0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar hayırlı sabahlar şuanda çok sinirlinerek yazıyorum yemin ederim patladı patlıycam üst komşum sürekli her gün sabahın erken saatlerinde kalkıp sanki başka işi gücü yok sadece 1 oğlu var 7 buçukta kalkiyo oğlu yere sürekli bisyeler atıyo ses yapıyo kadın 8 TE cama vura vura halısını sirkeliyo benim çocuğum kaç kere uyksundan korkarak uyaniyo Kendi evi ve apartmannda bu saatlerde bu kadından başka kimse ses yapmiyo defalarca uyarmama.ragmen hala aynı çocugu alıp oturma odasına geçebilir ha bu arada elektrik süpürgesinide acıyo bu saatlerde ve oda çok ses yapıyo insan biraz düşünmeli assagida insan var çocuğu var ben erken kalkmama rağmen bı kez olsun öyle bir şey yapmadim alt kattakiler rahatsiz olmasın diye nasıl uygun dille söylenir bilmiyorum hanfendinin üst komşusu kimse yok onda o kadar ses yapsa kapısına gider onun yüzünden çocuğuma bağırıp çağıriyom uyumuyo diye sizce yaptığı yanlış değilmi bunalri yazarken bile hala güm güm ses yapıyo insan önce diğer odaları temizler sonra en son gelir yatak odasıni temizler biliyorsun alt komşun rahatsız oluyo sesten insanlar bilerek mi yapıyo yoksa ***** ayaginami yatıyo anlamadim 

18 Cevaplar

0 oy
(196 puan) tarafından
Cevaplarınızi bekliyorum ne yapmam gerekiyor yoksa kapısına gidip kavga çıkarcam
(3,470 puan) tarafından
Gerçekten sanki benim komşumu anlatmışsın kendinde gram saygı yoktu ama Hele başkası ters Bi hareket yapsın kapısına gidip kavga ediyodu o kadar yüzsüz biseydi
(196 puan) tarafından
Vala ne yapacağımı şaşırdım çok zor tutuyorum kendimi
(2,369 puan) tarafından
Kapısına sakın gidip kavga etme bu Haniye suç biliyormusun polisi arasa suçlu sensin ses yasak saatleri var o saatin dışına çıkıyorsa haklısın ama hafta sonları yapıyorsa geç saatlere kadar ses ozaman haklısın şimdi gitsende hakliyke. Haksız olursun
-Reklam-
0 oy
(12,990 puan) tarafından
Haklısın bu saatte temizliğe başlanmaz 
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Aynı şeyleri 2.5 sene yaşadım çocuğu gece gündüz hic durmazdı ev başıma yikiliyodu sabahın altı buçuğu supurge açılıyo küçük kızı sürekli ağlardı o evi süpürürdü halıları pencereye vura vura silkelerdi sonuç boşandı defolup gitti yarabbi şükür 
(3,470 puan) tarafından
Defalarca uyardım yapma rahatsız oluyorum dedim yalandan telefonda ağlıyodu iki gün ses yok üçüncü gün daha çok kuduruyodu
(196 puan) tarafından
Aslında şikayet edilebiliyomus ama nasıl edicem bilmiyorum kiradayim kendi evi olduğu için o yüzden rahat rahat ses yapıyo nasıl olsa benim evim değilmi sen kiradasin hesabı
(3,470 puan) tarafından
Kirada oturan bedava mı oturuyo kimsenin rahatsız etmeye hakki yok benimle bi de dalga geçiyordu rahatsız oluyorsan git villada otur beni de yanına al diyr
(196 puan) tarafından
Vala burdakiler kiracıları üstten göruyolar kendi evleri diye istediği sesi yapıyolar parasını veriyorum sonuçta ama insna olan bı kerede anlar
(3,470 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun  ne diyim ben kabus hiç bitmeyecek saniyodum şimdi çıt ses yok
0 oy
(7,377 puan) tarafından
Bu sıralar bizim aşadakinlerde sakın bundan önce çok kavga edıyodu cocuklara bağırıyodu sabahları her akşam eşiyle kavga edıyo  biz ayda bir kavga ederiz ama okadar. Ses yapmıyoz 
(196 puan) tarafından
Bu çocuğun ses yapması ve kadının erken saatlerde temizlik yapması ve kendi çocuğum uyuması gerekirken sesten saatlerce yatmiyo
(7,377 puan) tarafından
Doğrudur canım benim bebek bir tıkırtıda uyanıyo
(196 puan) tarafından
Ben çok dikkat ediyorum yani evde eşim bile beni uyarır bazen oda sadece çocuk arabasında sürüyo gündüzleri öğlen saatlerinde o kadar hemen alıyorum dışarı çıkartiyom durmadiginda onunla ilgilenmek zorundayim ilgilenmeyip.ise güce dalarsam ses yapar öğlen saatlerinde zaten bende temizligime başlıyorum norml insanlar gibi
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Benim komsumda öyleydi buraya yazdım linç edildim çocuğun amaliyat olmuştu zaten uzgunduk ses yapma dedikce yaptı evi başıma yıktı 

Sana tek bişey soyluyecegim sakın ses yapıyon dememdaha çok yapıyor Allah'a havale ettim ben 

Bana başka şeylerde yaptı mevlam görüyor aynısını yaşamadan ölmesin inslalah . 

Arsız erimez cam çürümez 

Bu kadar söylerim ben 
(196 puan) tarafından
Onun yüzünden taşınmayi düşünüyorum
(2,369 puan) tarafından
Neden tasinacaksin kiracimi o orda eğer kiracı ise yönetime şöyle o ilgilenir kapısına gitme sakın şikayet ederse bu suç
(196 puan) tarafından
Yok canım kendi evi zaten apartmanda yönetici Yok olsa böyle bişey yapmaz önceki oturduğum yerde yönetici varken kimse kimseyi rahatsız etmezdi burda millet kendi evi diye istediği sesi yapıyo benim kendi evim olsa susup oturur ama kiradayim diye umursamiyo
(2,369 puan) tarafından
Kuzum kendi evi diye ses yapamaz ki hem bizim binada yönetici var ama ses tavan sürekli biseyler çekiyor üstten ee ne yapacağız bazen taşınıyor sanıyorum o kiracı bide bu insnaliga bağlı bişey
(196 puan) tarafından
Çok hor görüyolar kiradayim diye evet zaten insan olan anlar biz bile bişey olunca gruba yazarız sesten dolayı kusura bakmayın hemen yarım saat içiçe biticek diye tamir gibi bisye olduğunda haber veriyoruz o kadar şey düşünüyoruz ama bu komşuların umrunda değil
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Laftan anlamiyorsa ara yarın erkn saatte polisi neye uğradığını şaşırsin densiz ne ayıp ya küçücük çocuğun günahına giriyor uyku ne kadar önemli. Kul hakkı başka bir şey değil ben saç kurutma makinesi kullanırken en son odaya gidiyorm sesi duyar da süpürge açtım zanneder yahut banyo yaptığımı anlar aklina farklı seyler gelir diye kırk kere düşünüyorm insanlar ne kadar da rahat ...
(196 puan) tarafından
Aynen öyle yemin ederim ben de o kadar dikkat ediyorum eğer ev bulamazsam öyle yapmayı düşünüyorum sadcee o kaldı elimde kiradayim diye umursamiyo hanfendinin kendi evi ya o Rahatlığı var kira sözleşmesine az kaldı fazla kira koymassa çıkıp son kez konuşcam olmadı jandarmayi arayıp şikayette buluncam
0 oy
(123 puan) tarafından
Annemlerin üst komsusuda öyleydi 3 tane erkek çocugu vardı sabahın yedisinde koşmaya başlıyorlardı ama durmadan koşmak, top sektirirlerdi kadında süpürgenin borusuyla evi süpürürdü alttan vurduk olmadı kapısına gittik olmadı,kavga ettik olmadı annem Allah rızası için dedi olmadı, birkere kusura bakmayın bile demedi,rahatsız oluyorsanız müstakil evde oturun dedi kendisi 3 çocukla 9.katta oturabilirmiş ama birde sorsan dindar bir kadın kul hakkından haberi yok ama, neyse sonuç değişmedi annem psikolojikmen çöktü çok zor günler geçirdi geçiriyorda sende defalarca uyardım yazmışsın zaten insan olan uyarılmadan akıl edip düşünür belliymiş zaten nasıl bir insan oldugu Allah sabır versin sanada
(196 puan) tarafından
Allah'çıkarsın inşallah ya ne diyim bide bunun tek oğlu bu kadar ses yapıyo tek çocuğun var sanki ne acelen var temizlik 2 saatinj alır ne acelen var ki bu saatte yapıyosun
(123 puan) tarafından
Bencil ve düşüncesiz insan herşeyi yapar ben olsam onun yaptıgı gürültünün daha fazlasını ona yapardım nasıl oluyormuş anlat belki diye insanı çileden çıkarıyorlar
