0 oy
457 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Bugün yazmıştım buraya irmik helvası tarifi için çok kez denedim ama bi türlü yapamadım eşim de çok seviyo istedi yine sağolsun arkadaşlar tarif yazmıştı denedim yine istediğim gibi olmadı eşim de aynen şu kelimeyi kullandı " Milletin karısı nasıl yapıyo ben anlamıyorum sende karıyım diye ortalıkta geziyosun çöpe giden malzemeye yazık bide karo diye seni besliyoruz" o kadar zoruma gitti ki bende karılık helva yapmayla mi oluyo neyini eksik koyuyorum dedim hadi ordan dedi sigara içmeye çıktı yani o kadar ağladım ki olmuyo elim yatkın değil demek ki çöpe giden malzemeye bende üzülüyorum ama denemeden nasıl yapabilirim çok kırıldım çok altı üstü helva ben yapamadım git satılan yerden al yani

21 Cevaplar

+2 oy
(131 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Köpekmiymişsin seni besliyomuş b o k yiyesice senin yerinde olsam daha önüne 2 yumurta kırıp koymam
(45 puan) tarafından
Köpek yerine koydu resmen
-Reklam-
+1 oy
(3,523 puan) tarafından
Ben de adam diye senle evlendim seni besliyorum ama ellerin kocalari gibi sevmeyi bilmiyorsun adam olsan beni hic yormaz gider alirdin deseydin keske
tarafından
Helall
0 oy
(738 puan) tarafından
Herkez herşeyi yapmak zorunda değil denedin olmuyorsa yanlış uaptigin şeyler olmuş olabilir boşver oyuzden
0 oy
(645 puan) tarafından
Sıkma canını kendi yapsın sende ye oda yesin üzülme canım bi dahakine daha güzel yaparsin
0 oy
tarafından

Senin adına üzüldüm canım saygının olmadığı yerde sevgi de kalmıyo eşinin yaptığı çok büyük saygısızlık :(

0 oy
(2,667 puan) tarafından
Allah da öbür dünyada bunun hesabını sorar canım ona. Ben de beceremiyorum yani ne var? Dünyanın sonu mu ? Sen çok takılma inan ki böylelerine hiç bir şey yapılmaz 
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Ben de sütlacı tutturamıyorum cafe de yiyoruz yani ne yapalım herkes her şeyi mükemmel yapamaz ki 
0 oy
(5,348 puan) tarafından
Seni besliyorum lafı ne kadar iğrenç ya sende onun g.otunu topluyon maaş mı veriyo sana. Erkeklerin para kazanıp kendini mükemmel sanmasindan nefret ediyorum. Maddiyata dökersek evde yapılan işlerin parasını odeyemezler maaşları yetmez 
(45 puan) tarafından
O kadar haklısın ki herseyink yapıyorum her sabah 5 de kalkıp ütü yapıyorum 6 da gitcek diye bi helva yapamadım diye
(703 puan) tarafından
İşte hatayı tamda burda yapıyosun canım yoruma salça oldum ama 5 te kalkıp ütü falan yoama kahvaltı hazırlama umursama bak gör nasıl kıymetını anlıyo basta yadırgar alısık degıl sonra bılır kı ne cok sey yapıp ardını topluyormussun
(5,348 puan) tarafından
Ben yaptığım herseyi anlatırım bak ev supurup sildim bak çamaşırları topladım bak perde yıkayıp astım.camlari sildim ütü yaptım girip çıkıp söylerim. Yaptığım yemeği bile ne güzel olmuş demi derim. Söylemedikce işler kendiliğinden oluyor saniyolar
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Kız anlat nasıl yaptın bakam eşin hay.van o ayrı ama 
(45 puan) tarafından
Tereyağını erittim üstüne irmik koydum kavurdum şerbeti hazırlamıştım irmik renk değiştirince şerbet döktüm biraz karıştırdım kapattım altını yapış yapış oldu tane istiyomus yapamadım
(10,383 puan) tarafından
He pilav usulü istiyor aslında ben senin yaptığın gibi severim kız daha güzel olur yani. Ay bi de yani irmik helvası da yemesin yani ne olur
(45 puan) tarafından
Nerde  hata yaptım sizce şerbet sıcak mi döktüm acaba
(10,383 puan) tarafından
Balım onda şerbeti döküp kapağı kapatcan. Soğuk olacak şerbetin.10 dk sonra altını kapatcan en çok. Ağzına kağıt havlu kapatacaksın. Pilav bildiğin yani. Bir de süt kullanma süt öyle yapmaz muhallebiye döndürür ister istemez yapısı sebebi ile
tarafından
Bacım nolur hala helva konuşma boşver
0 oy
(3,713 puan) tarafından
Ağlamam tencere tava ne varsa kafasına yer. Yemek benim için kırmızı çizgidir zıkkım yesin ö.küz. 
(45 puan) tarafından
Belki de tek onu yapamıyorum yani her yemek her tatlı böyle çöp olmuyo ki desen adam bıkmış artık
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Haklı olarak kirilman normal ...

Böyle basit şeyler için değer mi acaba ?

Yazık yani aynı muameleyi Bi konu aynı sözlerle sende ona söyle dank eder belki
(45 puan) tarafından
Denk gelse de öyle bi konu desem çok üzüldüm çok
0 oy
(914 puan) tarafından
Cânım hiç üzülme. Evde eşin yokken yap. Yemek konusunda titiz erkekler madem aşcı ile izdivaç etsinler yâ. Benim eşim de yemek konusunda gerçekten mükemmeli isteyen ben de çok zorlanıyorum.

Senin gibi irmik helvası tüm tarifleri denedim ama hep yapış yapış oluyor. 

Sana bir gün sürekli yapa yapa artık kendimce basite indirdim

ne zaman irmik helvası yapacak olsam hep şöyle hayal ediyorum irmik helvası değilde pilav yapiyormuşum gibi. 

Yağda irmiği kavuruyorum aslında yağa bile gerek yok yarım çay bardağı falan diyorlar yâ hiç gerek yok pilava ne kadar koyuyorsan o kadar

sonra ılık şerbeti üstüne döküyorum ve kapağını kapatıyorum normalde bir pirinç pilavı ne kadar süreyle pişerse oda öyle pişiyor 10dk sonra yarım saat bi saat kapağını açmıyorum. Tane tane oluyor demleniyor. Ölçü olarak 1su bardağı irmik, 1su bardağı şeker, 1 buçuk su bardağı su. 

Süt ve tereyağ ile yapilanlar ekstra daha yapışkan oluyor. Sen de pilav yapar gibi düşün. 
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ama daha denemem çok hevesim kırıldı:(((
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Kusura bakmada kocan b.k yesin beğenmiyorsada kendi yapsın 
(45 puan) tarafından
Daha elimi sürmem
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Terbiyesiz öküz resmen ya beslemek nedir sen onu besleme asıl herkes herşeyi yapabilcek diye bi kaide mi varmış hödük
(45 puan) tarafından
Demek ki varmış yapamadım ne yapım ucunda ölüm vardı sanki
0 oy
(1,926 puan) tarafından
O laftan sonra önüne 1 ttas çorba koyarsam insan değilim. Beslemek falan ne bicim konusmak o. O zaman başka adamlarda karılarına böyle konuşmuyor o kendine baksın terbiyesiz. 
(45 puan) tarafından
Altı üstü bi helva çok denedim olmadı Çok kırıldım ya
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Zıkkım olsun boswer be ne uzlyn yapma değmez bile 
(45 puan) tarafından
Daha yapmam zaten ama çok üzüldüm
(2,886 puan) tarafından
Haklısın ama bu tür insanlar iyilikten anlamaz
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bunları söyledikten sonra bırak helvayı falan zıkkım yesin vallahi uğraşmaya değmez üzme kendini
(45 puan) tarafından
Üzüldüm be valla :(
0 oy
(9,618 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesin hanzo
(45 puan) tarafından
Helva yapmayla karılık oluyomus demek ki ya nasıl ağladım üzüldüm içimi çeke çeke çocuğu emzirdim çok zoruma gitti herseyini yapıp da bi helva için o lafları duymak
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Terbiyesiz, helvayı ölen insanlığı için mi istiyormuş?

Ayrıca pratik yapa yapa çok güzellerini yaparsın ama böyle insana yapılan yemeklere de sevgi katmak gelmez ki insanın içinden..
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Az önce yaptım kız tarifinin vereyim istersen 

Bu arada kocan tam bir hödük müs yaaa bide böyle diyip sonra yüzüne nasıl bakıyor nasıl aynı yatağa yatiyor acaba terbiyesiz herif 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 161 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sibelisahin (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tugcengenc (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tugcengenc (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 402 göst.
4 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu

380,181 soru

11,381,577 cevap

34,874 kullanıcı

...