0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (1,013 puan) tarafından

image

Eşinizin ya da sizin ne tür cimrilikler yaparsınız az önce çok güzel hareketler izliyordum kadının eşi salkım domatesin salkımlarını koparıp öyle alıyormuş ağır basmasın diye☺️

Benim eşimin bi cimriligi yok hersey istediğin kadar al der istedigimi hemen alır fiyatlarına bakmaz pek ama ben herşeyin fiyatına bakarım uygun olanı alırım yemeğe ya da kahvaltıya gideriz ucuzuna bakarım eşim ne istiyorsan ye fiyatına bakma der sizlerde nasıl sohbet edelim dışarı karanlık yağmurlu içim karardı 

26 Cevaplar

+1 oy
(2,761 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim eşim kira vermemek için gittiğimiz yerden ev alıyor :D üstüne ben asla çocuğum 4 yaşına gelene kadar bişey almam. Abimlerin gorumcemgilin çocukların kıyafetlerini giydiririm. Öyle ki gereksiz masraf diye beşik bile almam :D zaten yıkanabilir bez kullandım. Kıyafetlerim çok çok sınırlıdır. Böylece çamaşır derdim kalmaz :D artık zaten markette abur cubura asla para vermiyoruz ordan da baya kar ediyoruz :D biz karı koca cimriyiz yani :D
(1,013 puan) tarafından
Seni grubun en cimrisi ilan ediyorum madalya hakettin ☺️☺️☺️
(2,761 puan) tarafından
Böyle bir konu da birinci oldugum için sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim :D
(1,013 puan) tarafından
Ben olsam takmam bu kadar hayatı istediğim gibi yaşıyorum kızıma da alırım elin eskisini giydirmem kendime de alırım dışarda yemeğe kahvaltıya da gideriz ilerde o çocuk fotoğraflarını gördüğü zaman sorcak elin eskisi dicek beze hele hele hic ugrasmam yıkamaya felan benim kızım bez varken dışına taşsa büyük çişini o kiyafetini bile atarım çöpe yıkamam
(1,013 puan) tarafından
Abur cubur istediğimizi alırız fazlasıyla evde bi dolap dolu durur beşik iki kere aldim kızıma bi küçük bi büyük
(2,761 puan) tarafından
Bizim için hayat zor değil ki. Hatta çok da mutluyuz. He birimizin cimri olup digerimiz olmasaydı hayat zor olurdu. Ama çok mutluyuz :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Markete gidince bende eşimde fiyata bakarız sjsj pahalı olunca almam ama eşim ikna eder al al diye ama isteksiz al der kısacası para konusunda ikimizde aşırı cimriyiz 
(1,013 puan) tarafından
Bende çok pahalıysa gerek yok derim eşim zorla alır ben kıyafet elbise ayakkabı çanta konusunda hic cimri degilim her beğendiğim alırım
tarafından
Ben her konuda malesef o yüzden birsey almam :/
(1,013 puan) tarafından
O kötü iste boşver al kendine düşünme pek ölsek ikinciler alıp giyer ☺️☺️☺️
tarafından
İşte elimde değil mesela gidiyorum kendime birsey almak istiyorum gidip deniyorum çok beğeniyorum fiyatı görünce soğuyorum sonra diyorum ki en iyisi param cebimde kalsın daha uygununu bulurum diyip çıkıyorum ve sonra o para öylece yanımda kalıyor eşim gelip istiyor bende veriyorum böylece elimde birsey kalmıyor hem almadığım için kendimi yiyorum hem parayı verdiğim için hep böyle oluyor kendime hakim olamıyorum gorumvelerim eline hemen para geçince direk kendilerine herseyi alırlar ama ben alamıyorum kıyafete para ödemek hiç istemiyorum ailem sağ olsun getiriyor elbiselerim baya var benim istediğim para yanımda kalsın altın yapıp takayım ben altın çok severim ama onuda eşim istemiyor yapma etme diyor alıyor :/
(1,013 puan) tarafından
Kıy boşver ben alırım sürekli böyle yapınca eline bi kar kalmıyor milletten senin ne eksiğin var eşin harcıyorsa ondan önce beğendiğini al giy içinde kalmasın
0 oy
(7,022 puan) tarafından
Ay geçen aynısını arkadaşım demişti şaşırmıştım. 

Ben kendime cimriyim keşke olmasam.
(7,022 puan) tarafından
Orası kesin çatır çatır yerler Valla  :D
(1,013 puan) tarafından
Kıy boşver ben kendime kızıma aldığım seye hiç acımam harcarım ☺️
(7,022 puan) tarafından
Kızıma oğluma ben de acımam ama kendi param olmadığı için elim varmıyor sanırım.
(6,245 puan) tarafından
Valla ben kendime birsey alırken binkere düşünüyorum kocamla oğluma alırken gözüm görmüyor
(7,022 puan) tarafından
Bak işte gerçekten çoğu bayan da bu var kıyamıyoruz.
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Benim cimriliğim kendime 

Kendim için bişi alınca eve gelip pişman oluyorum gerer var mıydı diye aslında gerek var ama yinede pişman oluyorum 

Eşimin ki de ev eşyaları anam Bi sehpa alalım dedim birbirimize girdik evde sehpa varmış israf mış hele sehpaların halini gör beni salın artık diye bağırıyor :) 
(1,013 puan) tarafından
Boşver hic kendine cimri olma benim 100 ayakkabım var 50 çantam var dolap kiyafetten yıkılır hala alırım ☺️
(1,013 puan) tarafından
Eşim ona kırılasıya kadar almaz evde kalabalık sevmiyor çünkü ☺️
tarafından
Emine kiz bende sehpa için bir birimize girdik sjsjs ev düşüyoruz diyorum sehpa alacam diyor ne gerek var tmm başka zmn diyip oyaliyordu ama sonunda aldım sjsjsj
(12,492 puan) tarafından
Bizimki başka zamanda demiyor yol sehpaların var gerek yokmuş :) sehpaların anası ağlamış artık ;)
0 oy
(6,919 puan) tarafından
İhtiyaç neyse onu alırız   cimri değiliz   ısraftan cekınırız
(1,013 puan) tarafından
Ben pek öyle degilim ya iyiymiş sizinki
0 oy
(437 puan) tarafından
Benim eşim hiç cimri değildir aksine ben sürekli etikete bakarım fiyat karşılaştırması yaparım. Mesela cips alıcaz eşim bi sürü almak ister bende ohaa bi paket cipse 20 lira mı vercez bide bir sürü alıyosun diye vazgeçirirm ortak yiyeceğimiz olandan 2 tane alırız benim zorumla eve gelir bi açarım posetlerden pringles çıkmıs hahaha :D ben seviom diye atar posete ben görmeden canım kocam :D 

Pazara ben gittim mi bşraz ucuz meyve sebze almak isterim o gider en iyisini alır o gitti mi pazar harcı daha çok tutuyo:D
(1,013 puan) tarafından
Aynu benim esim hiçbiseyin fiyatına bakmaz bişey istemeye korkarım bi tane isterim 10 tane alır gelir ☺️ pazar bizimde aynı ben onun yarı fiyatına görür gelirim nerdeyse
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Kıyafet konusunda var ama kendime karşı eşime karışmam ama bence mağaza fiyatları uçuk burda Perşembe günleri bit pazarı kuruluyor parçalar 5 TL 10 TL beğendiklerimi alıyorum yıkıyorum giyiyorum özel bir gün olunca alırım mağazadan 
(1,013 puan) tarafından
Benimde eşim pek kıyafet Almayi sevmez iki üç takım alır ben her gördüğümü alırım internetten magazadan pazardan ☺️nerde pazar hangi şehir
(1,010 puan) tarafından
Yalova
(1,013 puan) tarafından
İyiymis fiyatlar
0 oy
(11,266 puan) tarafından

Elimdekini harcayasim gelmez hep bi köşeye bisiler atarım  :)

