0 oy
110 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (682 puan) tarafından
Ben hastalanır hastalanmaz başlıyordum ablam çocuk doktoru bana her zaman antibiyotikle geçmesini bekleme kendisi hasta olucakki bağışıklığı desdeklensin diyor ilerler diye korkuyorum ama malesef doğru diyor sanırım ablam antibiyotikle hastalığını geciriyorum cocuğumun bir hafta sonra yine hasta bakıyorum 

Hic icirmeyenler daha gec ve hemen atlatıyorlar

12 Cevaplar

0 oy
(1,783 puan) tarafından
3 kez 41 derece ateşlendi 3 gün takiibe aldım geçti o yüzden götürmedim öksürük viral oldu antibiyotiksiz doğal yolla tedavi ettim şükür geçti 
(682 puan) tarafından
Valla bin maşallah size gerçekten helal olsun
(1,783 puan) tarafından
İlk doğduğunda 3 aylikken götürdüm malesef yanlış teşhis ve antibiyotik maruzuna kaldım okadar panik bir insanimki bilemezsiniz tecrübe ile sağlıkçı arkadaşıma sorarken tecrübe edindim ateslenince ilk beynime empoze ettiğim asla panik yok bu süreç iyi geçecek sağlıkçı arkadasimin ilk soyledigi 3 gün takip et ve şurup verip durma bu en son ateşlendi şurup vermedim bile bağışıklık bu şekilde güçlenir 39 dereceyi görmeyince vermedim bu zamana kadar 2.antibiyotik mecburi kullandık enfeksiyon oldu çünkü 23 aylığız 2 kez kullandık buzamana kadar
-Reklam-
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Doktor önerisi olmadıkça antibiyotik kullanmıyorum.  Hastalanınca doktora gidiyorum zaten evde geçmiyorsa 1 2 gün içinde.  Eğer ki doktor yazarsa başlıyorum kafama göre vermiyorum 
(682 puan) tarafından
Tabiki kafama göre bende vermiyorum ama çoğu kişi hiç antibiyotik kullanmıyor
(3,826 puan) tarafından
Antibiyotik kullanmadan düzelmiyor malesef bazı hastalıklar
0 oy
tarafından
Atesi 38den yüksek olmadan vermiyorum hatta doğal yöntemlerle düşürmeye çalışıyorum baktım olmuyor ilaç veriyorum 
(682 puan) tarafından
Maşallah bende öyle olmak istiyorum ama panik oluyorum elim ayağıma dolaşıyor
tarafından
İşte sakın olman gerek kaynanam durmadan diyordu ilaç ver ilaç ver ben takmiyordum şükür bebeğim 15 aylık sadece 1 kez hastaneye gittik bu yaşına kadar 2 kez tek kullandı ilaç kolay kolay hastalanmiyor bebegin kendi bagişikligi güçlenir
(682 puan) tarafından
Binkere maşallah
0 oy
(8,274 puan) tarafından
Eğer hastalık 3 gündür geçmiyorsa ve gerilemiyorsa doktora götürüp anlatıyorum oda antibiyotik yazıyor zaten canım hemen vermem ablan doğruyu söylüyor 
(682 puan) tarafından
Sanırım çok tecrübesizim
0 oy
(1,788 puan) tarafından
Benim 3 çocuğum var nerdeyse 2 senedir antibiyotik girmiyor bizim eve .. propolis aldım genelde hastalıkları başlama evresinde ondan veriyorum.. bide ateş düşürücü var evde başka da bi ilaç yok.. antibiyotik kullanımı evet bağışıklığı düşürür benim eltimde ayda 3 şişe bitiriyor çocuğu ama yinede hiç iyileşmiyor..
(682 puan) tarafından
Bende öyle yapicam ins
(1,788 puan) tarafından
Doktor verse bile ben almıyorum eczaneden.. ilk olunca korkuyorsun dur geçmicek die ama emin ol antibiyotik dahada uzatıyor.. ha ben mesela orta kulak iltihabı olursa felan kullanıyorum onda yapacak başka bişey olmuyor çünkü
0 oy
(588 puan) tarafından
Kızım 3 buçuk yaşında bu zamana kadar hiç antibiyotik vermedim taki bugüne kadar. Bağırsak problemi oldu. Doktor Hafif bir antibiyotik verdi. Fazla ilaç tüketimine karşıyım ben de.
0 oy
tarafından
Doktora götürüyorm doktorumuz uygun görürse başlıyorm 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben hic kullanmadim doğduğunda beri aşıları da yaptırmıyorum kendim hemşireyim araştırıyorum çocuğun bağışıklığını daha çok düşürüyor onlar 
(2,226 puan) tarafından
Takviye ne kullanıyorsunuz
(1,013 puan) tarafından
Keçi boynuzu pekmezi
0 oy
(465 puan) tarafından
Benim kızım da kışın mutlaka bı grip olacağı tutar sadece verdiğim ates düşürücü birde soğuk algınlığı onun dışında ilaç vermem çok ağırlaşmazsa portakal mandalina bal limon muz iste vitamin olacak ne varsa artık karıştırıp karıştırıp onları yediririm
0 oy
tarafından
Yoo hiç vermedim antibiyotik kafamıza göre vermemeliyiz zaten calpol verdim hasta oldukça 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Antibiyotik bakteri nedenli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Viral yani virüs nedenli bir hastalık ise antibiyotik gereksiz. Antibiyotik vücuttaki tüm bakterileri öldürüyor. Bağırsaktaki bakteriler çok kıymetli, boşuna verip çocuğa eziyet etmeyin bence. 
0 oy
(76 puan) tarafından
Ateşi olmadgı surecw vermıyorum kendi yontemlerimle gecırıyorum ates ishal kusma gibi şikayetlerde gidiyorum doktora 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 68 göst.
0 oy
22 cevap 281 göst.
14 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 50 göst.
11 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ceylannm (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 424 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,795 soru

11,368,966 cevap

34,851 kullanıcı

...