0 oy
868 göst.
Aile kategorisinde (51 puan) tarafından
Ailem ilk gebeligimde çok tepki gösterdi ve ben 2.kez gebeyimdaha şöyleyemedim bilmiyorum çok tepki alacağım korkuyorum ne yapmam lazm

21 Cevaplar

+7 oy
(5,046 puan) tarafından
Ailen de olsa onları ilgilendiren bişey olduğunu düşünmüyorum. Eşin evine karısına çocuklarına bakıyorsa bence ailene bile laf düşmez
-Reklam-
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Niye tepki gösteriyorlar
(8,933 puan) tarafından
Iyidr ailenden olsa kime ne onlar mı çekiyor cefasini
(1,121 puan) tarafından
İlk gebeliğinde neden tepki gösterdiler
(51 puan) tarafından
Olay şöyle oldu ya işte grup aramasnda soyelmstm kuzenlerim de gülerek anneanne oluyon dediler aboov her lafı saydı o gün o kadar çok ağladım ki çocukları mi sevmiyorlar kafaları mi almıyor bilmem
(1,121 puan) tarafından
Genelde sevinir anneanneler , babaanneler garip olmuş tepkisi ve sen bir kadınsın doğurgansın evlisin de ne olmasını yada olmamasını bekliyorlardı ki
(1,043 puan) tarafından
Ben evlendim hemen hamile kaldım çok sevindiler sonra bebegim 3 aylık iken tekrar hamile kaldım (o kadar korunmaya rağmen tek seferde) onda da sevindiler sonrasında annem dikkat et falan dedi ama
0 oy
tarafından
Neden tepki aldın. Evli çiftin çocuk doğurması normal bir durum. Allah isteyen herkese nasip etsin. 
(51 puan) tarafından
Benim annem çok degsk nebilim hani kalkp ya normal biri gibi hayırlı olsjn demez ilk gebeligimde ne gerek var bı senin çocuğun eksikti gibi
tarafından
Kusura bakma ama gerçekten tuhafmış. Senin mutluluğunu düşüneceğine daha çok seni düşündürüp mutsuz ediyor açıkçası.
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bacisi 9 ay taşiyan sensin dogunca bakacak olanda sensin zaten bebek yola duşmuş geliyo bu satten sonra anneyin ne dusundugunun bi onemi varmi cidden nasibini rabbim vermis dogacaksa annene neki bosverrrrrr insan torun geliyo diye kizarmiyaa otursunda patik yelek orsun nice bebek olsun diye gozyasi dokenler var 
(51 puan) tarafından
Öyle tabiki ama bizimkiler değişik ablamın 3 çocuğu var hala sen 3.niye getrdn ne gerek vardı diyor
(2,687 puan) tarafından
Sizi nasi dunyaya getirmiş hayrettt
(7,121 puan) tarafından
Yade bencede :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İçinde tutacak halin yok söylemesen görecekler ayrıca ailene ne ? Kimi ilgilendirir onlar mı bakiyo onlar mı karnını doyuruyo ben ikisini peşpeşe doğurdum kimse bise diyemedi diyemezler cevaplarını veririm benim evladım sanane diye,azcık yürekli olun 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İstediğin kadar doğurursun bu senin ve eşinin kararı siz isterseniz olur her ne kadar ailede olsa buna karışmaya hakları yok doğuran bakan aşını veren sensin birsey derlerse sakın ezilip bükülme,istedik çocuğuma kardeş yaptık bakacak olan benim demekki kendime güveniyorum de geç 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
İlkinde niye tepki verdi peki.. yani herkes torunda torun der hep acaba varmı die haber bekler.. yani evlenince hiçmi çocuk yapmamanı istiyor anlamadım.. eğer tepki verirse sen niye bizi doğurdun anne ozaman dersin..
(51 puan) tarafından
bizi erkek oluruz diye doğurdu
(1,785 puan) tarafından
Annenizin erkek çocuğu yokmu buraya kadar okudum yorumlarıda anlamadım çocuğa karşı antipatisi var bir travması bence sizi pek kabullenememis ablanizinda çocuklarina ne gerek var dediğine göre
(51 puan) tarafından
Var 2 kız Bir oğlan sonradsn oldu ama mesela hasta oldu biz baktık ablamla dediği tek şey ben sizin için değil oğlum için yaşıyorum
(1,794 puan) tarafından
Ayy daha fazla anlatma benim sinirler tepeme çıktı.. şimdi bir sürü beddua edecem.. ama senin annen sonuçta..
(1,785 puan) tarafından
Mys62 aynen benimde sinirimi ziplatti mantığa bakın annedeki erkek olsun diye bilseki o erkek çocukları ilerde el kızı girdiğinde yüzüne bakmıyorlar kiz çocuğu can diye Allah'ım hayirlisini versin 1 oğlum var malımmis gibi davranmiyorum iyi bir insan olsun diye çabalıyorum Allah herkese hayırlı evlat hatta hayırlı anne baba  nasip etsin valla diyecek söz yok
.m
0 oy
(2,400 puan) tarafından