(1,013 puan) tarafından
Bende atarım harcarım da dediğin gibi köşeye atmayi severim gram alıyordum oda pahaladindi ☺️
(11,266 puan) tarafından
Valla alınacak gibi değil artık ya kızıma şimdiden bilezik parasi biriktiriyorum bi bilezik alcam inşallah Allah nasip eder gösterirse gelin olduğunu  :)
(1,013 puan) tarafından
Benimde kızım var mantıklı aslında alıp koymak ☺️ bende kendi bileziğimden veririm diyordum
(11,266 puan) tarafından
Ben eşim 1 tane ben 1 tane takarım diye hayal ediyorum ama tabi Allah o günleri gösterirse inşallah canım
(1,013 puan) tarafından
İnşallah canım ☺️
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Cimrilik degilde hep yiyici insanlara birşey yapasim gelmez onun icinde cimri diyorlar ama bence degil
(1,013 puan) tarafından
Onu bende sevmem bi kere ben ismarliyosam bi kerede o ismarlasin
(1,450 puan) tarafından
Dimi ama
(1,013 puan) tarafından
Tabikide bedavacı insanı bende sevmem bize para havadan yağmıyor
0 oy
(2,586 puan) tarafından
İkimizin de yok bol keseciyiz bu da zorluyor bazen insani
(2,586 puan) tarafından
Maalesef.  Atıyorum 100 liraya canta aldım mesela eşim hayırlı olsun beğendiysen 10 bin de veririm der . Bizden nasıl olacak bilmiyorum
(1,013 puan) tarafından
Benim eşimde öyle ben genelde fiyatlarla bakarım ama elbise çanta ayakkabı giden paraya hiç acımam çok severim benimde 50 çanta 100 ayakkabım var hala alırım
(2,586 puan) tarafından
Brn çok almam aksine ama aldığımda da vurucu darbe vururum:))))
(1,013 puan) tarafından
Vurucu bi darbe yapmamissin kız 100 tl çanta almışsın çok ucuz bile☺️
(2,586 puan) tarafından
Mesela dedim o bir örnekti :))
0 oy
(7,681 puan) tarafından
Cimriligim sadece sigaraya sigaraya para vermem icmem onun harici yok
(1,013 puan) tarafından
Bende hic sevmem kokusu bile midem bulandırir Allah'tan eşim içkimiyor
0 oy
(3,391 puan) tarafından
Ne bende ne eşimde zehre kadar cimrilik yok olsa iyiydi ikimizde eli çok açığız 
(1,013 puan) tarafından
Bi tarafta olması lazım bizdede yok ☺️
(3,391 puan) tarafından
Böyle iyi cnm zaten cimri insanları hiç sevmem
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Bizimde sizinki gibi sinir oluyorum eşimin o huyuna ben de çok tutumluyum 500 TL tuğe vermem mesela eşim öğrense gidip alır bakmaz indirimde yaptırmaz 
(1,013 puan) tarafından
Ben tutumlu değilim o kadar gördüğüm begendim hemen alirim
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Eşim fiyata hiç bakmaz ne olursa olsun yemekte kıyafet te ayakkabı da gıda da... Kaça aldın şunu derim bilmem bakmadım der hep.. ben bakarım fiyata değermi değmezmi die düşünürüm hep .. değerse alırım .. ama kıytırık bi pantolona mesela bir sürü para yazarlar sırf marka die almam aldırmamda eşime.. çoğu zaman eşime kıyamayıp alamadığım şeyleri eşim zorla aldırır bazen.. 
(1,013 puan) tarafından
Aynı benim eşimde böyle hiç bakmaz fiyata
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Çok şükür bende eşimde cömert insanlarız heleki eşim aşırı cömert ben ise kendime biraz cimriyim onun dışında bi cimriligim yok
(1,013 puan) tarafından
Kendine de cimri olma boşver ☺️
(7,952 puan) tarafından
Gerekli şeyleri alırım aman bir şeyden iki tane almam kendime o tür cimriligim var kendime oda pek cimrilik sayılmaz:)
0 oy
(5,488 puan) tarafından
Eşimin yok ama benim çok var ya o adamın yaptıklarını bende yaparım markette fiyatlara bakarım birşey alırken 10 yer gezerim çok var benim ya :D şuan çok cimri olduğumu tekrar öğrendim 
(1,013 puan) tarafından
Ben 10 yer gezemem ya yorulurum bi markettreki fiyatlara bakarım tamam☺️
(5,488 puan) tarafından
Yok ilk girdiğim yerden ne zaman birşey alırsam mutlaka pişman olurum o yüzden gezmesi önce bi gezerim bakarım sonra ertesi gün felan da alırım acele değilse
0 oy
tarafından
Ayy konya da öyle iş yerınde mahsur kaldık :) benim hiç öyle cımrılığım yoktur ama şöyle eskiden kendime çok alışvsrış yapardım kıyafet etıkete bile bakmazdım şimdi kendime bişey alırken etikete bakarım pahalıysa almam eşime de bişdy alırken etikete bakarım ama bsnm bebiş konu oldumu hayatta etikete bakmam begenirsem alırım direk kendi hakkıı ogluma tayın ettım :D
(1,013 puan) tarafından
Bende konyadayim zaten ☺️bende kıyafet konusunda alirim beğendiğimi kızıma da aynı
tarafından
Ay bilmiyodum ki :) çocuk olunca öyle oluyormuş
(1,013 puan) tarafından
Aynen öyle ☺️
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Hicbir konuda cimri değilim 