(196 puan) tarafından
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum da karşı komşum rahatsız olur alt kattayim en fazla TV sesini açabilirim
0 oy
(212 puan) tarafından
İster ev sahibi olsun ister kiracı toplu ortamda yaşamanın belli kuralları vardır bu kurallara uymayıp ses gürültü vb yaptığında şikayetçi olabiliyorsunuz  kat mülkiyet hakkı var tabi ses yaptığını da kanıtlamanız gerekiyor önce uyarıp ses devam ederse daha sonra bu durumu apartman yönet içinize bildirmeniz de gerekiyor tabi daha sonra da hala düzelme yoksa şikayet edebilirsiniz. Hukuki süreç başlar
(196 puan) tarafından
Maalesef ki yönetici Yok grup var ama kimse umursamiyo herkes bişey yazıyo ben gidip bı komşu vardı kadınlarada grup söylenmesi gerektiğini söyledim dedim herkes yazsın oraya kim yazıyosa duymadılar bile benj yönetici Yok diye böyle rahatlar
(212 puan) tarafından
Sesi kanıtlayıp direk şikayetçi olabiliyorsunuz ses kaydı video çekebilirsiniz daha sonra avukatla birlikte savcılığa yada polise şikayetçi olabiliyorsunuz
0 oy
(986 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun, buradaki komşu sorunlarını görünce iyikide apartman da yaşamıyorum diyorum.mustakil candır onu anladım 
(196 puan) tarafından
Bende bulsam öyle ev bende çıkıcam gerçekten çekilmiyo bacim insanı delirtirler
0 oy
tarafından
Anlamayan anlamıyor canım bizim üst kattakide aynı şekilde uyardığımız halde sabahın köründe başlar evi tak tak süpürmeye nasıl xir süpürgesi var anlamıyorum sanki yeri kazıyor 3 mü 4 mü çoçuğu var bütün ğün gece 12 ye kadar güp güp koşuyuyorlar bide günde 3 defa ev süpürür sabahın köründe öğlen ikindi bazende gece süpürür 11 ğibi ben alt kattaki rahatsız olur diye altı sert olmayan terlik kullanıyorum akşam saat 4 den sonra asla makina açmam bilmiyorum insanlar uyanmadan da anlamıyor 39 haftalık hamileyim yarın bebeğim dogaçak neredeyse uykusuna nasıl etki eder bilmiyorum uyanırsa çıkıp kendim uyaracağım ilk uyarıyı yönetici yaptı ona söyledik toplu yaşama alanları herkes birbirine saygı duymak zorunda şimdi linç yapan tayfa gelir birazdan :) bana kalırsa abartman site gibi toplu yaşama alanlarında kimse kafasına göre yaşamamalı öyle istiyorsa müstakile gitsin  çok sinir bozucu gerçekten sanada Allah sabır versin ben böyle bir konu açtım neler neler dediler 
(196 puan) tarafından
Ben kendim için değil çocuğum için şimdi seninde bebeğin gelicek inşallah sağ Salim kucağına alırsın o zaman daha çok sinirleniceksin çocuk sesten korkuyo uyuyamiyo ağlıyo onun stresi seni sarıyo vala bence sen şimdiden konuş da çocuk gelince daha çok başka olucak çocuğum uyusa sesten kalkmasa korkmasa amenna ama yok işte napim
tarafından
Amin inşallah canım eşime dedim bir kere yöneticiye dedik dedi yarın çoçuğumuz doğunca çıkar bide sen rica edersin dedi bende tamam dedim insanlar çok düşüncesiz ya deli oluyorum yüzsüz gibi nasıl devam ediyorlar kul hakkı değilmi biz mi enayıyiz yani kiracı da değiliiz ev sahibiyiz başka yerede gidemeyiz allah sizinde bizimde sonumuzu hâyır etsin dahada ne denir bilmiyorum
0 oy
(6,785 puan) tarafından

