0 oy
278 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,589 puan) tarafından

İyi akşamlar kızlar. 1 hafta önce fark ettim. 2 yaşında ki kızımın ön dişlerindeki üst kısımlarında böyle leke olmuş sarı-kahverengimsi neden olur ki? Fırçalıyoruz da.

Bu hafta çocuk doktorumuz izinliymiş alabilirsem haftaya randevu almaya çalışacağım inşaallah ama merak ettim endişelendim açıkçası. Başına gelen var mı?

image

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım bır cocuk diş doktoru gorsun, bende 2 yaş kontrolu dıye goturdum meger ınsanlar 1 yasından ıtıbaren duzenlı goturuyormus orda ogrendım
(4,589 puan) tarafından
Hadi ya. Ben bayağı gitmiştim diş için ama hiç diş hekimleri bahsetmedi bundan.
-Reklam-
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Biberon falan kullandı mı benim oğlumunda böyle başladı ve ilerliyor malesef çok üzülüyorum bu duruma 
(4,589 puan) tarafından
Hayır kullanmadı mama vermedim yani
0 oy
tarafından
Kan damlası kullandınız mı? 
(4,589 puan) tarafından
Kullanmıştım bir kaç ay zaten 4.ayda başlamıştık ama doktor ferritin çok yüksek çıktığı için bıraktırmıştı.  Şimdi 2 yaşında
tarafından
Valla ben ilk defa bir iki ay sonra biraktirildigini  duydum. Çünkü en az 9 . Aya kadar kulandiriyor doktor.
Sağlık ocağının verdiği kan damlası yapmış olabilir canim
(4,589 puan) tarafından
Bir iki ay değil 8. Ayına kadar kullandı.  
Kan ilacını da bugün başladık tekrar.
tarafından
Kan damlası kullandınız mı dedim hayır dediniz. . Sonrada bir kaç ay kullandım dediniz.
Ben mi yanlış anladım? Siz mi anlatamadiniz
(4,589 puan) tarafından
Şöyle,
Kan damlasını 4.aydan yaklaşık 8.aya kadar kullandım. Sonra doktor bıraktırdı.
Şu an kızım 2 yaşında ve hafif kansızlığı çıktığı için tekrar kan ilacı yazıldı. Ona da bugün başladı
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kızımda var biberon çürüğü benimki sürekli fırçala canım benimki geçmedi hatta bugün bir tane çekildi diğerleride çekilecek zamanla
(4,589 puan) tarafından
Mama mi içiyordu? Benim kız biberon ile sadece ıhlamur içiyor...
(6,441 puan) tarafından
Mama sonrada süt canım emmedi de
(4,589 puan) tarafından
Geçmiş olsun benimki emiyor ya anlamadım
0 oy
tarafından
Benim Diclemin de öyleydi fırçaliyoruz da ama malesef ilerliyor canım çok üzülüyorum doktora da götürdüm büyük ihtimalle hamileyken kullandığın ilaç ona dokunmuş dedi sürekli fırçalayın dedi işlem yapmadı malesef 
(4,589 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ya size de. Allah Allah. Biberon çürüğü yazmış çoğu kişi, mama kullanmadı ama baktım İnternet'e benziyor. Anne sütünden de oluyormuş galiba. Dış doktoruna mi göstersem
tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum size de çok geçmiş olsun evet diş doktoruna göster diclem de sadece anne sütü aldı biberon hiç almadı mama da icmedi vallahi
(4,589 puan) tarafından
Gece emiyor mu peki? Bazı sitelerde o da neden olur diyorlar halbuki anne sütü çürüğe karşı iyi diyenler vardı kime inanacağım şaşırdım
0 oy
tarafından
Ya benimde götürmem lazım:/ 

Üst 4 diş çürük siyah :( 
(4,589 puan) tarafından
Hadi ya geçmiş olsun kaç yaşında
tarafından
2 yaşında
(4,589 puan) tarafından
Neden olur ki daha küçücükler ya
tarafından
Bir dönem kan ilacı kullandık ondan oldu bir arada tatlı şeyler tüketti :/