+1 oy
485 göst.
Diğer kategorisinde (2,593 puan) tarafından
32 yaşındayim.  Geri baktığımda ortaokul ,lise dönemim,  üniversite zamanlarım... Türkiyenin birçok ilini gezdim , yurt dışına gittim geldim evlendim bosandim vs 

Ama sanki ben değilmişim gibi onları yaşayan. Sizde de oluyor mu böyle? Birde sanki siliyor anılar.  Herseyi net hatırlamıyorum 

22 Cevaplar

0 oy
(13,838 puan) tarafından
Ben de halbuki guzel biir cocukluk gexirdim ama hic hatirlmiyorum kucukluk yaslarini hatirlaayanlara ozeniirim 
(48,785 puan) tarafından
3 yasimi zor ezbere anlatayım geçen haftayi sor kirk saat düşünürüm yaslilar gibiyim ☺️
(2,593 puan) tarafından
O da ilginç valla ikbos:))
(13,838 puan) tarafından
Yaaa mesela ben hic hatirlmiyorum ya kucuklugumu
(2,593 puan) tarafından
Bende var baya ya. Ablalarimin diktiği elbiseler, bayramlar ve bayram alisverislerimiz  ablalarimin düğünleri falan. Baya var ve net ama üniversite dönemim kesik kesik
(48,785 puan) tarafından
univde net bende 30 dan sonrası gidik gibi☺️ ben mesela soyle olmuştu diyorum annem diyo onu nasil.hatirliyosn sanirim ben gereksiz sekilde gecmise.bagliyim
-Reklam-
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Bende öyle çocukluğuma dair bazı şeyleri hatırlamıyorum neden bilmiyorum.
(2,593 puan) tarafından
Beyin ha bire siliyor
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Sanki uctuuuuuu gittiiiiii
(2,593 puan) tarafından
Demi valla.hatirlamak istiyorum çık aslında
0 oy
(3,793 puan) tarafından
Geçmiş dönüp bakınca sanki ben değil de başkası yaşamış gibi.  1.5 yaşımdaki halimi bile hatırlıyorum. Fil hafızası olmak insana en büyük eziyet. O zaman ki duygular bir an da yok oldu. Bir hikaye var çok severim. Rabbim büyük ve benim tek dayanağım yaradanımdı... 
(2,593 puan) tarafından
Bu gerçekten mümkün mü 1.5 yasini hatırlamak? 3 yaşında hafıza yenileniyor diye biliyorum.
(3,793 puan) tarafından
Cam bardağı düşürüp kırıp bir de üzerine basıp kesmişim. Ayağıma 7 dikiş atılmış. Oralar yok ama dr kucağında beni aşağıya indirip babamın kucağına verişini çok iyi hatırlıyorum. Tramva anı olduğu için 1.5 yaşın her halini hatırlamıyorum tabii ki
0 oy
tarafından
Bende çok gezdim tozdum bekarligimi dibine kadar yaşadım ama şimdi çok farklı bir hayatım var kendimi elbette farklı hissediyorum 
(2,593 puan) tarafından
Evet bunun için miydi diyor bazen insan
tarafından
Ben onu bunu geçtim de gençlik ve cahillik insana çok şey yaptırıyor bana bunu günlerce saatlerce anlatsalar anne olmadan anlayamazdm doğurduğum gün anneme hakkını helal et dedim evlat çok farklı birseymis annemin beni merak etmesi endişe duymasi o zamanlarda özgür büyüdüğüm halde rahat kalmak istiyorsn ama anne yüreği hep iyiligimi istemiş meleğim
0 oy
(1,763 puan) tarafından

Maasallah bol ekşinli hayatın var :)tipkj dünyaya gelmek gibi bosanmakta insanın kaderi pek elinde olan bir şey değil sanırım sen çok hayal kırıklığı yasamissin ve bu yüzden bilinçaltını bastırıyorsun konuşmasına izin vermiyorsun daha 32 yaşındasın yolun yarısında bile değilsin bu yaşadıklarını komple sıfırdan daha güzelini daha iyisini seçerek yaşayabilirsin ama baştan umudunu kaybedersen yazık olur 

(2,593 puan) tarafından
Açıkçası boşanmak ve o dönem yaşadıklarım çok da etkilemedi beni. Dışa dönük ve rahat biriyim yani depresyona falan girmedim o dönem ilginç bir şekilde . Çocukluğum çok güzel geçti ben evin en küçüğüm gençlik donemlerim de güzel geçti yani hatırlamak istiyorum tüm detayları ama hatırlamıyorum. Bastirmadim hiç aksine
0 oy
(91 puan) tarafından
Bir benim diye düşünüyordum tek değilmişim çoğu şeyi kişileri falan unuttum bazen görünce nerden tanıyorum dediğim insanlar oluyor kurstan mı okuldan mı hatırlayamadıklarım var neden öyle bilmiyorum çok unutkanım maalesef 
(2,593 puan) tarafından
Ay evet ya konusulanlari bile unutuyorum biliyor musun? Dünya dönüyor olaylar yaşanıyor ama benden bağımsız gibi hersey
(91 puan) tarafından
Aynen ve bazen neden unuttum diye kafama takıyorum
0 oy
(48,785 puan) tarafından
herseyi aklimizda tutsak kafa agir gelir be tubisim ☺️hafsa nasil oldu
(2,593 puan) tarafından
Doğru valla :))) ya çok şükür iyi oglanda başladı düne kadar da onunla uğraştım bugün ikisi de iyiydi çok şükür. Elos nasıl kuzum asil
(48,785 puan) tarafından
elos iyiydi bugün gezdi oynadi.simdi oksuruyo yine
(2,593 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kuzuma.ya
0 oy
(13,139 puan) tarafından

Bizde az önce eşimle konuştuk 4.5 yıla yakın doğu görevi yaptı eşim  Sanki hiç gitmemişiz gibi geliyor dedim :)

Aa nu arada boşanacağım  diye post açmıştın bir ara boşandınız mı 

(2,593 puan) tarafından
:))) gerçekten ya tek değilmişim
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ay bu ben senin kadar gezmesem de bazı anılarım siliniyo ki unutmak istemediklerim dahil buna 
(2,593 puan) tarafından
Evet anılar da bilgiler de siliniyor gidiyor.  Bilgiler kısmı çok üzüyor beni
0 oy
(4,272 puan) tarafından
32 yasindayim. Guzel gunlerimde oldu kotu gunlerimde. Bende okudum,gezdim ,dolastim. Ama herseyi hatirlarim. Muhtesem hafizam var ve bu hic iyi bisey degil. Fil hafizaliyim. Bence Tanrı' nın insana verdigi en buyuk armaganlardan birisi unutmak. Kiymetini bilin :) herseyi daha dun yasamis gibi hatirlamak hic hos degil.
(2,593 puan) tarafından
Cok isterdim . Annem ben 16 yasindayken vefat etti. Onunla olan anilarim böyle silinecegini bilsem günlük tutardım.  Yok bomboş.  Yani ufak tefek parça parça
(4,272 puan) tarafından
Uzuldum. Ne diyebilirim ki :( annenin yeri doldurulamaz.
Herkes kendinde olmayani ister.
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Ayy bu ben :)) sanki başkası yaşamış gibi hatırlarım 
(2,593 puan) tarafından
Evet baya fazlaymış bunu yaşayan
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Bu postu ben mi yazdım dedim. Son zamanlarda sürekli olarak düşündüğüm şey. Hepimiz anlardan ibaretiz ne yazikki. Sanki ben yaşamamışim da rüya görmüşüm gibi. Bı var bı yok gibi serap gibi.. 
(2,593 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(5,540 puan) tarafından
Bende güzel günleri değil nerde kötü var onlar aklıma geliyo:/ 
(2,593 puan) tarafından
Üzücü bir durum unutursun inşallah canım
(5,540 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Psikolojik olarak yaşamak istemediğimiz anları hatırlamıyoruz tatlım,güzel şeyler yaşadığını zannettiğin anlarıda hatırlamıyorsan muhakkak ordada birşeyler olmuştur
(2,593 puan) tarafından
Demek ki yani cocuklugumu daha çok hatırlıyorum diğer dönemlere nazaran
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Yalnız değilmişim sevindim şuan
(2,593 puan) tarafından
O kadar çokmus ki böyle olan
0 oy
(1,844 puan) tarafından

O bendede var canım.bende 32 yaşındayım.. çocukluğum çok güzel geçti aslında evin tek kızııydım babam annem çok mutluydu.. çok zengin olmasakta orta durumlarda güzel geçinen bir aileydik sonra 18 yaşıma girdim annem vefat etti ve uçurumdan aşağı yuvarlandım sanki.. sonra bir iyi bir kötü bu zamanı buldum.. ama şöyle bişey var ne iyi ne kötü ne uzak zaman ne yakın zmaan hafızamda bişey kalmıyor.. arkadaşlar la otururz bazen eskiden anlatırlar isim söylerler asla hatırlamam o kişileri yada olayı..:blink: 

(2,593 puan) tarafından
Bende 16 yaşımda kaybettim annemi. Evet hayranım gerçekten her detayı hatırlayanlara bende
0 oy
tarafından
Boşandın mı sen şu eşi giden arkadaş mısın hani çeviri yaparak birikim yapıyordun 
(2,593 puan) tarafından
Evet canım benim. Boşanmadim 2. Evliligim bu
tarafından
He Allah Mesut etsin canım
0 oy
(123 puan) tarafından
Aynı yaştayız bende öyleyim birebir sanki hiç yaşamadım o zamanları hiçbir anımı hatırlamıyorum çok az var hatırladıgım halbuki üni yakın zaman mesela çok uzak değil
(2,593 puan) tarafından
Yani evet çok garip başkasının hayatına uzaktan bakıyorum gibiyim
0 oy
(4,061 puan) tarafından
25 yaşındayım silmek istediklerim dışında önemsiz ise silerim ama harici herseyi nokta virgülüne kadar hatırlamıyorum çok şükür ama çocukluğum hep kötü anılarım sanırım ondan hatırlıyorum ben pek iyi anim yok
(2,593 puan) tarafından
İyisi de kötüsü de gidiyor bende
(4,061 puan) tarafından
Ne desem bilemedim şimdi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 277 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Obir_annee044 (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 475 göst.
0 oy
5 cevap 120 göst.