Bazıları gece sabaha kadar temizlik yapar, misafirleri olur 3 e kadar ses yaparlar:ermm: başıma geldi ama kavgaylada bişey çözülmez. 

0 oy
(1,910 puan) tarafından

Ben olsam sabrım taşardı. Eğer kiracıysa ev sahibine söyle değil ev sahibiyse çik direk kapısına. Olmadı aynı dilden konus. Sen alt kattan koltuk ekip süpürge açınca bile nasıl çikiyor ses yukarı. Alt komşudan biliyorum :D

(196 puan) tarafından
Ben kiraciyim kendisinin kendi evi olduğu için rahat bide demezmi benim eski oturduğum yerde daha çok ses vardı sen dua et diyo buradaki sese
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Eski evimin üst katı da sabahın erken saatlerinde temizlige başlardı her gün tüm odalar hart hurt süpürülür silinirdi çocukları cok gorultu yapardı yatak odasinda koşustururlardi bir gün asansörde denk geldik ben kimsenin yüzüne de bir sey soyleyemem normalde ama bayağı kalabaliksiniz sanırım çocukların gürültüsü hep bize geliyor dedim ama öyle kızarak değil gülümseyerek kadin mahcup olmustu kusura bakmayin felan dedi biraz sohbet etmiştik sonra dikkat etmislerdi ama bazi insanlar tatlı sözden değil kavgadan anlar
(196 puan) tarafından
Evet ben çok kez söylememe rağmen anlamadı sanırım anliycagi dilden konuşmak gerek
0 oy
(399 puan) tarafından
Yazdıklarını eksiksiz hatta fazlasıyla yaşıyorum canım güzellikle uyardık olmadı kavga ettik olmadı anlamıyor vicdansız pislikler benimde küçük bebeğim var ne hamileligimde ne bebeğim doğdu doğalı rahat huzur yok onların yüzünden tansiyon yüksekliğiyle acil doğum yaptım sinir hastası oldum sayelerinde dün tavan yikilacakti neredeyse gümbür gümbür hiç durmadan saatlerce gürültü yaptılar duvara vurdum banamisin demediler sinirden ağlamaktan gözlerim şuan bile balon gibi şiş yemin ederim piskolojim olarak bitik durumdayım her sabah onların sesisye 7.30da uyanıyoruz bebeğimde bende gece yatarken hala onlarin sesiyle uyumaya çalışıyoruz her gün baş ağrısı yaşıyorum fazlasıyla  bıktım artık bende elimden de birşey gelmiyor artık napicagimi şaşırdım Rabbim bildiği gibi yapsın inşallah böylelerini bana yasattiklarinin hesabını kat ve kat sorsun inşallah onlara 
(196 puan) tarafından
Amin inşallah sizde çok zor şeyler yaşamişsiniz Allah'ım sabır versin insan olsalar zaten bı kere anlarlardi
0 oy
(472 puan) tarafından
Maalesef öyle insanlar var bence canım çık tekrar anlat sabahın 8'inde Temizlik mi olur insanlar uyuyor bilerek mi yapıyor acaba
(196 puan) tarafından
Söylememe rağmen bilerek yapıyo kendimize bisyeler yapıp birbirimize veren insanlardik o kadar da komsulugumuz vardı yüz aldığı için rahat vermiyo bana
