0 oy
696 göst.
Diğer kategorisinde (273 puan) tarafından

image

balık böyle duruyor arada çırpınıyor yukarı çıkmaya çalıyor ama yine yan yatıp duruyor uzun süre ölecek mi acaba daha 2 gün oldu alalı ağzını açıp kapatıyor yavasca

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onun suyu neden öyle duruyor 
(273 puan) tarafından
2 günde bir değişiyoruz öyle dediler
-Reklam-
0 oy
(472 puan) tarafından
Eğer suyun üstüne çıkıyorsa canım ölüyor demektir Çünkü ben de besledim
(273 puan) tarafından
Ağzını açıyor kapıyor ama artık yüzmuyor
(472 puan) tarafından
Ölüyor bence cnm :(
0 oy
(183 puan) tarafından
Suyu kirli nefes almaya çalışıyor sanırım. Eğer o suda kalmaya devam ederse ölebilir;(
(273 puan) tarafından
2 günde bir değişiyor suyu öyle dediler bize
0 oy
(553 puan) tarafından
Ağzını açıp kapatması normal de yan yatması normal değil ayrıca bu balıklar nedense çok yaşamıyor ben eşime hediye almıştım iki tane çok iyi bakmamiza rağmen öldü bu arada suyu aşırı derecede pis değiştirmezsen h*yv*n nasıl nefes alsın be ablam
(273 puan) tarafından
4 gün oldu alalı 2 günde bir değiştirin dediler bize
(553 puan) tarafından
İki gün derler ama her gün değişmesi gerekiyor ayrıca içme suyu kullanmak gerekiyor bı de alıştığı suyu direk başka su ekleyerek yapmamalısın internetten arastir bunu o zaman da strese girip ölüyorlar
0 oy
(7,269 puan) tarafından

O suya beni koysan bende öldürdüm heralde :woot:

(273 puan) tarafından
2 günde bir değiştirin dediler bize pazar günü değiştirdik  birazdan yine değişecektir suyu bi baktık böyle
(7,269 puan) tarafından
Her gün degisse daha iyi galiba baya bulanmış çünkü
0 oy
tarafından
Bacı şu hayvanın suyunu değişip foto atar mısın balık için üzüldüm 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Yan yatmış cnm ölür birkaç saat bile surmez
(273 puan) tarafından
Cumartesi günü aldık daha 2 gunde bir suyunu değiştirin demişlerdi
(5,240 puan) tarafından
Cnm iki gün olmaz ya yem falan mı cok attınız bide suyunu nasıl ayarladiniz
0 oy
(12,744 puan) tarafından
fazla yemiş olabilir mi ? benim sweety 3yıl sonunda boyle böyle gittı 
(273 puan) tarafından
Sabah 3 tane yem akşam 3 tane yem ufalayip veriyorum
(12,744 puan) tarafından
fazla gelmiş glba ya inşallah ölmez
(262 puan) tarafından
Ay bende aşağı da sormuştum buraya yazmışsınız. Sabah akşam 3 tane bu balık için çok çok fazla canım benim. Balık fazla yemekten ölüyor muhtemelen. Ben gün aşırı 3 tane ya da hergun sabahtan 1- 1,5  tane veriyorum duruma göre. Kaç aydır duruyor üstelik ben suyunu bile 2 günde bir temizlemem daha uzun süre beklerim çünkü balık her defasında yeni suya alisamaz. Sık sık suyu değiştirmek balığın dengesini bozar yani kim demişse yanlış demiş. Yemi de asla o kadar vermeyin onlar ne kadar yediğini bilmez bu h..ayvan muhtemelen yemekten çatlamış yani.
(12,744 puan) tarafından
++++
benim sweety 3cı yil sonu öldu
aynen aklima geldikçe verirdım yemek
0 oy
(758 puan) tarafından
Evet canisi ölüyor 
(273 puan) tarafından
Yapacak bisey yok maalesef acaba kurtarma şansı yokmu
0 oy
(544 puan) tarafından
Evet canım maalesef ölüyor 

Yorumlarda herkes suyu pis demiş ama bende besledim bunlardan 1 hafta 10 gün arası suyunu değiştiriyorduk aldığımız yer suyunu çok değiştirdiniz için ölmüş dedi suları bundan daha pis oluyordu bana hiç pis gelmedi
(273 puan) tarafından
Aynen suyu temiz gayet canım ondan değil nasip değilmiş
0 oy
(210 puan) tarafından
Çeşme suyu kullanma direk birkaç gun havalandır suyu ve 2 gün komple değiştirme çok balık gidici ama üzgünüm hava kesesinde sorun olmuş filtre alman gerekli 
0 oy
(851 puan) tarafından
Teleskop balığı mi
0 oy
(262 puan) tarafından
Bi su iki günde bu kadar bulanmaz canım ya. Sen suya bisey mi ekliyorsun ya da ne suyu kullanıyorsun. 2 günde bir değiştiriyoruz demişsin ama mümkün değil tek balıkla 2 günde bu hale gelmez su. Ya su da bisey var ya fazla yem vermişsinizdir. Kaç tane veriyorsunuz.
0 oy
(287 puan) tarafından
Kız o su neeeeee benimde balığım vardı ben hergun degostiriodum değiştir onun suyunu nefes alamio o balık oksijen gitmesi lazım acil drgietir onun suyunu çok soğuk koyma duyu şok geçirir ılık koy 
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Balıklar için en sağlıklısı hava motoru. O ölecek gibi ya. Bende çok istiyorum da oğlum henüz küçük rahat bırakmaz.
0 oy
(144 puan) tarafından
Eşim bu balıkların üretimini yapıyor aynen söylediklerini yazıyorum

Düzelene kadar her gün yarı yarıya içme suyu direk çeşmeden değil 1 gün dinlenmiş su koyulacak öyle düzelir oksijensiz kalmış hava filtresi taksa daha da iyi olur 
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Dinlenmiş su kullanmanız gerek yem konusuna dikkat etmeniz lazım birde suyu 2günde bir deselerde siz bukadar bulanmasını beklemeyin su az bile kirlendiyse değiştirin.. İnşallah ölmez 
0 oy
(315 puan) tarafından
Kıyamam inşAllah ölmez:(
0 oy
(127 puan) tarafından
Maalesef akvaryumunda 20 balık vardı hepsi tek tek böyle olup öldü 
0 oy
(395 puan) tarafından
Hayvanın dili olsa lütfen suyumu değiştir diycek abla 

İlgili bir soru bulunamadı

381,497 soru

11,421,790 cevap