0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde (1,431 puan) tarafından
Merhaba kızlar nasıl anlatacağımı bilmiyorum yazdıkça uzun da yazabilirim , bir tanıdığım var çok yakın biri 32 yaşında ve nişanlı bir ay sonra düğünü olacak lakin hiç adet düzensizliği olmamış nişan döneminde stres falan yaptı herhalde bilmiyorum 40 gündür adet olmuyordu dün hastaneye gitmiş ve erken menopoz demiş doktor ordan özele gitti USG de bakmış bir sıkıntı yok ama kan sonuçları erken menopoz diye söylemiş doktor östrojen hormonu yüksek ama FSH değeri de yüksek çıkmış İstanbul'da bir kadın doğumcu ile görüştük adet olmadan bu değerler yanıltıcı olabilir hemen benim yanıma gelsin dedi sorum şu başına gelen var mı ? Gencecik kız nişanlı bir ay sonra düğünü olacak yani darma dağın kız perişan halde birde lütfen dualarınızı eksik etmeyin lütfen kimin duası kabul olur bilinmez 

2 Cevaplar

0 oy
(1,210 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
31 yaşındayım bende. Evlendikten 9 ay sonra erken menepoza gireceğimi öğrendim. FSH 12 felandi. Normal yolla çok zor. Acil tüp bebek dedi doktor. Tam da pandemi başlangıcıydı.merkezler kapandı falan. Aradık taradik İstanbul'da doktor bulduk. Bir de tuplerimden biri tikaliydi. yani zaten düşük olan ihtimalim daha da düşmüştü. 4 kez tüp bebek tedavisi gördüm biri kimyasal oldu biri tutmadı. Ara verelim dedi doktor. O arada bitkisel alternatif olarak ne duyduysam yaptım. Eksik vitaminlerime  baktirdim.Vitamin değerlerini yükselttim takviye kullanarak. Kilo verdim. Tam toparlandık tekrar başlamak için adetimi bekliyorduk ki hamile olduğumu öğrendim. Bir bucuk yasinda oğlum var şimdi. Yani kendiliginden oldu. Arkadaşının üzülmesin. Tedavi olur. Kendiliğinden de olmayacak diye birşey yok. Elinden geleni yamayi asla bırakmasın. Ümidini kesmesin. Umutsuz birşey değil. Allah çabalarının karşılığı veriyor . Bir de doktor haklı. Hormon testleri adetin 2. Günü yapılır ve öyle doğru sonuç verir. 
(1,431 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah bağışlasın evladını . Arkadaşım perişan halde hiç adet düzensizliği olmamış ilk defa gecikmiş ve sonuç bu ama İstanbul'da ki doktor adet olmadan değerlere bakılması yanıltıcı olabilir dedi ve bir umut yola çıktı işte İstanbul a doktorun yanına gidecek
(1,210 puan) tarafından
Aynen yanıltıcı olur. Öyle birşey varsa da çok takmasin. Çağın hastalığı artık bu. Çözümsüz de değil çok şükür. Ama stres ve sinir çok olumsuz etkiliyor. Nişanlısıyla.konusur anlaşırlar gerekirse tüp bebek yaparlar. Bana erken menepoz deneli 3 seneyi geçti halen yok birşey şükür. Hemen de girmez öyle korkmasın. Sadece yumurta sayımız yaşımıza gore olması gerekenden daha az hepsi bu.  Benim İstanbul'daki doktorumun dediği bir cümle vardı. Hepimiz tek bir yumurtadan olduk. Gebelik için tek bir saglikli yumurta yeter derdi. O da hemen bitmiyor öyle.kolay kolay. Korkmasın hiç.
(1,431 puan) tarafından
Gencecik kız valla nolur kimin duası kabul olur bilinmez duanızı eksik etmeyin bir ay sonra düğünü olacak Rabbim yüzlerini güldürsün
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Post yukarı 
(1,431 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 230 göst.
28 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (815 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.
12 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
5 cevap 97 göst.
26 Şubat 2024 Aile kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,311 cevap

34,861 kullanıcı

...