0 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,114 puan) tarafından
29.haftada baş geliş pozisyonu almıştı 4 haftadır da o şekildeydi dün gece bir isler çeviriyordu icimde hissetmiştim zorlayıp duruyordu belimi ağrıtacak kadar bir şeyler yapıyordu 2 gün önce baş geliş olan arkadaş bugünki kontrolde popo geliş olmuş. Kafası neredeyse midemin altına kadar çıkmış. Doktor 37 ye kadar döner strese gerek yok dedi

Bir önceki doktorum da gucsiz bir insan olduğum için normal doğumda ikinamayabilecegimi mecbur sezeryan olabileceğini söylemişti. Ama yine de normali denerim diye düşünüyordum.

Böyle bir durum yasayıp da tekrar baş geliş dönen var mı aranızda acaba 

5 Cevaplar

0 oy
(15,301 puan) tarafından
Kız bı gecede nasıl donduyse o zamana da daha döner merak etme ☺️
(2,114 puan) tarafından
Inşaallah döner ben de başı yukarda diyince bi şok geçirdim hiç beklemiyordum :D
(15,301 puan) tarafından
Takla atmış demek mi minnak☺️
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Benim oğlum 38e kadar bir makat geliş bir normal bir makat bir normal oldu :)  hayırlısını dile.. 

Benim de çatım dardı yine de çevremdeki bazı gerzekler yüzünden normal dedim durdum . Suyum geldi ama bebeğim gelmek istemedi bir de kakasını yapınca acil sezaryene alındım. Çok şükür  çok güzel bir dogumdu sonrası da :) hayırlısı buymuş mesela, sen de hayırlısı ve sağlıklısını dile, Allah senin ve bebeğin için en hayırlısını nasip etsin :)

(7,993 puan) tarafından
Benim oğlumda makat gelişti 38 de sonra bir baktım dönmüş ama ben yine sezeryan oldum :D
(1,279 puan) tarafından
Bebekler olacakları zamanı da dogacaklari zamanı da nasıl geleceklerini seçiyorlar, ben de sezaryen oldum :) yine olsam sezaryeni secerim bence korkuttukları gibi değildi. Kısacık zamanda kavuştuk. (39+4'te doğdu benim minik adamım, belki daha önceden alınır yay burcu olmazdı :))
(2,114 puan) tarafından
Ben de doğum yolu ile alakalı bir ısrarım yok hayırlısı neyse öyle doğsun insan sağlıkla ya bakalım nasıl gelecek boddi
0 oy
(1,825 puan) tarafından

Allah seni emi:D içerde bi işler çeviriyordu dio bide :Pcanı sıkılmış demekki hep aynı durmaktan biraz oturuyum demiştir.... bende gecen hafta gittim 32 haftada benimkide popo gelişte ..daha çok vakit var dedi doktor 

(2,114 puan) tarafından
Bana da erken haftalarda sürekli pozisyon değiştirir demişlerdi ama dönerse de 30 lü haftaların basında diner demişlerdi ben de baktim hala baş geliş değişmez artık sanmistim :D hayırlısı olsun
(1,825 puan) tarafından
Doktor niye öyle demiş anlamadım güçsüz bir insansın ıkınamaZsın die
Kilolu kişilerede kilosun doğuramazsın diolar anlamıyorum bu olayı..
(2,114 puan) tarafından
Ya işte hareketli kuvvetli spor yapan yürüyenlere hep kolay doğurursun diyorlar ya o yüzden sanırım. Vücudumda kas kütlesi çok az o yüzden lyle söyledi sanırım. Kilom yok ama öyle söyleyince ben de tereddüt ettim
(1,825 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı canım .. ben 3 normal doğum yaptım bu 4. Bakalım geleceği güne kadar emin olamıyorum nasıl doğacak.. herşey değişebiliyor
(2,114 puan) tarafından
En güzel şekilde gelir ınşaallah hayırlısı olsun
0 oy
(10 puan) tarafından
Bebek sürekli hareket halinde zaten O zamana neler neler yapar içeri de :) 
(2,114 puan) tarafından
Öyle gerçekten:)
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Ohooo canım çok dönüyor ama doktorlar sana sezeryanla doğur dersen öyle yap evet normal doğum gibisi yok ama bebeği de kendini de riske atma Allah korusun ya sana bişey olsa o bebeğe ne olur ya da ona bişey olsa bu benim naçizane fikrim asla korkma sezeryandan ben öldüm 3 ay oluyor eve geldim temizlik yaptım yemek yaptım çok korkuttu eşimin ailesi beni asla öyle bir durum yok ilk doğumum benimde bebeğimle kendim ilgilendim hep sen yine de kararlıysan sen bilirsin senin hayatın senin bebeğin ama vakumla çekmeye kalkarlarsa isteseme bence 
(2,114 puan) tarafından
Yok canım hiç zorlamayı düşünmüyorum açıkçası o an ne gerekirse ona tamamım ben insaallah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 25 göst.
0 oy
1 cevap 138 göst.
12 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Cansell (339 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu