikli karisimlara. Bagirsak calistiril hemde kuru myve faydali lezzet de verio
(4,604 puan) tarafından
Haslamadan direk bebe rendesiyle rendeleyip katiodum. İrmik ve yulaf pisio
Tabiki
(131 puan) tarafından
Canım bebek rendem yok normal rendenin hangi tarafıyla yapsam olur teşekkür ederim bu arada ellerine sağlık
(4,604 puan) tarafından
Benim rendemde mesela  kalin rende ince rende.  Duz halka halka dilim yapan bide bebek rendesi gibi tirtikli wwwmm  gibi sekilli taraf var o taraf bebek rendesi gbi yapio daire cizerek yuvarlayarak rendeleyince yada amwayin limon sıkma seyini kullaniyorum onda bebek rende parcasi da var onla yapiodum.alternatif hic bise yoksa rendenin ince kismiyla rendele sonra catalla ezerek daha da ufaltirsin bence baska aklima cozum gelmedi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 215 göst.
2 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
0 oy
6 cevap 109 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 138 göst.
11 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu