0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (162 puan) tarafından
Bugün yastıkları yıkayacağım da iki yün iki elyaf var elinde ama makine nasıl atacağımı bilemedim ya sizler nasıl yapıyorsunuz  fikrinize ihtiyacım var annem genelde fileyi atar yıkardı da file yok elimde

6 Cevaplar

0 oy
(13,870 puan) tarafından
Elyafi olduğu gibi atip yıkarım ama yünü hiç makinede yikamadim. Eltim yikiyormuş, yumuşatici koymamak gerekiyor yüne diyordu. Sertleştiriyormuş yumuşatici yünü. 
(6,251 puan) tarafından
15 dakika yikamiyoruz ama 1 saat yikiyoruz suyunu çekince makina biraz kapatıp bekletiyor sonra tekrar calsitiriyor
tarafından
Himm benim ki niye oldu acaba
(162 puan) tarafından
Elyafı Kaç Derecede yıkadıniz
(13,870 puan) tarafından
40 derecede yikiyorum ben.
(162 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim öyle yaptım bende
-Reklam-
0 oy
(159 puan) tarafından
Yün makinede yıkanmaz.Toz deterjan aşırı sert yapıyor.Yani eğer makineye atacaksan birkaç kaşık soda koyup yıka .Sadece soda ama soda yünü yumusatiyor.Toz deterjanla keçe gibi oluyor yün.Guneydogulu olarak çeyizler komple yün yapılmış olarak söylüyorum :) ve tecrübeyle sabit annem toz deterjan köyü atardı makineye keçe gibi olurdu kaynanam legende biraz soda atıp yikardi birkaç sudan geçirirdi yumuşacık olurdu 
(162 puan) tarafından
Makinede Deneyecegim Mecbur :)
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Benim yün yastigima çocuk kustu yıkamak zorunda kalınca yıkadık yaatigi attım makineye normal camsidr yıkar gibi yıkadı çıkardım sonra yüzünü söktüm hep.eoimde tiftikledim sertleşti biraz ama sonra kurutu yünler diktim doldurdum oyel bı yastık iki yastık oldu evde:))) silikon yastık kendi kuruyo zaten kolay o da:))
(162 puan) tarafından
Sağol Canım:)
0 oy
(6,251 puan) tarafından
Bir tane yastık kılıfına köy agzinj sıkı bağla 

1 saat yikasan yeter 
(162 puan) tarafından
Sağol Canım
0 oy
(1,514 puan) tarafından

image

yun yazan yere at ustune yun sodasi koy bolca yumos koy haa tulden bir torba yap oyle at vallah mis...vandayken elde yikardik ankarada oyle imkan olmadigi icin makinaya attim bende cokta guzel oldu
(162 puan) tarafından
Sağol Teşekkür ederim
0 oy
(750 puan) tarafından
Ben yünlü yastıkları kılıfıyla beraber atıyorum sonra balkonda güneşte havalndirip kurutmaya bırakıyorum yumuşatıcı sertleştiriyor diyorlar ama hiç sertleştiriyor 30 dereceye verip 40 dakikada yıkıyorum 
(162 puan) tarafından
Teşekkür Ederim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 241 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 203 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Dilek00 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 195 göst.
20 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu