0 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından

2 çocuğuma da yetişemiyor gibi hissediyorum üzülüyorum ev işi yemek yapamıyorum kendime vakit ayıramıyorum evlenmek senin neyine çocuk senin neyineydi diyorum bazen yaşıtlarım geziyor tozuyor bazen niye evlendin ki sen diyorum üzüldüğüm noktalar var eşimle iyiyiz ama böyle düşüncelere kapılıyorum çocuklarımı da çok seviyorum yoruyorlar ama araları çok yakın 2 yaşında bile değil kızım daha onun emmesi gerekti şimdi kardeşi oldu 4 buçuk aylık oğlum da üzülüyorum :'(yetemiyor gibiyim ne yapabilirim fikir danışıyorum size 2 çocuklu anneler siz nasıl yapıyorsunz neler yapmalıyım sağolun.. 

9 Cevaplar

0 oy
(8,778 puan) tarafından
Genel olarak söylüyorum sırf bu yüzden 2 cocuk ardarda yapilmamali aman araları yakin olsun aman kardeşi olsun diye annenin hayatı zehir oluyor uzman görüşleri genel olarak çocukları arasi yas farkının 4 olması gerektiğini söyler hem çocuk biraz büyüyüp tuvalet eğitimini kendi bakımını anne ihtiyacını tamamlasın diye hemde anne ilk çocuğuna yeterince ilgi alaka eğitim vs verdiği için 2.cocuga rahat rahat yetisebilir heme psikolojik olarak artik hazırdır 2. Cocuga .... senin durumun için olan oldu artık yardım edecek ailen kaynanan kimsen var mı 
(6,200 puan) tarafından
++++++++
(118 puan) tarafından
Haklısın oğlum istemeyerek oldu planlı değildi Allahtan annem bakıyor kız kardeşlerim yardım ediyorlar zor zamanlarum da yanımdalar Allah Razi olsun onlardan iyi ki varlar.. kaynanamın yüzünü şeytan görsün
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Şimdi tam kafandaki soruma değindn Allah yardımcın olsun böyle soruları görünce korkuyorum ama yinede istiyorum ilk çocuğum şuan 

30aylik 

Eğer hamile kalırsam ikinci çocuğum doğana kada rilk çocuğum 38 39 aylık yada 40 Allah bilir ama araları bu şekilde hep Olcak tek tuvalet eğitimi kaldı onuda havaları bekliyorum 

Şimdi şöyle bir düzen kurdum kafamda 

Evde az. Eşya ama kullanışlı eşyalar 

Çocukların odasını bir düşünüyorum öyle yani diyeceğim o ki

Herşeyi mükemmel yapamassin o çocukları ihtiyacı yemeğini yap eşin destek olmalı benim eşim destek bana kimseye güvencem yok ama annemi bugün çağırayım gelir ama ben istemiyorum kendi sorumluluğu mu yerine getirmek istiyorum 
(118 puan) tarafından
Aklın varsa 5 6 sene bekle ömründen ömür gidiyor şimdi ki aklım olsa yapmazdım yani henüz erken araları yakın diye istemezdim ama ne desek boş bakmaya mecburuz
(2,369 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım tek çocuk değil herşey zor bu hayatta ben üstesinden geleceğimize düşünüyorum anne olmayı istiyorum
(118 puan) tarafından
Ne güzel güzel düşünürsen güzel olur tabi pozitif birine benziyorsun
(2,369 puan) tarafından
Öyleyim canım ama kafam bozulsun benden negatif i yok
0 oy
(12,904 puan) tarafından

Ufaklık 6 aylık olsun zamanla her şey düzene giriyor 

Yani biz de öyle oldu 

Kızım 3 oğlum 1 yaşın da kolay oluyor 

Planlı hareket ediyorum 

Kahvaltı saatler uyku saatleri benim yemek yapma saatim aynı saatler de yapmaya çalışırım :)

image

Bak mesela yemek yaparken odalarında oynuyorlardı bu hale gelmiş :) zorlu anlar da oluyor tabi :)

