0 oy
83 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,108 puan) tarafından
33.haftadayım dün kontrolüm.vardi olumsuz bir durum yok çok şükür. Ama yaklaşık 1 haftadır bacak aramda ağrı var sanki komiklerim.kaslarim geriliyor ağrıyor gibi. Haklama ağrısı gibi de kemiklerim ağrıyor gibi de. Ne olduğunu da tarifleyemiyorum da yürürken ayağa kalkarken oluyor daha çok hareket halinde yani. Ilk gebelik hicbir şey bilmiyorum her şeyden de huylanıyorum ya soyleyse böyleyse diye. Açılma gibi durumlar olduğunda bu tek başına oluyor mu bacak arasında ağrıya vs sebep oluyor mu yoksa ultrason kontrolleri normalse her şey yolunda demek diyebilir miyiz illa alttan bakılması gerekmez değil mi anlamak için. Lyle bir şey olsa ultrasonda da onu belirten şeyler görürdü doktorum sanırım 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Açılmayı alttan muayene ile anlayabilir anca doktor. Ultrason da sadece anne karnındaki bebeğin gelişimini,suyunu filan görebilirsin. Doğuma kadar vücudunun her yeri kendini doğuma hazırlıyor çatı ağrılarının olması normal canım. Her hangi bir su akmasında ve ya kanama da şüphelenebilirsin. 
(2,108 puan) tarafından
Işte acaba belirti vermeden kendi kendine açılıyor olur da fark edemezsem diye korkular oluşuyor
tarafından
Merak etme doğum olacağı zaman illa ki belirti veriyor. Öyle açılıpta pat diye doğurmuyorsun zaten canım. Nişanın gelir ya da suyun gelir filan illa ki belli eder yani bir şekilde kendini
(2,108 puan) tarafından
Tesekkur ederimm
-Reklam-
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Açılma için illa alttan bakılması gerekir :D yani ondan kaçış yok.
(2,108 puan) tarafından
Ne güzel bir doğum olmuş
Doktorum bana çok kuvvetsizsin kas kütlen yok blyle hastalarım yeterince ıkınarak güç veremiyor genelde sezeryan yapıyoruz dediği için ben doğuramayacak miyim acaba diye düşünüyorum
Sizin hareketli sporlu bir hayatınız var mıydı nasıl öyle kolay oldu özel yaptığınız bir şey var mıydı acaba
(2,762 puan) tarafından
Yani milli karatecim ama evlendikten sonra spor hayatım son bulmuş oldu :D 2 sene sonra doğum yaptım. Hep yürüdüm squat çok yaptım. Yorulunca oturmadim. Ve güzel doğum hikayelerini okuyarak başıma gelecek tüm olasiliklara hazırlandım. Hamileliğin başından beri hurma yedim. Ve doğum anında gerçekten ikindim yani. Ama herkes ikinir o kadar. İkinmazsan doktor bişey yapamaz çünkü :) Başı ciktiktan sonra zaten tüm vücudun rahatlıyor. Bedeni hemen çıkıp geliyor :) umudunu kesme bu zamana kadar herkes bir şekilde doğurdu. Ve yurt dışında sezeryani bizim ülkemiz kadar kimse yapmıyor. Bu bizim aleyhimize bir durum :) evet ben hiç ağrı yasamadigim için sütüm gelmedi. Ne kadar ağrı olursa süt o kadar çabuk geliyor. Benim vücudum 20 gün sonra anne olduğunu hissedebildi :D
(2,108 puan) tarafından
Olsun ya travmasız mis gibi doğurmuşsunuz masaallah süt de geç gelmiş nazari olsun.
(2,762 puan) tarafından
Sende yaparsın o travmslilar geliyorlar hastaneye sadece kasılma geldikçe ortalığı inletiyorlar. Ama ikinmiyorlar doktor ikinmayan insana ne yapsın sezeryana aliyor. Ablam operatör doktor çok bağıran hasta oldugu zaman asla uğraşmıyor onun doğurmaya niyeti yok diye. Hemen sezeryana yolluyor
(2,108 puan) tarafından
Xwldjeidje doğurmaya niyeti yok komik geldi ınşaallah sağlıkla doğururum bende
0 oy
(7,265 puan) tarafından
Daha 4 aylığım canım o ağırlar bendede var doktora sordum normal yorma kendini dedi. Açılma olsa sancı olur. Senin ağrın rahmin genislemesinden dolayı 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 46 göst.
17 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervela (7,273 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde tombikanne (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 163 göst.
1 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde orbanesara (884 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elif2855 (1,066 puan) tarafından soruldu

380,919 soru

11,404,487 cevap

34,942 kullanıcı

...