0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (312 puan) tarafından
Olur mu kesmeli miyim

10 Cevaplar

0 oy
(7,610 puan) tarafından
Bılen biri çıkar ablam kalmış tı ama oğlu emmeyı bırakmış tı o zaman süt acımıs demiş lerdı
(312 puan) tarafından
Sağol canım bende cindiyeti farklı olursa süt acır diye duymuştum ama
(7,610 puan) tarafından
Kızı oldu  olabilir
-Reklam-
0 oy
(729 puan) tarafından
Kızım 15 aylıkken hamile kaldım.19 aylıkken emmeyi brakti.doktorum risk olmadığı sürece emzirebilirsin demişti karnımdaki bebegimde erkekti hiç bir acima. Felan olmadı.ama benm kanım doğum zamanı aşırı düşüktü.2 ünite kan verildi doğumda.doktorunuzs sorup emzirebilirsnz
(312 puan) tarafından
Benimkide 14 aylık beta sonucun yarın çıkacak ama ben hissediyorum hamileyim emiyorda ondan sordum sizle aynıyız hemen hemen ben çok korkuyorum ikiisyle birden nasıl ilgilenirim yeni yeni nefes almaya başlamıştım ama istiyorumda :) günleriniz nasıl geçiyor
(729 puan) tarafından
Benm bide 7.5 yaşında oğlumda var 2.sinifa gidiyor ..Evet biraz yoruluyorum ama büyük oğlum ortancayi kıskandığı için.diger küçüklerde sıkıntı yok elhamdülillah kızım çok seviyor kardeşini koruyor kıskanmıyor.kuzenlerimede soyluyorm.eger 2 çocuk dusunuyorsanz araları az olsun diye.cunku büyük oğlum çok etkilendi.5 yıl sonra kardeşi olunca
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Kesmene gerek yok ben sırf iki bebeği aynı emzirmek için hamile kaldım ama sütüm kendi kesildi :( şuan boş memeyi emiyo oğlum 31 haftalığım doğumdan sonra süt gelince emmeye devam eder mi bilmiyorum. Düşük riski erken doğum riski olmadığı sürece sorun olmuyor ileri zamanda dr a danış bunu ama her dr aynı fikirde olmayabiliyor. Süt acır diyolar o aslında acı değil diğer bebeğin ağız sütü geldiğinden tadı değişiyor bebekte emmek istemiyor muş. Karnındakinin hakkına girersin beslenemez diyolar kesinlikle öyle birşey de yok çünkü plesenta dan besleniyor senin memeden değil. Kaynanam sütüm kesildi diye karnındaki bebek emiyo deyip duruyo:D 
(2,273 puan) tarafından
Bende 8 aylktı oğlum kızım doğduğunda 18 aylık olcak oğlum. Senin ayı büyük müş 9. Aya doğru kesmeye çalışabilirsin canım. Gün içinde meme dedikçe dikkat dağıtırsan bi süre sonra unutuyo gece de eşim ilgileniyordu gene iyiydi. Bayramda memlekete gittim. Annem iyi uyudu dedi evet artık emmeden uyuyo dedim hayyy demez olaydım da oda sormaz olaydı. Şimdi memin ucu kopana kadar emiyo artık sinir krizi geçirmeye başlıyorum inan ki. Azcık unutacak gibi olursa bıraktır valla
(312 puan) tarafından
Bebeğin 8 aylıkken mi hamile kaldın
8 aylık bebeğin varken doğum yapmak kafam karıştı kız gerçi takildigin şeye bak diyeceksin
Önerin için çok teşekkür ederim canım
(2,273 puan) tarafından
Evet canım 8 aylıkken hamile kaldım 3 aylıkken korunmayı bıraktık ama anca 8. Ayda oldu :D ben böyle deyince bana delirmişsin diyolar ahah ama bizim geç oldu bebeğimiz 3 aşılama oldum hiç biri tutmadı tek tüpüm kapalıydı bide 2. Evlilik yaptım ilkinde de olmamıştı dr direk tüp Bebek dedi. Bizde son aşılamadan sonra biraz para biriktirip tüp bebeğe yönelecektik kiiii Rabbim nasip etti kendi kendine oldu. Dedik olmuşken olsun bidaha olmazsa sorun yaşamayalım dedik çok şükür nasip etti Rabbim. Hak edip bakabilecek olana nasip etsin Rabbim.
(312 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın tek çocuk haksızlık bence
Ve çok geçmiş olsun yaşadıkların zordur
Allah aratmasın altkat komsumda ilk oğlu 8 aylıkken hamile kalmış bana diyordu hep iki oğlan çok zor ama yapacaksan hiç ara vermeden yap zan geçince insan rahatlığa alışıyor diye doğruda Alaah sağlık sıhhat versin
(2,273 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim. Doğru demiş komşun valla Rabbim sağlıcakla kucağına aldırsın sana da vardır inşallah bu kadar kendini hazırlamışken ❤️❤️
0 oy
tarafından
Cançnım kimi doktor kes diyor kimi beslenmene dikkat edersen emzirmeye devam edebilirsin diyor 3 kişilik beslenmen gerek diyor benim düşük riski vardı ve doktor kesmemiş önerdi kestim 
0 oy
(13,305 puan) tarafından
ben kesıyorum şimdi
0 oy
(1,818 puan) tarafından
Canım ben kızım Ram 1 yaşındayken 2. Ye hamile kaldım şu an küçük 15 günlük. Doktorum da destekledi bende istedim ve kesmeden emzirdim şu tandem emziriyorum çok şükür. Düşük erken doğum gibi bir risk yoksa doktor onay verdiği sürece emziriliyor ben şükür hiç sorun yaşamadım. Çevre baskısını saymıyoruz tabi :) 
(312 puan) tarafından
Eve kapanıp kimseyle görüşmeyi düşünmüyorum:)canım nasıl gidiyor iki çocukluk ben korkuyorum da kızımla ilgilenemem hep yeni doğana bakmam gerekir diye
(1,818 puan) tarafından
Canım kesinlikle yanında güvendiğin birisi olsun aynı anda ikisine yetişmek çok zor ilk süreçte. Yenidoğan zaten ilk günler sürekli uyur o aralarda büyükle sürekli oyunlar oynadım başlarda hırçındı hatta düzelmez sandım çok ağladım ama zamanla alıştı. Sürekli yanında emzirdim büyük kızım da her seferinde geldi emdi 1 hafta boyunca yenidoğan gibi emdi valla :) şu 3 gündür normale döndük ikisi uyurken bende uyuyorum. Küçük uyuduğu zaman büyükle oynamaya devam. Aynı odada yatıyorlar alıştı sesine de etkilenmiyor artık ama zor cidden zor. Benim kayınvalidem yanımda şükür o ev işi yemek işlerine bakıyor bende bebelere işte
0 oy
(213 puan) tarafından
Bana doktorum hamileliğin ilk üç ayında emzirmeyi kesmem gerektigini söylemisti Rahime baskı yapıp erken doğumu tetikliyormus Bide bebeğin gelisimini geriletiyormus kızımı 18 aylikken kesmiştim bende hamileyken 
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Eğer bebeğin için senin için veya fetüs için bir sorun yoksa emzirebilirsin 
0 oy
(1,065 puan) tarafından

Bebeğim 30 aylık yeni bikaç gündür sütten kestim 

Hala daha unutmadı arada gelip istyo oyaliyrm 

10 haftalık gebeym kanamam var 

0 oy
tarafından
Doktorun karar verir canm buna doktoruna sor

İlgili sorular