(118 puan) tarafından
Evin de güzelmiş güle güle otur bebişler dağıtmış biraz kolay gelsin sana :)
0 oy
(6,248 puan) tarafından
Ben tek çocukla böyle düşünüyorum bu yüzden ikinci çocuğu düşünmüyorum hayatıma odaklanacagim bundan sonra. Biraz planlı hareket etmek lazım. Senin ilk çocuğun çok sakindi sanırım. 
(118 puan) tarafından
Ne sakin mi ömrümü yedi geceleri 1 gram uyku görmezdik hastaneden çıkmazdık her türlü sorunu vardı ama oğlum istemeyerek oldu şu an 4 aylık şimdiki aklım olsaydı dikkat ederdim
(6,248 puan) tarafından
Bari 4 aylık olana uyku egitimi ver daha rahat olursun. Ayağında sallama ya da meme de uyuma.
0 oy
(7,444 puan) tarafından
22 aylık ve 4 aylık oğlum var planladım herşeyi zamanımı onlara harcıyorum uyudukları zaman oğluma yemeğini pişiriyorum mutfağımı toplu tutup çamaşır yıkıyorum aldığımız herşeyi yerine koyduğumuz içinde dağılmıyor geriye bişey kalmıyor zaten 
(118 puan) tarafından
Benim kızım da 22 aylık oğlum 4 aylık ve aşırı yaramazlar
(7,444 puan) tarafından
Yapcak bişey yok valla büyüyecekler
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Heeşeyi mükemmel yapmayı çocuksuz dönemdeki gibi rahatlığı unut mesela çamaşırları çok biriktirme çabuk yıka kurut kaldır her gün evi süpür ama hergün ev silmek yerine haftada 2 3 diye ayarla kendini ikisinin uyku saatini aynı zamanlara denk getir sende uyu dinlen insan dinlendikçe güçleniyor  eşin akşam gelince çocuklara baksın geri kalan işini bakımını yap iki çocuklu bir anne olarak söylüyorum mükemmel olucam diye kafayı yiyecek duruma geldim ama artık saldım ev mi dağınık dağılsın toplarız elbet beğenmeyen gelmesin küçüğü emzirirken büyükle şarkılar söyle yada kitap oku çabuk büyüyolar bugünler unutuluyor küçük 1 yaşına girince anlayacaksın 
(118 puan) tarafından
Sağol içimi rahatlattın ne güzel yazmışsın kız :)
(1,663 puan) tarafından
İnsanların laflarına aldanma biz şu kadar çocuk baktık işte yok köyde iş gördük onu ettik onlar eskidendi benim kaynanamda diyo 7 çocuk büyüttüm böyle değildiler vesaire şimdi çocuklar farklı eskiden uyuturlarmış ohh miss saatlerce şimdi bıraksak 2 saate geri ararlar gelin alın diye kabullenmek lazım büyüyene kadar hayat böyle zor olacak ama büyüdükten sonrada keyfine doyulmayacak :))
0 oy
(13,824 puan) tarafından

image

iki tane pasam var bak burayi milyon kez topladim:) her sey dort dortluk. Olmuyor supurdum sildim sabah yani daginiklikta illaki oluyor her isimi birgune sigdirmiyorum ben 
(118 puan) tarafından
Oo kolay gelsin sana biraz dağıtmışlar :)
(13,824 puan) tarafından
Gunde kac kere topluyoruz temjz olsun da daginklik toplanir yeterki oynasjnlar:)
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 28 ay var ilk 15 ay çok iyiydi oğlum kendi uyuyordu usluydu kızımla sürekli etkinlik yaptık kızım gündüz uyuyordu oğlum iki uyku yapıyordu o arada işlerimi bitiriyordum temizliği bir günde bitirmek mümkün değil zaten bugün sil süpür yapıyorum yarın wc yıkıyorum gibi.. şu son 3 aydır zorlanıyorum oğlum çok hareketli yaramaz durmuyor kızım kreşe gidiyor o ara rahat oluyorum oğlum uyuyunca .. çalışan anneyim bir de .. Allah kolaylık veriyor çok şükür 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yemek yapmıyorsun kendine bakmıyorsun çocuklara yetemiyorsun??? Kiz ne yapıyorsun peki akşama kadar?  Ben de ikinciye hamileyim diye kendimi biraz saldım =)) ama ben mutfağı çok seviyorum hergun pasta börek dolma sütlaç vs herseyi yaparım buzluğa doldururum banyo wc hergun yikarım, oğlumu aşağı indirir gezdiririm. Evim de çok dağınık değil.  asla pis degil çamaşırları geç katlarım mesela oyuncaklar yerde olur vs vs,  ha 2. Olunca ne olur bilmiyorum. 
(118 puan) tarafından
2. Olsun da görürüm senin o pastanı dolmanı yapabilecek misin bakalım :) yemek yapıyorum tabi ki ama  zor oluyor yani alel acele oluyor her şey hızlı olmak zorundasın

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 134 göst.
7 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 113 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde sinos2194 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.

378,402 soru

11,326,542 cevap

34,780 kullanıcı

...