0 oy
88 göst.
Diğer kategorisinde (739 puan) tarafından
Ya plastikte yapıyodum çok güzel oluyodu şimdi porselenle yapıyorum olmuyo ben çözemedim soğuk mu geliyor sütü mü soğutuyo nedir. Her neyse tekrar yoğurt olmaz heralde bayağı süt gibi hala ne yapsam 

9 Cevaplar

0 oy
(13,939 puan) tarafından
Su kaynat ve mayaladigin kapla birlikte sicak suyun içine koy. Yenidem mayalaniyor gibi kapat üstünü. Genelde tutuyor böyle. Tutmazsa sütü kaynat lor olsun. 
(739 puan) tarafından
Hadi ya tam soğmasını bekliyim mi peki
(867 puan) tarafından
Bu yoruma ek olarak kaynattigin suya oturttugun süte tekrar yoğurt mayası koy kesin tutacak
-Reklam-
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Kaynat canım. Sabaha kadar bekle sonra süz. Sütü bir tık sıcak yapıp mayala bir dahakine
0 oy
(12,741 puan) tarafından
yapmadım ama lor peyniri yapıyorlar yine bebek için
0 oy
(5,013 puan) tarafından
Mayalama sicakligina gelene kadar isitiyorum tekrar mayaliyorum oluyor benimki
0 oy
(40 puan) tarafından
Benim öyle olduğunda fırında 50 derece açıp ısıtıp. sütü de tekrar  ısıtıp ılık şekilde  sarmayalip fırının içinde kapak kapalı geceden sabaha kadar koyuyordum taş gibi oluyordu 
0 oy
tarafından

Lor Peynir yap içine tuz atmayı unutma :D sabah kahvaltısında yersiniz :)

0 oy
(666 puan) tarafından
Çökelek yap ☺️
0 oy
(435 puan) tarafından
Benimde bi kaç kez oyle oldu buzdolabında beklettim çok az katılaştı sadece ayran yapabildim
0 oy
(294 puan) tarafından
Fırını biraz isitiyorum kapatiyorum sonra sarıp sarmalayıp fırında bekletiyorum 8 saat sonunda oluyor daha once basıma gelmişti bu yöntemle kurtardım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 118 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
10 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
5 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu

381,453 soru

11,420,119 cevap

34,975 kullanıcı

...