0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (855 puan) tarafından
3 gün sonra 3 yaşına girecek oğlum ağustos da başlatıcam sizler başladınız mı zaten 1.5 yaşından beri oyun atölyesinde gidiyor anne çocuk gidiyordu 6 aydır bensiz gidiyor 1.5 saat sizlerde durum nedir 

12 Cevaplar

0 oy
(10,008 puan) tarafından
3 hafta oldu basladik. Bizimkide agustosta 3 yasinda olacak
-Reklam-
0 oy
(6,909 puan) tarafından
Ben anaokulu öncesi bi sene göndercem canım çok erken değil mi 
(855 puan) tarafından
Bence değil canım 3 yaşını geçen bir çocuk gitmeli ekrana maruz kalıyorlar yasitlariyla  oynasın kural öğrensin benim düşüncem
(6,909 puan) tarafından
Ekran acmazsan öğrenmez o çocuğun ne ekrana ne başka bi ortama ihtiyacı var ben kreş öğretmeniyim 3 6 yaş arası çocuklarla ilgilendim 3 yaşındaki bi çocuk hiç bi zaman alismiyo ve terkedilmiş hissediyorlar
(855 puan) tarafından
Nasıl ekran açtım bütün gün ne yapabiliriz  evet sana saygı duyuyorum ama çevremde bir sürü insan var 2 yaşından beri çocukları kreşe giden  ve çocuklar o kadar mutlu ki çok da güzel İngilizce konuşuyor lar
(6,909 puan) tarafından
Anlıyorum seni bende zaman zaman ekran açıyorum dediğin gibi hem anne hem eş hem ev kadını hem aşçı bulaşıkçı çamaşırcı bi çok şey sayabilirim böyle bunlarla uğraşıp herşeye yetişmek imkansız hiç ekran açmıyorum diyen yalan söylüyorum zaten ama yapılacak çok şey var binlerce çeşit oyun kurabilirsin binlerce çeşit aktivite yapabilirsin zaten yemek saati uyku saati vs derken zaman akıp geciyo dışarı cilarabilirsin brn benimkini alıp balkona oturuyorum yanıma atistircak biseyler alıp oturuyorum çocuğunu nelerden hoşlandığını fark edersen onunla zaman gecirmen daha kolay olacaktır senin tercihin tabiki
(855 puan) tarafından
Çocuğumla zaman geçiyorum ama kreş zamanın geldiğini düşünüyorum artık:)
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Anne eğer çalışmıyor ise ben pek göndermeyi uygun bulmuyorum.

Kızım 6 aylıktı ise geri döndüm annem bakmasına rağmen dayanamadim işi bıraktım başka yere taşındım.

İkinci kızım şu an 4.5 yaşını bitirdi önümüzdeki dönem anaokulu yaşı göndereceğim herkes neden bu yıl göndermedin filan dedi zaten okula başlayana kadar anne ile yalnız kalıyor sonrası eyvah eyvah.

Büyük kızım birinci sınıfa gidiyor şu an bakıyorum birinci sınıftan değişiyor hayatları daha az vakit geçiriyorz.

Saatlik oyun grupları kurslar filan tamam ama yarım gun veya tam gün kreş tarzı yerlere göndermedim anaokulu yaşına kadar.
(855 puan) tarafından
Tabi herkesin kendi görüşü bence 3 yasini geçen bi cocuk yarim günde olsa gitmeli yasitlariyla oynamalı evde bi süre sonra ekrana maruz kaliyorlar
(1,782 puan) tarafından
Ana sınıfında çalıştım öğretmenim.1 sene yeterli anaokulu dedi ömürleri boyunca okula gidecekler sıkılıyor lar ilk okulda kreş gibi sanıp sürekli etkinlik yapılıyor diye adapte olmuyorlar dedi çok doğru
(3,446 puan) tarafından
Tabiki öyle peri yani sartlar çocuğun özel durumları karakter gelişimi filan herkeste aynı olmaz. Anne gerektiğini düşünüyorsa sosyallik yok diye ki 3 yaş hiç sosyal değildir,:) bizde abla var evde ayrı bı oyun odamız var kutu oyunları gelişim oyunları filan günlük ekran da bı saat.

Ayferak aynen benim büyük kizin öğretmeni de öyle demişti benim çocuğum olsa bir sene tek göndereceğim demişti.
Eğer özel değilde devlet kreşi veya anaokulu ise çocuğun gittigi mevzuat konular hiç değişmiyor aynı etkinlikler aynı konular oluyor iki yıl arka arkaya
(1,782 puan) tarafından
Persona non grata özele gönderermiyor herkes maalesef maddi yönden o yüzden herkesin tercihi maddisi tabi bu konular
0 oy
(15,145 puan) tarafından
1 ay sonra 3 yaşına gircek inşallah. 4 yaşında falan göndermeyi düşünüyorum. Bizimki alışkın da değil bensiz durmaya. Zorlancaz kesin. Bakalım 
(855 puan) tarafından
Bence sende yazdır veya atölye götür önce  orada alışsın tabi sen bilirsin :)
(15,145 puan) tarafından
Yâ götürme niyetim vardı. Hamilelik çıktı. Yakınımda da olmadığı için ulaşım zor olacağı için çok üstüne düşmedim. Şimdi de bebek olcak az kaldı doğuma. Ondan sonra da zor iş. Ama gitsem iyiydi öncesinde
0 oy
(5,337 puan) tarafından
Ben gönderrmek istyroum ama çok pahalı 5 bin fabriya ait eyer orda çalışırsanız ücretsiz kires destegi veryro ama üç vardiya oda uymuyor bize yoksa çalışıp.gondermek istyorum Eylül'de üç yaşına basacak oyunu falan çok sevyro 
(855 puan) tarafından
Ya evet malesef çok pahalı  5 bin se yine iyiymiş
(767 puan) tarafından
Çok fazlaymış kaldığım ilçede şuan 1500 tam gün. Eğer artş olmazsa
(5,337 puan) tarafından
Ayy çok iyimisi bir kaç yere sorudm onlarında servisi yok dört bin dyorlwr pahalı baya ya
0 oy
(3,322 puan) tarafından
Eylülde 4 buçuk yaşına gelmiş olacak oğlum ana okuluna göndermek istiyorum ama Ablam gönderme seneye gönder diyor 2019 doğumlu 1 sınıfa ne zaman başlayacak acaba??
(855 puan) tarafından
Bence gönder 4.5 yaş kocaman olmuş
0 oy
(492 puan) tarafından
Biz gidiyoruz 4 gün oldu başlayalı şimdilik ağlayarak gidiyor ama alışacak bende işe başladım kres okul öncesi eğitim için çok önemli 
0 oy
(2,031 puan) tarafından
Bence gayet uygun bir yaş ben 19 aylıkken annem kreşe vermiş çalıştığı için hiçbir zararını da görmedim hatta sosyal becerilerim ve özgüvenim çok iyiydi çocukken.

Ergenlikte tam tersine döndü psikolojim bozuktu biraz ama olsun çocuklukta bu ortamlar çok geliştiriyor çocukları 
0 oy
(767 puan) tarafından
Bnde işe başlamadsn önce göndercem canım alışsın diye. 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
32 aylıkken başladı 1.5 aydır gidiyor.
0 oy
(5,002 puan) tarafından
Kızım 2,5 yaşında 2 aydır yarım gün gidiyor Eylül'de tam gün başlayacak :)
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Üç buçuk yaşında kızım ama çok kararsızım kreş konusunda. Çalışmıyorum sadece  anaokuluna mi yollasam kafam karışık 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 172 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nisosumm (173 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 430 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.