0 oy
234 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Acile geldim yine iğneler haplar etki etmiyor dedim cildiyeye gideceksin dediler yine kortizonlu ilaç verirler dedi nedir tam olarak bu ilaç

8 Cevaplar

0 oy
(15,151 puan) tarafından
Kilo almaya sebep oluyor sanırım. Ağır bı ilaç diye biliyorum. Çok fazla bilgim yok başka. Ne rahatsızlığın vardı 
(48,629 puan) tarafından
gül hastalığı olmasin benim yuzumde cikmisti alerji diye kortizonlu ilaç verdiler meger cok zararliymis.iyi bir cildiye doktoruna git
(1,465 puan) tarafından
Bunlar niye yapmadılar o zaman sürüne sürüne mi gitmem lazım hastaneye yani bunlar hastalığı şaka sanıyorlar başlarına gelmeyince insanın halinden anlamıyorlar
(1,465 puan) tarafından
Bir bilsen kaç çeşit hastalık geldiginiz aklımıza gül mü dersin zona mı dersin ****** hastalığı mı dersin ama ne olsada geçmiyor
(48,629 puan) tarafından
kullandigin deterjani falan degistin mi alerjiyi tetikleyen bisey var demek ki
(1,465 puan) tarafından
Kullandığım detarjanı yeni kullanmıyorum ki cnm 3 aydır kullanıyorum bahçeden şüpheleniyorum bnde otları yolarken acaba bi böcek vs bişey mi ısırdı yada zehirli bi ilaç zehirinibmi bıraktı kopardığım yolduğum otlardan aklıma o geliyor maalesef yemek içmek detarjan temizlik malzemeleri konusunda eminim olmadığına
-Reklam-
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Tek bildiğim şey bir yeri yaparken başka bir yeri bozuyor ve aşırı kilo aldırıyor 
(1,465 puan) tarafından
O olmadan geçer inşallah
0 oy
(10,323 puan) tarafından
Canım kortizon ödem yapar. Dikkatli beslen bu ara 
(1,465 puan) tarafından
Geçirsinde yemeden içmeden kesilirim gerekirse çok yoruldum artık hem uykusuzluk zorluyor hemde vücudumun bu hali bni çok yoruyor canımı yakıyor
(10,323 puan) tarafından
Geçer canım ne verdi peki
(1,465 puan) tarafından
Bu kez allerset jel ve aç karnına içilen bi hap verdi allerseti gece iç dedi neden gece dedi onu da bilmiyorum uyku mu yapıyor acaba ondan mı
(10,323 puan) tarafından
Uyku yapıyor canım sersemlik hali bi de. Çok geçmiş olsun
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun
0 oy
(914 puan) tarafından
Google amcaya sor daha net cevap alirsin. Rabbim şifa versin İnşaAllâh.
(1,465 puan) tarafından
Baktım cnm google amcadan bişey anlamadım pek ondan burda bnm anlayacağım dilden söyleyen olur diye daha açıklayıcı olur diye sordum
0 oy
tarafından
Ben kullanıyorum kilo aldırıyor diyorlar ama inanma bırakınca hemen gidiyor benin sadece yüzüm şişiyor kortizon ilacını kullanınca 
(1,465 puan) tarafından
Bn dikkat etmeye çalışırım yeterki geçirsin artık şu rahatsızlığımı
0 oy
(940 puan) tarafından
  Çabuk iyileştiren bi.ilac tuz tuketmiyosun  bi hafta on gün yada  ilacın süresine bağlı doktor soyluyo  yersen sisiyosun ellerin ayakların yüzün  bende kullandim
(1,465 puan) tarafından
Çoğu kişi aynı şeyi söylemiş hızlı kilo aldırıyor ödem yapıyor diye bn dikkat ederim yeterki geçsin artık rahatsızlığım
(940 puan) tarafından
Yok canım.doktorun  diyet listesine dikkat edince almazsın insallah şifalar diliyorum
(1,465 puan) tarafından
Evet cnm bugün gittim hastaneye daha yeni döndüm kurdeşen diğer adıyla ürtiker miş kortizonlu iğne yazdı bir hafta kullanıcam birde hap yazdı o hapı sabah 2 tane akşam 2 tane ilk 5 gün sonra 10 gün boyuncada sabah 1 akşam 1 kullanıcam bunları kullan geçmezse yatış yaparız dedi bu hastalık 6 haftaya kadar geçiyormuş ama geçmeyen de varmış kronikleşiyormuş 8 senede bu şekilde oluyormuş inşallah geçer
0 oy
(985 puan) tarafından
Ayy o ilacı ben kullanmadım ama çok sıkıntılı yaa. Ablamda böbrekleri protein kaçırıyordu. Kortizon vermişler zayıf kız öyle şişmişti de gerçekten patlayacak gibi duruyordu. Gencecik kızın her yeri aynı hamile gibi çatlamıştı. Koltuk altlarına kadar. Bi an kilo aldırıyor biraz ağrı Bi ilaç o yüzden. Ama ne yapacak da bir şey yok maalesef tedavi için alınmalı
(1,465 puan) tarafından
Amcamın kızıda öyle olmuştu dediğiniz gibi incecik kız davul gibi olmuştu gözleri içe doğru çukurdu gö kapakları dışarı fırlarcasına şişmiş çıkmıştı çok mecbur kalırsam kullanıcam maalesef yoksa alerji ilaçları iğneleri fayda etmiyor
0 oy
(5,270 puan) tarafından
Beyaz kan eksikliğinden ablama veriliyor kullandigi surede seker ve tuz yasak oluyor yoksa ödem yapar. Ama faydasini bilmiyorum 
(1,465 puan) tarafından
Çok ağır bir ilaçmış bütün ilaçlardan en ağır olanıymış dediğiniz gibi onu kullanınca yağ tuz şeker tüketmemem lazımmış

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde plns_01 (77 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 105 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 198 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 187 göst.