0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından

Kızım perişan oldu ilaçlar etki etmiyor napmam gerekiyor artık bilmiyorum ne olur başına gelen yok mu nasıl durur bu ishal:(

22 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
Reflör kullandınız mı ?
(7,447 puan) tarafından
Birde biogaia kullan canım reflörü bırakma
(236 puan) tarafından
2yaşında kuzum patates her sabah kayanatıyorum ama asla durmuyor ishali
(7,447 puan) tarafından
Biogaia ve reflör vermişti doltorımız bize beraber kullandık kuzum
(236 puan) tarafından
Bize sadece reflör verildi
(7,447 puan) tarafından
Biogaia da vermişti antibiyotik sonrası böyle birşey yaşamıştık biz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç yaşında canım muz ve sarı leblebi ver çok iyi geliyor 
(236 puan) tarafından
2 yaşında denicem canım
0 oy
tarafından
Doktora götürdünmu cnm
tarafından
Allah Allah . Hangi ildesin . Valla test yapmamaları bile çok saçma.
(236 puan) tarafından
İzmir'de kuzum
tarafından
Şaşırdım gerçekten. Bizim burdaki doktor ishali duyunca direk rota testi istiyor.
Rotavirus öyle kötü bı hastalıklı.
Allah'a şükür benim kızım olmadı. Belki aşi korudu bilemiyorum ama bizim burda çok olan vardı. Hatta bir ara salgın gibi bütün lojmandaki çocuklar olmuştu. Doktor hepsine yatiş verdi 1 hafta hastanede yattılar. Hergün serum desteği verdiler. Anca toparlandı coxujlar
tarafından
Behcet uza gıttınız mı?
(236 puan) tarafından
Gittim canım çok ilgisizler
0 oy
(2,270 puan) tarafından
Kaç yaşında bilmiuom ama haşlanmış patates ve muz iyi geljr
(236 puan) tarafından
Her sabah veriyorum patates ama durmuyor
(2,270 puan) tarafından
Büyükse çok minacik  turk kahveside verebilirsin  kuru şekilde ama çok az yarım çay kaşığı tabi yaşını bilmiykrjm bebekse verme
(236 puan) tarafından
2 yaşında kuzum veririm yeterki iyi gelsin kızım eridi
0 oy
(736 puan) tarafından
Ne dediler peki test yaptilarmi canım kaka testi? Benim başımdan geçti berbat süreçti muz yedirebildim bı patates haşlaması da olur yağsız makarna haninoyle şeyler yiyolar yoğurt 
(236 puan) tarafından
Peki hemen geçtimi ishali
(736 puan) tarafından
Bizimkinin ishal 2 yada 3 gün falan sürdü.. çok fena halsizlik vardı iki defa da kusmustu . Ben iki kere ayri doktorlara götürdüm serum taktirdim. Geçti ama halsizlik ve öksürük iştahsızlık bir haftadan fazla devam etti
(236 puan) tarafından
Yok kuzum bi hafta oldu ishalimiz durmuyor
(736 puan) tarafından
Ay yazık yavruya ya başka doktor deneyimle istersen belki onun yaptığı daha iyi gelir. Onun vücudunu toplucak seyler yap cnm ya çok geçmiş olsun
(236 puan) tarafından
Götürmedigim hastane kaldı canım
0 oy
tarafından
Canım gayta testi verdiniz mi bağırsaklarını parazit vs olabilir. İçme sularından ya da okullardan salgın bulaşıyor. Benim kızım da iki kez yakalandı. Birinde rota oldu diğerinde normal salgına yakalandı apartmandaki okula giden çocuklardan. Antibiyotik kullandı artı ben de sabah kahvaltıda iyi haşlanmış yumurta patates ve ev masasından yoğurt verdim artı günde altı damla probyotik kullandım. Öğlen ve akşam da ölünün ardından muz verdim üç güne toparlandı.
(236 puan) tarafından
Bende herşeyi denedim çok çaresizim gerçekten
tarafından
Canım gayta testi verdiniz mi tekrar soruyorum ama. Acaba rota falan mu oldu. İshali takip eden şiddetli ve sayısı fazla kusma, iştahsızlık falan var mı? Ayrıca zinco olması lazım ishal şurubu da yazmıştı doktor çinko içerikli bize.
(236 puan) tarafından
Vermedik canım doktor geçmezse gelin dedi bakarız dün rota olabilir dedi serum takıldı o kadar
0 oy
(767 puan) tarafından
Havuç yoğurt haşlanmış patates ekmek muz süt bunlar iyi gelir 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Eger durmuyorsa ishali gerekirse baska yere götür hastaneye ishal ıyı bir şey degilki yatış yapıp toparlayana kadar tutmaları lazım 
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Enterogis diye bir damla önermişti bize doktor iyi gelmişti canım bir al dene istersen 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sütüne nişasta  koy 
0 oy
(193 puan) tarafından
İshal şurubu 
0 oy
(7,597 puan) tarafından
Yoğurt canım ishalin ilacı yoğurt.
0 oy
(986 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun, Bir kaç kaşık yoğurt ve bir kaşık kuru çay karıştırıp verebilirsin.cogunlukla işe yarıyor.
0 oy
(483 puan) tarafından
Ishalde hem su hem mineral kaybi ollur ors yapabilirsiniz internetten ors ishal yazdığınızda tarifi çıkar cok gecmid olsun 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Kaç yaşında bilmiyorum ama ben patates,muz leblebiok şey denedim işe yaramadı çok içime sinmesede sadece bi seferlik çay kaşışının ucu ile ufacık miktarda türk kahvesi ve eser miktarda şeker bu karışımdan verdim. Anında kesti 
0 oy
(15,197 puan) tarafından
Kız kaç gündür bu çocuk perişan oldu. Ben burdan üzüldüm ya. Neden bu doktorlar doğru dürüst bişey yapmiyolar. Çok garip. Muz, kahve limon, patates haşlaması. Aklıma.gelen bunlar. Allah'ım şifa versin inşallah tez zamanda yavrucuga 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Benim büyük kızımda başladı o 1 günde geçti. 1 buçuk yaşındaki kizima bulaştı pazar gününden beri perişan oldu. Kusmayla başladı ishal geldi arkasindan. Serum verdiler iğne vuruldu. Bağırsak düzenleyici veriyorum bi de zinco çinko diye bi surup verdi doktor onu iciriyorum. Başka bi çözümü yok dedi doktor. Antibiyotik iyice kötü yapiyo ishali bekliceksiniz dedi
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ben bol muz yediriyor canim ishal olunca 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Entorogermina çok hızlı etki ediyor
0 oy
(3,678 puan) tarafından

image

Bağırsak antiseptik şurup tavsiye ediyorum. Sabah akşam içirmrn yeterli. Kızımın da geçmeyen ishaline bu şurup fayda etti. Çocuk hemşiresiyim korkmayın bol sıvı verin 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 205 göst.
2 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
16 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 151 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kurabiyelerinannesi (2,701 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu

379,620 soru

11,364,095 cevap

34,841 kullanıcı

...