0 oy
130 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,892 puan) tarafından
Sütten kesiyorum artık tamamen. Sağ göğsümde zaten süt yoktu ağrı şişlik falan olmadı ama sol göğsüm kafam kadar oldu çok ağrıyor kolumu kaldıramıyorum bir de kendi kendine akıyor hele de ağladığını duyunca musluk oluyor. Ne yapmam gerekiyor anneler bu nasıl geçecek içindeki sütü boşaltayım mı ?

5 Cevaplar

0 oy
(1,013 puan) tarafından
Sağ bebege biberonla ver bence boşa gitmesin hem biberon alışır sonrada inek sütü verirsin ben geceleri yatarken veriyorum uyuyor 
(1,892 puan) tarafından
Hamileyim karnımdaki 5 aylık oldu 3 gündür bebeğimi her emzirmemde kusuyor artık sütüm iyi gelmiyor o yüzden kesiyorum biberonla mama içiyor şuan
(1,013 puan) tarafından
Ha o zaman olmaz sağ bi ağaç dibine yada çiçek dibine dokuver
-Reklam-
0 oy
(8,286 puan) tarafından
Şimdi sağarsan tekrar gelir canım sağmazsan mastit olursun en iyisi azcık rahatlıcak kadar sağmak herhalde
(1,892 puan) tarafından
Koltuk altıma kadar yumurta gibi şişmiş korkunç görünüyor sağarsam yeri dolar diye korkuyorum
(8,286 puan) tarafından
Evet sağdıkça tekrar oluyor malasef sadece seni rahatlatacak kadar sağ ve biraz dayan 2 3 güne geçiyor canım
(1,892 puan) tarafından
Sol kolum parmaklarıma kadar ağrıyor sanki tek başına 2 kilo olmuş o kadar ağır ki. Mecbur dayanıcam artık
(8,286 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki canım kızım 6 aylıkken hamile kaldım düşük riskin var diye sötten kestim ki sütümde çoktu ağlıyordum acısına lahana yaprağı demiş arkadaşlar bunu bende duydum canım ama uygulamadım faydasını görürsün inşallah
(1,892 puan) tarafından
Kime sorsam 3 4 gün dayan geçer diyor ama inşallah öyle olur varsın 3 4 gün olsun mastit olur ateşlenirim diye kokruyorum
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ben bi kere sağdım bi daha gelmedi ama benim sütüm zaten beya azalmıştı.. 2 gün falan emzirmeyince ağrı girecek kadar olmuştu anca.. Normalde de üstünden rahatlayacak kadar sağıyor sütü çok olanlar.. Hazır varken sağıp biberonla ya da bardakla ver bence
(1,892 puan) tarafından
Acayip bir şişlik felaket bir ağrı oldu koltuk altımda bile yumurta kadar şişlik var. Hamileyim 5 aylık 3 gündür bebeğimi her emzirmemde kusuyor artık sütüm yaramıyor o yüzden kesiyorum veremem sağıp dökerim ancak
(1,552 puan) tarafından
Hımm, doktora götürdünüz mü belki başka bir sebebi vardır kusmasının.. Çok geçmiş olsun bu arada
(1,892 puan) tarafından
Doktor zaten kes demişti ben kesmemiştim. İlk gün neden kustuğunu anlamadım ama ikinci gün baktım ne zaman emzirsem 5 dk sonra kusup çıkarıyor o yüzden vermedim dünden beri hiç kusmadı
(1,552 puan) tarafından
Anladım.. Hayırlısı olsun o zaman.. Allah yardımcın olsun
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım nane ve soğuk lahana yaprağı koyduklarını duymuştum burdan bir kaç kisiden
(1,892 puan) tarafından
Lahanayı ben de duydum bir deneyeyim olmazsa
(4,430 puan) tarafından
İnşallah çabuk geçer canim
0 oy
(12,632 puan) tarafından
canım nasılsın? 

sicak duş birde lahana koymak iyi gelir derler 

sağınca tekrar dolar 

bende kesıyorum arada emiyor sabaha karşi bi iki kere ama çok yoktu zaten ağrımıyor o kadar
(1,892 puan) tarafından
Koltuk altından sırtıma kadar ön taraf da boynuma kadar şişmiş mahvoldum bir gecede sağ boş ama sol çok kötü tek meme emiyormuş demek ki. Lahana deneyeyim bir inşallah faydası olur
(12,632 puan) tarafından
inşallah canım b
benim de sol boş sağda fazla
gün içinde emmiyor gece sabaha karşı uşenip emzırıyorum
inşallah bırakırlar
(1,892 puan) tarafından
Ben artık hiç vermiyorum mastit olmazsam inşallah tamamen kestim dün sabahtan beri almadı hiç bıraksınlar da birkaç ay rahat edelim bari

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 105 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Gulru15_ (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
29 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
27 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu

379,850 soru

11,370,474 cevap

34,854 kullanıcı

...