0 oy
2,457 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
O kadar o kadar sinirli ve üzgünüm ki. 1 yıldır tanışıyoruz eşlerimiz önceden de iş arkadaşıydı hâlâ oyleler.  Çok muhabbetimiz oldu sürekli birbirimizin evinde kaldık eşlerimiz nöbete gidince. Berbser yedik içtik. Ama arkadaşım o kadar çok adam kullanmayı seviyor ki bizim eve gelir elini sürmez bişeye hizmet bekler kendi evine çağırır bana sürekli şunu yapsana bunu yapsana derdi. Kendi yetiştirdiği çocuğa bakmadan çocuğuna şunu yap bunu yap akıl verirdi. Hâlâ öyle aynı devam ediyor ama eşimin arkadaşıyla arası bozulmasın diye hep idare ettim. Bişey demedim. Neyse Biz 9 aydır hiç izine çıkmadık seçimden sonra çıkabilirsiniz demişler eşime. Arkadaşımgilde 15 gün bir çıktılar çocuğu hasta diye 1 hafta bir çıktılar dedesi vefat etti diye ama her izine çıktıklarında da gezdiler yani cenazeden sonra bile gittikleri illeri hep gezdiler. Geçenlerde Benim eşim Van görevine gitti 3 ay bende annemlerin yanıma gittim görev bitince eşim beni almaya geldi bir de görev dönüşü hep izin verilir 1 hafta. Onun eşi gitmek istemiyorum göreve dedi ve gitmedi. E haliyle onları izine çıkarmadılar. Bugün yine bana geldi arkadaşım bende kalıyor. Ben dedim ki seçimden sonra izine cikicaz annemleri çok özledim çok sıkıldım burada dedim. O da annesigilin yanına gidecek çok sevindim yeminle onun adına annesigili görecek diye. Neyse. Kocasına mesaj atacakken bana atmış. Melikegil yine izine gidiyormuş onlar önceden de gitti biz kaç aydır bekliyoruz izin vermiyorlar kimseye hakkımı helal etmiyorum buradakilere diye. O kadar morslim bozuldu ki ben mesajı açıp okumadım bildirimden gördüm ekran görüntüsü aldım hemen tam okuyayım yoksa siler diye. Dediğim gibi de oldu hemen sildi. Sanki onun hakkına girmişim sanki biz gidiyoruz diye o gidememiş gibi konuşmuş arkamizdan bizde izine çıkıcaz diye fesatlanmiş yani çok üzüldüm 7 24 beraberiz her akşam bizim evde hizmeti yemeği çayı benimde çocuğum olduğu halde hiç eksik etmedim. İçten içe fesatlanmiş ama. Eşime anlattım önceki anlattıklarinda da demiştim seni kullanıyor bu da tuzu biberi oldu muhatabını kes dedi. Şuan benim evimde uyuyor o kadar sinir oluyorum ki. Gelseydi benim yüzüme siz önceden de çıktınız bidaha nasıl izin veriyorlar ya desseydi ben diyeceğimi bilirdim ona. Eşim 5 gün görev dönüşü iznini kullandı diye. Ama o arkamizdan bizde izine çıkıcaz diye fesatlandi. Eşimde sabah çıksın gitsin bişey deme bidaha da eve alma böyle birini dedi. Çok üzüldüm çok kızdım nasıl davranmalıyım böyle bir insana bilmiyorum kızlar :( 

49 Cevaplar

+10 oy
(349 puan) tarafından
Valla kusura bakma eşimin Arkadaşlığı bozulmasın diye ben salağa yatamam ben görsem direk yüzüne vurur gösterirdim. Kadın bildiğin seni kullanıyor. Sadece Bi arkadaş akraba bile değil sürekli bir birinize gitmenizi de anlam veremedim. Yerinde olsam direkt muhabbetimi keser evine yollardıö
(41 puan) tarafından
Şöyle kendisi çok çağırmıyor hep size geleyim mi diyo 3 gün önce bizde kaldı dün eşiyle berbser bizdeydi bugün mesaj atmış geleyim mi diye eşlerimiz gece çalıştığı için bende gel dedim kaç gündür bizim evde kendisi çağırmıyor bidaha bitti zaten asla çağırmam
(7,121 puan) tarafından
Çok rahat siniz bu konuda alectemovik . Yani yatıyorlar kalıyorlar . U kadar yüz verecek ne var . Gelen misafir başım üstüne ama böyle iki güne bir üç güne bir artık kullanılmayan geçtim namehrem var özel hayat var be ne lavbalilik
tarafından
Hadı eşinin arkadaşının eşi ile arkadaş oldunuz eşler kardeş olsa düşman olunuyor ama arkadaş olunca can ciğer kuzu oluyor hadi görüştünüz ettiniz de neden gece birbirinizde kalıyorsunuz ki fazla abartmışsınız aradaki sınırı fazla kaçırmışsınız herşey dozunda olmalı onun evine gidince bile O hizmet bekliyor diyorsun birazda sen onu salla müsait değilim misafirim gelcek vs de gelemesin daha
-Reklam-
0 oy
(2,830 puan) tarafından
Gördüğün halde görmemiş gibi davranman doğru değil bence keşke noluyor neden böyle diyorsun deseydin o kendi ayıbını bilseydi fesat. 
(41 puan) tarafından
Eşimin arkadaşıyla arasını bozulmasını istemedim. Çok iyiler ikisi çünkü. Ama ben üzüldüm yani insan yediği kaba pisler mi :( sabah akşam bizim evde bende çok özledim annemleri bende görmek istiyorum. Bizimde izin hakkımız yani.
tarafından
Bencede gördüğünü belli et ve bu kadar çok yakın olma yani çok samimiyet bu şekilde sorunlar çıkartır ortaya
(168 puan) tarafından
Aynen tripli ve soğuk davran sebebini sorduğunda da SS at bunu yazdij sen ***** mıyım ben ne kadar hasetlenmissin vs de hatta bunu fırsata cevir bakalım bir kerede o gel diyecek mi sen çağırma bakalım yada müsait değilim de bakalım ne olacak sonuçları bekliyoruz
0 oy
tarafından
Adı her neyse cal kapısını gır nerde uyuyosa, bır kalkar mısın konusalım de, benım hakkımda boyle dusunen bana hakkını helal etmeyen adamın evımde işi ne? Mesajı gordugunu soyle nıye boyle dusundugunu sor kem kum ederse, yarın lutfen sen bu evden git bir daha gorusmeyelım de yat uyu, azıcık ınsansa sımdı kalkar gıder evıne
tarafından
Benim başıma hiç gelmedi öyle bişey saçma geldi kadının dedikodusunu yapıp kadına yazması vatsaptan yazmış anladığım kadarıyla mesajı geri çekme özelliği gelmiş olmasaydı napacaktı acaba
tarafından
Sıçms afedersin ben sinir anımda yazdığım için olmuştu muhtemelen oda hazmedemeden yazdığı için dikkat etmemiş
tarafından
Fena pot kırmış ama post sahibi susmakla hata yapyor
(7,228 puan) tarafından
Eşim bana yazacağı mesajı arkadaş gurubuna atmıştı jsjsj oluyor öyle şeyler
tarafından
Doğrudur canım
0 oy
(831 puan) tarafından
Zamanla tek kendinle dost olmayı öğreniyorsun  mesafe saadece artık tek kuralım bu kimseyn ihtiyaçi olduğunda koşmayacgm fazlasıyla samimi olmayacağım  kımseye iyi niyetimi suistimal ettirmeyecegm küs de olmayacagm ama yolda görürsem bazen görmezden geleceğim 4 yılda öğrendim çok şey egosunu tatmin eden kendini eşini çocuğunu öven her boku tek kendi bilen insanlardan nefret ediyorum artık 
(41 puan) tarafından
Evet tam anlattığın gibi biri kendisini hep övüyor bende bıktım artık 9 ayda bıktırdı kendinden
(831 puan) tarafından
Ben böyle birine 3 yıl dayandım baktım meğerse ben hep ona ayak uydrmusum ondan aramız iyiyms gel dese giderdim gidek dese tamm derdim yardım edeyim derdim neler yaptım ilk tanıştım arkdsm dostum hatta kardeşim dedim kişi çocuğu çocuğuma zarar verr uyarmaz bıle Kendi çocukları kıymetli tek hep kendi becerikli senn doğrun Yok ona göre bir ****** git demek istiyorum bazen ısrarla da görüşmeye çalıştı msj attm açık açık hatta beni arkdsmdan kıskandı kendi varken bir başkası çağırmadm rahatsz oldu ama kendi beni yardımcı sandı galiba hep birini cagirdgnda yanına çağırıyordu mesafelym kuşe değlm ama dostluk Yok he sen biliyon sensin demeyince Zaten  ona düşman olursun otomatik olaraktan hele başkasıyla samimi olursan kımseye ihtiyaç hissetmiyorum evladım yetiyor bana tek de olmaz ama yüz göz olma kal kalım deme kımseye
(831 puan) tarafından
Evine geçince bence şöyle niye biliyor musun sen mesafe koyunca seni suçlu cikarcak gtsn birgün sorna de gördüm böyle benim hakkımda boyle düşünen biriyle görusmem kendime saygısızlık de kendine iyi bak de oh kafa rahat yoksa seni suçlu hissettr yarın konuşmak istemiyorsan hiç de gtsn erkekler kadın şeyleri için düşman olmazlar merak etme eşi de böyle birşey için eşine gelip demez laf yapan biri değilse ama sizi kıskanıyor demekki kesinlikle görüşme
(831 puan) tarafından
Bez yüzüne diyemedim herhalde bende de iyi niyetmden kazım yiyom
(15,144 puan) tarafından
Bn sevdaya hak verdim. Sen sebep söylemezsen kötü olan sen olursun. Bilsin kendi hatasından olduğunu.
0 oy
tarafından
Direk konuş yani nie sesini çıkarmıyorsun ki tepene çıkmış iyice bı de hiç hoş değil yani sürekli birbirinizde kalıp da arkandan bu şekil yapmasi seni kullanıyor 
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Bilmiyorum ben görseydim derdim, ne oldu kız hayırdır kıskandın mı derdim..?  

sana değil de ordakilere sitem etmiş ama sizin izne çıkmanızı kıskanmıs.. tam fesatlık olur mu karşılığı bilemem ama senin mutluluğunu kıskandığı belli. Kendini bu konuda üzme, mesafeni koyar derdine üzülmez evinde dost gibi görüp beslemez(!) hizmet etmezsin.. 
Sen de menfaatlerin doğrultusunda yanında olmanı gerektirirse yanında olursun. 
0 oy
(54 puan) tarafından
Karşına alıp anlat konus neden diye sor mantıklı bir cevap gelmezse seni tatmin edecek muhabbetini kesersin değer veriyorum seni seviyorum ama niye böyle dedin belki sitemi sana değil onlara izin varda bize yokmu gibi bende olsam sitem ederdim çalış ama ona izin var bana yok ben öyle algıladım senlik değil bence durum belkide ben iyi niyetli düşünüyorum bilemedim
0 oy
(4,391 puan) tarafından
çok fazla yakınlığın verdiği tatsizliklar. hepte böyle örnekler var. Her şeyi dozunda yapmak lazım..
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Niye sizde kalıyor ki özeliniz sonuçta aynı şehirde yaşayan arkadaşların birbirinde kalması aşırı saçma geliyor bana. Şimdi görmemiş gibi yaptın madem sabah biraz tavır al anlasın sonra da kabul etmezsin uzaklaşıp gider. Yasal hakkınıza da hak helal etmiyorum demek falan çok ergence
0 oy
tarafından
Hahha bilmezmiş gibi davranıp daha sinir ederdim çünkü delikanlı gibi kavga etmeyi hak etmiyor inadına över över dururdum :) 
0 oy
tarafından
Ya asker mi polis mi bilmiyorum ama şunu hepsı biliyor kı aynı timde aynı yerde çalışanlarla aıleler arkadaşlık kurmasın mümkünse çünkü eslerı de kötü oluyo bak esımın karakolundan kimseyi tanımıyorum ben dört senedır ilk defa geçen komutanı geldı esıyle maç izlemeye o dogru düzgün gormem yani hıc birini tanımıyorum hıc bırıyle de samımı olmam çok iyi biliyorum başıma geleceklerı ve senın hatan o kadın ordayken mesajı gosterıp konusacaksın yüzüne soyleyeceksın hic de eslerı karıstıracak bır konu değil kendınız mesafe koyacaksınız bu saatten sonra eğer arkadaşlık kurarsan daha daha kötü şeyler olur kocalarınzda kavga eder benden demesı belli ki kötü kalplı senı de haketmiyor
0 oy
(6,288 puan) tarafından
Söyle ki aranıza mesafe girsin yoksa nasıl elini ayağını çekecek ki sizden. 
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Hayırdır benim izne çıkmamdan tatil yapmamdan bir rahatsızlığın mi var sana niye dert oldu derdim ki ben :)
0 oy
(55 puan) tarafından
Kız sen deli misin esin çok doğru demiş bırak böylesine sadece yolu göster bir daha da muhatap neyin olma böylesi arkadaş değil düşman olur ancak sana hoc o güzel canını da sıkma 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Masal gibi dinledim eşin asker mi bilmiyorum ama askeriyede bu tipler çok oluyor bnmde samimi olduğum bir tane var alt üst oturuyorz yediğimiz hep bir aynısı bnm başıma gelse bnde çok üzülürüm ama biz Allah'tan herseyimizi yüzümüze söylüyoruz bir şey olsa böyle böyle oldu diyoruz ama senin yanlışın surda olmuş daha önce görmüşsün bir şeyini eşinle eşi arkadaş diye sussmuşsun zaten çok iyiseler siz kötü olsanizda onların arkadaşlığını birbsey olmazdi neyse nerden dönersen kar 
0 oy
(12,943 puan) tarafından
Bende  ilk sene eşimin iş arkadaşları ile görüşüyordum baktım garip garip insanlar var hiç biriyle görüşmedim

Her konuda fesatlık çıkarıyorlardı 
0 oy
(239 puan) tarafından
Niye bu kadar icli dislisn ki bosver sokma bu kadar evine birini
0 oy
tarafından
Normal davran bence desen ne değişecek fesat insana hem eşlerimiz bir arada çalışıyor gerek yok yüz göz olmaya gidincede evine daha konusmani kes gidip gelme bahane bul hem yemeğini yiyecek hem fesatlık yapacak şu insanlarin yaptığıda yani 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Arkadaslıgı komple bitiririm kendi huzurumu evimin huzurunu elin yabancısı İcin asla bozamam anam degil ablam degil banane 
0 oy
(986 puan) tarafından
Ayy nasıl sabredebiliyorsun,bence hemen uyandırıp hakkından gelmelisin.yoksa bu iş uzar gider.

Ben olsam asla bi daha görüşmem.resmn seni kullanıyor inşallah farkındasındir.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 354 göst.
+1 oy
33 cevap 632 göst.
14 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 541 göst.
8 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı