0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde (1,881 puan) tarafından
Günlük hayatımda uzun elbiseler feraceler giyiyorum. Doktora giderken pantolon tunik giyer üstüne ferace giyerim muayenede sıkıntı olmaması için ama sonra eve gelirim başka bir yere gitmem. Bugün yine kontrolüm var ama kontrolden sonra bir akrabamıza bebek görmeye gideceğiz yine kadınlar olacak ama sonrasında da kayınlarımın evine gideceğimiz için onlar da orda olacak. Onların yanında pantolon giymiyorum, uzun elbiseyle kadın doğuma gitsem nasıl olur onu da bilmiyorum eteği kaldırmak hiç işime gelmiyor altına mecbur tayt giyicem o şekilde de rahat edemem. Napayım sizce?

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Elbiseni orda iki dakka giyersin yanında gotur
(1,881 puan) tarafından
Olabilir aslında doğru söylüyorsun
(4,084 puan) tarafından
Elbiseyi kaldirip bacaklarina ortu veriryorlar  yazin abaya kolaylik oluodu elbise
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Etek bluz giy
(1,881 puan) tarafından
Hiç eteğim yok normalde giymem
(7,121 puan) tarafından
Yedek kıyafet al o zmaan
0 oy
tarafından
Bu soru tam benlikmiş. Eğer üstünü değişmeyeceğini bir yere gidiyorsan elbisenin ya da eteğinin ne giyersen artık altına uzun tayt giy ve çantana da uzun fazla yer kalamayacak çarşaf gibi bir şey al muayene olurken bacaklarına ört. Ben öyle yapıyordum hamileliklerimde.
(1,881 puan) tarafından
Bu da çok mantıklı olmazsa öyle yapayım küçük bir çarşaf alırım
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Elbiseyi cantana koy gittigin yerde giyersin
(1,881 puan) tarafından
Valla elbise giydim altına uzun tayt giydim feracemi yarıya kadar açtım sadece
0 oy
(710 puan) tarafından
Elbisenin altına tayt giyin muayeneden sonra çıkartıp çantana koyabilirsin
(1,881 puan) tarafından
Öyle yaptım canım ferace giydim üstüne onu da yarısına kadar açtım
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Elbiseni yanında götür bence hamileyken ultrasona girmek zorluk olur değilsen alttan muayene olacaksan bişi olmaz elbise altı tayt olsun ne olacak 
(1,881 puan) tarafından
Hamileyim de elbise altına tayt giydim üstüne ferace aldım yarıya kadar açtım fermuarı bacaklarım kapalı kaldı
0 oy
(12,525 puan) tarafından
canım nasılsın 

sutten kesebildın mi
(1,881 puan) tarafından
Elhamdülillah canım benim sen nasılsın ❤️
Valla 5 gün oldu hiç vermedim sütüm de çekildi zaten ama çok huysuz çok istiyor hala. Sen nasıl yaptın?
(12,525 puan) tarafından
benim sutum azaldı emsede doymuyor pek aramıyor da işte sabaha karşı bi kere emiyor bazen kalkamazsam
bügun babaannesinde bklm
(1,881 puan) tarafından
Tek başına nasıl gönderdin kız ben bırakamam :) az daha büyüsün de.
(12,525 puan) tarafından
doğdundan berı haftada ön gunde bir kalır :)
gece ayıyla bahçede takildık şifayı kapmişim burun kapali boğaz duğum ateş 38 acila gittım mudale etmedı gebeyım dıye
(1,881 puan) tarafından
Ayy ben bırakamıyorum yaa çok geleneksel takılıyor ne bulsa ağzına sokuyor değişik yöntemler deniyor şöyle olursa boyu uzar böyle yaparsan erken yürür diye diye :D o yüzden hiç yalnız bırakmam. Geçmiş olsun canım benim sıcak çorba iç bol bol limon ye kivi ye çok iyi geliyor
0 oy
(666 puan) tarafından

Ben şunu merak ediyorum hep :) pantolon giyenler nasıl muayene oluyor ki mesela etek olunca altındakileri çıkarıyoruz etekle çatalın üstüne çıkıyoruz sadece pantolon giyenler nasıl çıkıyor ki çatala acaba 

(1,715 puan) tarafından
Yani pantolon u çıkartıyorum elime bi örtü veriyor hemşire bacaklar ı açıp üstüne örtüyorum
(666 puan) tarafından
He anladım canım ☺️
(666 puan) tarafından
Hep merak ediyordum valla☺️
(9,626 puan) tarafından
Normal muayeneye gittiğimde doktor çatı muayenesi yapacağını söyledi altımda ne varsa çıkardım  :D pantolon iç çamaşırı falan askıya astım ayağıma pofidik terlik verdi gayet güzel muayene oldum yani zor olmuyo pantolonlular içinde :D
(1,881 puan) tarafından
Çatallık işim yoktu canım hamileyim ultrason kontrolüm vardı
0 oy
(943 puan) tarafından
Elbise altına taytla muayene olmaz mı anlamadım aradaki farkı 
(1,881 puan) tarafından
Tayt giyiyorum zaten de doktorum da asistanı da erkek tıpta öyle şeyler olmaz ama ben rahat edemiyorum sadece taytla durmaya
(943 puan) tarafından
Riskli mi durumun o yüzden mi erkek doktora gidiyorsun
(1,881 puan) tarafından
Kadın doktor yok malesef özel dahil hepsi erkek
0 oy
(1,837 puan) tarafından
O taytı da indireceksin sonuçta ne gerek var ki? :) çatala çıkacaksan zaten yukarıya sıyıracaksın elbiseyi. Ben giydim ultrasonda bakacaktı. Elbiseyi kaldırdım yukarıya bacaklarıma örtü örttü.
(1,881 puan) tarafından
Alttann muayene olmadım canım normal ultrason kontrolüm vardı
0 oy
(703 puan) tarafından
Gecen ben de elbise ile gittim size zaten örtü veriyor isteyince odasinda var hani jinekolojik muayene sirssinda bacaga ortulen var ya o hep oda da ultrasonda onu isteyim benden asaginiza orterek yatabilirsiniz.
(1,881 puan) tarafından
Çözümü üstüne ferace giymekte buldum fermuarı yarım açtım canım
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ben soruyu anlamadım galiba çatala mı oturacaksın yoksa karından ultrason mu bakacak? Catala oturacaksan zaten elbise giymen daha rahat olur 
(9,626 puan) tarafından
Yok normal muayene olucakmış elbiseyi de göğüslerine kadar kaldırmak zorunda onu soruyo zor olur mu diye ama eger doktorun odasında örtü falan yoksa zor olur komple bacakları açık falan rahat edemez belki
(1,881 puan) tarafından
Aynen normal ultrason için sormuştum üstüme ekstra ferace aldım fermuarı yarıya kadar açtım
0 oy
(7,401 puan) tarafından
Ortu isdeyip kendini hazirlayabilirsin kaldirip muayene olabilirsin
(1,881 puan) tarafından
Devlet Hastanesi'nde öyle lüksler pek olmuyor canım en azından burda yok.
0 oy
(684 puan) tarafından
Elbiseyi yanında goturebilirsin mesela ? 
(1,881 puan) tarafından
Direkt elbise giydim valla
0 oy
(6,836 puan) tarafından
At cantana bi elbise Zahidem 
(1,881 puan) tarafından
Valla elbise giydim canım üstüne ferace aldım yarıya kadar açtım fermuarı bacaklarım kapalı kaldı öyle
(6,836 puan) tarafından
Hee o da mantıklı naptın kaç haftalık oldu bebiş bayadir denk gelmiyoruz hamile olduğunu bile bilmiyodum
(1,881 puan) tarafından
18 haftalık oldu canım ☺️ ben uzun zamandır girmiyorum yaa biraz psikolojik sıkıntılarım oldu üst üste iki hamilelik kabullenme süreci falan zor oldu yeni yeni kendime geliyorum
0 oy
(69 puan) tarafından
Özelde üzerine örtü örtüp öyle eteğini kaldırıyorlar ben öyleydim doktorun yanındaki bayan gelir üzerini örter eteği kaldırır karnımı açar doktoru çağırırdi
(1,881 puan) tarafından
Özelde öyle de ben kontrolleri devlete gidiyorum testleri doğumu özelde yapıyorum
0 oy
tarafından
Giy elbise ne olacak ki 
(1,881 puan) tarafından
Öyle yaptım bacaklarımı feraceyle kapattım
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben hep elbise ile gittim doğuma altına siyah kalın uzun bacaklarımı tüm kapatan bir tayt giyindim 
(1,881 puan) tarafından
Ben de tayt giyiyorum da yine de rahat edemiyorum o yüzden ferace aldım yarıya kadar açtım fermuarı bacaklarım kapalı kaldı
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Kaba bişe değilse elbise cantanda götür orda giy. Doktorda elbiseyi sıyırmak çok hoş olmuyo bence 
(1,881 puan) tarafından
Öyle ya çok zor oluyor uzun bir de önünde kocaman duruyor doktor karnını göremiyor
(8,832 puan) tarafından
Aynen canım. Sağlıkla kucağına al inşallah
0 oy
(30 puan) tarafından
Üzerine ferace giyiyorsundur zaten. Feracenin fermuarını tam açma sadece beline kadar. Geri kalan kısmı bacaklarını örter zaten. Elbiseyi de yukarı çekersin. Olur mu? 

Bende ferace giyiyorum. Genelde doktordan sonra Bi yere gidersem böyle yapıyorum:) 
(1,881 puan) tarafından
Ben de öyle yaptım canım çok rahat oldu o şekilde :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 118 göst.
0 oy
5 cevap 89 göst.
0 oy
2 cevap 122 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Melis87 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.
17 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,308 soru