0 oy
236 göst.
Aile kategorisinde (1,490 puan) tarafından
Doğum yapalı 8 ay oldu ve tam olarak ne yapıcam bilemedim. Yasmin içiyordum ama devamlı unutuyorum. Bu yüzden bir ayda iki kere ella içmek zorunda kaldım korkudan. Şuanda adet düzenim bozuldu. Yasmini de bıraktım, eşim prezervatif kullanmaktan asla hoşlanmıyor. Deri altı implantını araştırdım biraz. Ne kadar güvenilir, taktırdıktan sonra başka bir yöntemle korumaya gerek var mı? 

12 Cevaplar

0 oy
(8,384 puan) tarafından
Spiral taktır canım hiçbirine gerek kalmaz 
(1,490 puan) tarafından
Spiralden korkuyorum açıkçası. Spiral olmasına rağmen hamile kalanları duydum
-Reklam-
0 oy
(984 puan) tarafından
Ben de 9 ay oldu. Spiral taktırmıştım aşırı kanama yaptı hep düzenim bozuldu. O yüzden çıkarttım. Mart sonundan beri geri çekilme var. Eşim aynı prezervatif kullanmak istemiyor. Eşime bu konuda güveniyorum ama hayırlısı Allahtan 
(1,490 puan) tarafından
Geri çekilme her zaman bir risk teşkil ediyor. İlişki sırasında hep korkuyorum, malum bir damlada bile hamilelik olabilir
(984 puan) tarafından
Evet orası öyle. Benim için sıkıntı değil. Önceden hamile kalmam riskliydi o ara spiral +geri çekilme vardı sonra çıkartınca dedim olursa da başımın üstünde yeri var. Ama sen öyle yapma
0 oy
(136 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı ama bnm rahatsızlığım var doktor yazdı onun için 
0 oy
(7,981 puan) tarafından
9 yıldır geri çekilme yönetimiyle korunuyoruz 2 çocuğumda istiyerek oldu tabi herkes iradesine sahp çıkamıyor yani her erkek yapamaz 
(1,490 puan) tarafından
Eşime güveniyorum ama korku oluyor bazen bende, sanki olacak gibi geliyor
(7,981 puan) tarafından
Vala bilemiyorum ben yürek yemişim o zmn maşallah birşey olmuyo:))
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Yasmin ne canim?
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Spiral taktir kurtul en rahatı 
0 oy
(5,071 puan) tarafından
Hem spiral hem prezervatifle korunuyoruz 
0 oy
(333 puan) tarafından
Hem spiral hem prezervatif kullanıyoruz birde yumurtlama günlerini takip ediyoruz o şekilde devam ediyoruz umarım sorun olmaz 
tarafından
Yok onu tahmin ettimde şey anlamında koruma sayısı neden bu kadar fazla :DD Biraz daha arttiraydin :))
(333 puan) tarafından
Düşünmüyor değilim:D
tarafından
Kafamı karıştırıyorsun:)))
(333 puan) tarafından
Niye :))
tarafından
Haa yanlış anladım düşünmüyor değilim deyince çocuk düşünmüyor değilim diye algıladım :)) benim jeton yeni düştü :DD
0 oy
(1,886 puan) tarafından
bebeğim 10 aylık kondom kullanıyoruz ancak gynefix diye yeni çıkan bir spiral varmış daha önce hiç taktırmadım onu düşünüyorum açıkçası 
0 oy
tarafından
Şunu anladım, istediğimiz kadar korunmak isteyelim bir can yeryüzünde kaderi varsa Allah onu dilemisse bi sekilde kadın hamile kalıyor ve o canı allah oraya yerleştiriyor, yani bilmiyorum ben galiba teslimiyet diyorum allaha dua etmek diyorum, allahim sana teslim oldum sen hayirli olani ver ser olandan beri kıl bana esime vede islama zarar verecek nesilden uzak kıl bizi
0 oy
tarafından
Oğlum 2 yaşında 2 senedir geri çekilme bazende prezervatif kullanıyoruz 
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Deri altı implantı kullanıyorum 3 sene koruyormuş ben Ekim'de taktırdım

Ayrıca o ertesi gün hapı senede en fazla 2 kere içmek gerekiyomus çünkü hormonları alt üst ediyormuş 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
0 oy
4 cevap 244 göst.
0 oy
14 cevap 271 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 282 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu

380,998 soru