0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben doğum yaptım bebeğim 4 günlüktu ve görmeye gelen iki yaşlı kadın kendinden ip tüy alarak bebeğin yakasına koydular ne olduğunu anlamadım sonra dediler uyusun diye falan çocuk şimdi uykudan kalkmıyor emmiyor onlar yüzünden böyle değildi bunu nasıl düzeltirim 

13 Cevaplar

0 oy
(443 puan) tarafından
Uyusun canım iki saatte bir emzir yıne uyusun ne güzel işte 
tarafından
Zaten öyleydi bebeğim şimdi 2 saatte bir uyanmıyor ve emmiyor zorluyorum geri uyuyor normaldi bebeğim kendilerince yaptılar sormadan
(443 puan) tarafından
Sarılık olmasın uyku yaptırıyor sarılık olunca
tarafından
Onlardan sonra oldu işte bende sarılık olmasından korkuyorum yarım saatte 1 saatte en fazla 2 saatte emiyor memeden ayrılmak istemiyordu gittiler akşamına oldu bu böyle
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İple tuyle uyumasının alakası yok yenidogan bebekler bi dönem zaten uykularından hic uyanmak istemezler hemen dış dünyaya alışamazlar çünkü 
tarafından
Vallahi onlar gitti bebek kendini bir saldı ölü gibi uyuyor normalde altını açarım uyandırdı ıslattım burnunu ayağını sıktım yine tık yok tepki vermiyor ağzını açmıyor
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Ona inanıyorsan çocuğuna okuyacağın Felak ve nasin da ne kadar faydalı olacağını bilirsin. Ama genelde yeni doğanlari hep anneleri uyandırır :) 
tarafından
Dualar okuyorum zaten ama bebek onların yaptı akşamına böyle oldu ondan önce memede uyumak istiyor yarım saatte 1 saatte emiyordu sıkıntım yoktu benim
(2,761 puan) tarafından
Bende 33 ay memede uyuttum uyusun bebeğin.  Millette bişey arama artık. Rabbime emanet et gerisi geri de kalır. Daha 4 günlük her gün her an huyu değişir onun. Net bir şey soyleyemezsin. Nazar olmuştur belki. Tuyle iple olmaz.
tarafından
İnşallah öyledir korkuyorum çünkü sarılık olursa diye bilmediğim şeyler insanlar değişik ya
(2,761 puan) tarafından
Hastalıktan korkma kuzum. Hastalıktan korkarak yaşanır mı? Sarılık olursa olur. Benim oğlum da oldu geçti sonra. Çaresiz dert değil. Çok evhamlisin. Yapma kendine. Bak sana çok realist yaklaşıyorum. Ama senin için. Zaten günümüzde insanlar korku pompalanarak yaşıyor. Yok şu yok bu yok şu hastalık yok bu deprem. Yok şu asi olmazsa ölür yok bu olmazsa. Ölüm hepimize hak. Çocuklarımızı da kaybedebiliriz ama bu asisiz ilaçsız olduğu için değil. Rabbimin verdigi canı alma zamanı geldiği için. Bilinçli olalım. Sen anne olarak korkuyla değil. Sevginle huzurunla covuguna yaklas
tarafından
Çok doğru diyorsun teşekkür ederim
0 oy
(10,903 puan) tarafından
İp tuyluk değil bu bacım.bir çocuğu Dr götür de sarılık olmqsin Allah korusun 
tarafından
Sarılık için zaten doktora gittim yarın kontrole gidecem ama durumu iyiydi gayet güzel emiyor uyaniyordu bunlardan sonra böyle oldu
(10,903 puan) tarafından
Allah Allah ya
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bacım o uykusu gidenle gitmesin diye yapılıyor bizde de var uyusun derken ondan demiştir bebek uyurken kalkan olursa belden yukarısından kıyafetten ip verilir uykusu onla kalsın bizle gelmesin derler sarılığı varmı bebisin sarılık uyku yapar sen kaldırıp vermeye bak aldığı kadar
tarafından
Vermeye çalışıyorum bende yani öyle uyusun diye yapılan bir şey değil dediğine göre ben bilmediğim için korktum
(4,430 puan) tarafından
Haklısın bilmeyincebtuhaf geliyor ilk evlendigimde bana da tuhaf gelmişti bebek görmeye gittim gelirken kadın elinde kavanoz geldi ip istiyor bnden:)
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Ne alaka acaba batıl inanç olduğunu bile bile sormak da ne bileyim
0 oy
(308 puan) tarafından
Kac aylik sariligi yukselebilir onada uyanmaz
tarafından
6 günlük şuan
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Yavrum kac gunluk uyanmiyorsa sarilik olablir gotur bi bilurubin baksinlar 
tarafından
Baktılar zaten sarılık başlangıç var ama böyle değildi birden oldu
0 oy
(3,674 puan) tarafından
Giden uykusunu bebeğe bırakır gider. Giderken de öyle yapar. Bizde de var o adet. 

Bazı tesadüf veya denk gelişleri farklı yorumlayarak Hakkk ve  batılı birbirine karıştırmayalım.

Küçük benekler daha derin ve uzun süreli uyurlar çoğu zaman. 
tarafından
Ben hiç duymadım daha önce ilk bebeğim
0 oy
(5,486 puan) tarafından
İlk defa duydum öyle birşeyi ve yenidoğan döneminde zor uyandı benim kızlarım ikiside ne yaparsam yapayım hemen uyanmazdi 2 3 kişi uğraşıyoduk hemen kötüye yorma normal yani ve belki de sarılık başlangıcı çünkü o sırada daha çok uyuuolar ve oku sürekli sen şuan sure okuyamazsın ama salavat getir istiğfar getir oku cevrenden biri sürekli okusun
tarafından
Tanam teşekkür ederim
0 oy
(7,247 puan) tarafından
Sarılık olabilir bence çünkü oğlum öyleydi hiç açlığın farkında değildi sürekli uyuyordu ben uyandırıp emziriyordum 
tarafından
Uyandıramadim sorun orda normalde uyandiriyordum
(7,247 puan) tarafından
Bana sarılık gibi geldi bı doktora götür bence
tarafından
Gittik bugün sarılık var
(7,247 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım çoğu yenidoğanda olan bişey geçer merak etme.
tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
(216 puan) tarafından
Simdi sana kocakari isi diycem dalga gecme ama onlarin verdigi ip ve tuyu bi cakmakla yak nazari degdiyse cikar bebegini de uyandir emzir 
tarafından
Attım ki o anda aklıma gelmedi güldüm geçtim ama sonradan böyle olunca strese girdim
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Sen bi doktora git ip tüy bana da çok dediler verdiler He dedim geçtim yapmadım yaptırmadım rukye aç oku canım ama sarilik olmuş gibi duruyor ihmal etme doktora götür 
tarafından
Aynen bugün gittim sarılık var denildi
(11,257 puan) tarafından
Sık sık besle canim geçer Allahin izniyle
tarafından
İnşallah teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 596 göst.
0 oy
11 cevap 236 göst.
9 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mrs. Boz (36 puan) tarafından soruldu