0 oy
112 göst.
Diğer kategorisinde (237 puan) tarafından
Kizlar sorum başlıkta.. birde ultrasonamı sokuyolardı yoksa kanmı alıyolardı ikili tarama testinde 

4 Cevaplar

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Kan alıncak usg bebegın ensesıne burnuna bakılcsk
(237 puan) tarafından
Evet yarın gitcem işte doktora
(981 puan) tarafından
Hayatim sen olumsuz biseyler duymak istiyosan biz evhamlandiririz seni hic zor degil ama gerek yok boyle kuruntulara
(6,919 puan) tarafından
İçine supe sokma tekme bişey yapsaydı kanaman olur agrın olur düşük tehdidin var derdi   inşallah  sağ salim kucağına alırsınız
(237 puan) tarafından
Sende haklısın :) kuruntu insani bitiryor zaten
(237 puan) tarafından
Evet çok sükür kanaman falan yok bebekte sağliklı
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Down sendromu hastalığına bakılıyor diye biliyorum yani kalıtsal hastalık tam bilgiye sahip değilim ben ikili tarama testini kaçırdım 14 te gittim bebek biraz büyük yapammayiz dediler bebeğin kalbine odaciklarina baktı sadece onun dışında ultrasyonla bakıyor sanırım yanlış olmasın bir de kan testi isterler diye düşünüyorum 
(237 puan) tarafından
Anladım teşekkür edeŕim
(56 puan) tarafından
Rica ederim bir de şey diycem ben bilmediğim için şaşırmıştım kendi kadın doğum doktorum yapacak zannediyordm perinotoloji uzmanı yaptı tabi her hastane bir mi bilmiyorum aklında bulunsun
(237 puan) tarafından
Ben devlete gidiyorum ultrasona gün veryorlar.. ultrasonu farklı biri yapıyor
0 oy
(981 puan) tarafından
Kanda alinir ultrasonlada bakilir ikisinin bir grafigi okusturulur ve doktor yorum yapar yuzde su kadar ihtimal var diye.yanilma payi yuksek bi test genelde yanlis sonuc verir.12 13 haftalarda yapilir
(237 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim..
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Trizomi 14 ve down sendromu için tahmini bir risk ortalaması alınır ikiside kalıtsal hastalıjlardır kesin sonuç vermez kan ve usg sonuçlarının ortalaması alınır risk oranı belirlenir kesin sonuç niftin veya karından sıvı alınmasıyla olur 
(237 puan) tarafından
Anladım peki bunu yaptırmak mecburimi.. sonucta Allah korusun bi problem olsada Rabbimin verdigi cana ben kıyamam.. Sağlıklı olsunlar inşallah
(5,877 puan) tarafından
Yoo zorunlu değil yaptırmak istemiyorumda diyebilirsin.. Tabiki rabbim verdiyse elhamdülillah demek lazım ama tedbir açısından yaptırmıştım ben
(237 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 156 göst.
0 oy
3 cevap 28 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 98 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu
0 oy