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ne yani sen geç kalkıyorsun diye o da mı çocuğunu zorla yatirsin sabah sekiz de iyj bir saat belki öğleden sonra işi var hastaneye vb yere gidecek belki misafiri gelecek insan önce işini bitirir sonra yemek vb hazırlar ama tabi bir önceki günün akşam üzeri yapsa daha iyi ben  prensip gereği elektiriklim az ses çıkarsa da 11 buçuktan erken açmıyorum hep geç supuruyorum ama çocuğum erken kalkınca da elini kolunu baglayamam koşma zıplama hariç de insan müdahale edemez kul hakkı dikkat etmek lazım ben yatağın carsafini bile asla sirkelemedim hep yıkayıp yıkayıp kullandim sorfra bezimj evime döküp elektrikliyle çekiyorum hep zor ama halka girmiyorum eğer o kadın öyleyse laftan anlamıyorsa sen de onunla aynı saatte temizlik yap bir ilk güne alt komşun şikayete gelirse de ona üst komşu bu saatte yapıyor laftan da anlamıyor çözümü bunda buldum sen de aynı saatte kalk temizle :))) 
(196 puan) tarafından
Canım tamam çocuğu kalkmis olabilir bizimee erken kalktigimix zamanlar oluyodu oğlum 3 4 ay hep 7 de kalkardı ama ben onunla ilgilenip kımseyi rahatsız etmezdim öğlen oldumu işimi gücümü yapardım oturma odasında vakit geçirebilir yatak odasından çok ses yapıyo benimde çocuğum uyuyo ne hakkı varki camima her gün vura vura Hali çırpıyo bende deliksiz uyumuyorum Zaten oğlum 12 ye kadar arada kalkıp şekilde uyur daha da uyumaz ben arabasına koyarım işimi bitiririm arabadan çıkartıp onla ilgileniyorim akşama kadar arabada bıraksam alt komşum gelir haklı sebebiyle ama çocugumls ilgilenmeyip insanları rahatsız etmeye hakkım yok
(1,763 puan) tarafından
İnsanlar komşuluk hakkını bilse helali harami bilse inan zaten bu durum yaşanmaz uyarıldığı halde yapan hakka girer
(196 puan) tarafından
Hak hukuk bilmiyolarki kendilerini rahatsız ettiklerinde milletin kapılarına giderler kendileri yaptığında yapacak bişey yok derler bide sürekli demezmi bizim eski oturdugumuz yerde çok ses vardı sen dua et buna diye e napalim yani bizim de eski apartmanda ses yoktu bunlar gereksiz konuşmalar senin beni benim seni rahatsiz etmeye hakkım yok
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bende de var ayni bela asansöre kadar yazı astım insan olamadılar cocuk gotunu yırtıp agliyo susturmuyo sesler desen cabasi 
(196 puan) tarafından
İşte çocuğuyla ilgilenmediği için
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Yapılcak şey evın kıraysa cık müstakil ev bul en rahatı valla
(196 puan) tarafından
Onu yapıcam sonunda bulabilirsem eğer

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 177 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,377 puan) tarafından soruldu
0 oy