Büyük oğlum iki buçuk yaşında iken hamile kaldım. Bende ilk anneme söyleyim dedim. Sevinçli sevinçli aradım görüntülü. Direk hamilelik testini gösterdim suratıma tükürdü puuh etti. Şaşırdım kötü oldum. Telefonu kapattım suratına çok çok ağlamıştım. O da çocukları çok sever. Fakat büyük oğlum böbrek hastası. Sürekli ilaç kullanıyor. Bir de sürekli enfeksiyon geçirdiğinden hastanelerde çok yattık. Bı yandan annem de haklı bişe diyemiyorum. Ama oldu işte napalim. Zamanı geri saramayiz. Öyle öyle artık barıştık. Şuan iki oğluma da paşam paşam diye elinin üstünde tutuyor :D 

(51 puan) tarafından
Valla bazen böyle dışarda çevremde görüyorum annesi kızını 9 ay gelir bakar bende ne doğumda geldi kaldı ne başka bişey ha insan bekliyormu evet
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Nasılsa öğrenecekler. Korkunun ecele faydası yok. 

Neden kızarlar hamile olduğuna. Eşinle durumunuz sallantılı mi
0 oy
(2,889 puan) tarafından
Bakacak olan sensin anana neymiş

Bence hiç söyleme
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşinin kötü bir alışkanlığı dövmesi sövmesi ilgisizliği yoksa evine bakıyorsa aileni ilgilendiren kısmını anlamadım yaptığın çoçuk yazdığım durumlar harici onları ilgilendirmez haaa bunlardan biri varsa da aile olarak seni düşünmeleri sana üzülmeleri kızmaları normal 
(51 puan) tarafından
Yok şükür öyle bı kötü alışkanlığı yok
0 oy
tarafından
Nie izinmi alacakmışsn onlardan töbe yarabbim daha neler görücem duyucam
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Sanırım annem herşeyine karışan birisi canm benim annemde öyle  maalesef evlendim 25 yaşıma geldm hala her seyime karışır ve bu çok kötü bişey çünkü hep tartışırız düşün giydiğim kıyafetten gezmeme yememe icmeme her seyime . İki çocuğum var iki çocuğumda da aynı tepkiyi verdi sen kendine bakamiyorsun erimişsin bilmem ne bir sürü şey saydı kaç gündür regl olmuyordum hamileikten korktum hemen test yaptm bende istemiyorum şu an ama en çok annemin tepkisinden çekindim açıkçası o ve teyzem beni her gördüklerinde aman haa sakın 3. Çocuğu yapma tükenmişsin erimişsin falan diyip psikolojik baskı yapıyorlar 
0 oy
(981 puan) tarafından
Bosver beya anneni taniyosun bugunde soylesen yarinda soykesen ayni tepkiyi alacagina gore kendini hazirla yarin anneler gununu kutlarken soyke yada canim sıkılır o gun bari olmasin diyosan bir iki gun dur olacakla olecege care yok.karismayi severler.bizi piyon saniyolar.benjm annemde su dunyada dusman istiyosan cocuk dogur derdi sinirlenince.simdj daha birinciyi dogurmadim durmadan ikinciyi yapin senin kocan ara verirseniz istemez diyo.e hani kotuydu bu cocuklar:) kafalarina estigi gibi konusuyolar salla sen mutlu olmaya bak ne guzel anneler gunu hediyen varmis :)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ne korkuyorsun ya sen bakacaksın büyüteceksin hiç bakma laflara falan banada çok laf ettiler aslanlar gibi iki yavrumada bakıyorum biri 22 aylık diğeri 4 aylık 
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Anası belli babası belli kime ne bakacak olan eşin, eşinde istiyorsa gerisine b*k yemek düşer. Hayırlı olsun. Sağlıkla kucağına alırsın inşAllah:-)  
0 oy
(465 puan) tarafından
Canım neden öyle düşünüyorsun ki hem bana göre en başında biraz ses etmemişsin sanki ilk tepki verdiklerinde benim çocuğum olmasın mı diyeydin ya accık vicdan yapaydin gülüm 
0 oy
(12,650 puan) tarafından
çoçuk buyuten ben maddi temin eden kocam kimi ne ilgılendırır ?  ikinciye hamileyim kızım 1e gırecek bayram ede ede söyledim herkese
0 oy
(13,093 puan) tarafından
Kimin ne düşündüğü umurumda olmaz ben ikinciyi istemiyorum uzun süre hem evliliğimde sorun yaşadım hem de gurbette çalışarak büyütüyorum annem oğlun büyüsün tayin hakkın olsun ondan sonra olsun diyor ama olsa sevinir ayrıca çocuk beni ve babasını ilgilendirir kime ne. Ne gerek vardı demiş ya annen ben olsam orda ben senin gibi değilim. Seviyorum çocukları ve bir evladım olacağı için çok seviniyorum derdim. 
0 oy
(1,152 puan) tarafından

Haklılar tabi nerde görülmüs evli bir kadının hamile kaldığı :dizzy:

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 98 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Evinesn (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 268 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 536 göst.