Esim de degil ama o bana göre tutumludur 
(1,013 puan) tarafından
Benim eşim hic fiyatlara bakmaz ben bakarım
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Bende senin gibiyim bişey alsam pahalisini da almam ucuzunu da almam orta halli olanını alırım ev eşyası ya da çocuk içinse en iyisini alırım ama hiç kismam eşya uzun ömürlü olur çocuk yiydcek ki gelişecek onun sağlığı için bi yere gidersek yarım suyu ve sosları toplarım para veriyoruz sonuçta ajsusjs :D
(1,013 puan) tarafından
Bende alırım yarim suyu para veriyoz sonuçta ☺️
(7,019 puan) tarafından
Kız bu devirde kim almiyo anam bacım suyun şişesi 10 TL olmuş şok oldum napiyim
(1,013 puan) tarafından
Aynen yarım soslari almam ama çantamı kirletir☺️
(7,019 puan) tarafından
Yok onları yalarım dermişim hahahahah o kadar değil :D
0 oy
(1,279 puan) tarafından
maddi olarak bir iki şeyde tutumlu olmayı isterdim.. Hayatta en sevmediğim ve bence en kötü olan huyum aşırı savurgan olmam, eşimin de beni durdurması gerekirken savurganlığıma çanak tutuyor olması da cabası..

Cimriliği belki zamana karşı yapıyorumdur. Boşa giden zamana tahammülüm yok. Uyku konusunda  cimri olabilirim. Ben uyumayı sevmem, ortalama 5-6 saat uyurum günü dolu dolu yaşamak için  sayılır mı ?:))
(1,279 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yaa kesinlikle seni anlayabiliyorum, üniversitede is hayatında derken hep kaçta yatarsam yatayım sabah en geç 6.3o- 7 de kalkardım.  Simdi de öyle, bebeğimi uyutuyorum evimi toplamadan da yatmiyorum :)
Az uyuyunca her işe de rahatlıkla yetisebiliyorum hatta boş vaktim bile kalıyor bazen..

alışveris yapmaktan zevk alırım aslan burcuyum, alışveris dışında zaman öldürmek, plansız dolanmak canımı sıkar, ya da izin günü evde olmak mesela ☺️☺️
(1,013 puan) tarafından
Aynen bende çok severim alisveris gezmeyi eşim hemen al çıkalım kafasında fiyatına bile bakma der ☺️ozon asla kullanmam midemi bulandırır güzel kokulu şeyler kullanırım
(1,279 puan) tarafından
Yaaaa okudum anlamaya çalışıyorum, ozon asla kullanmam diyince dedim fadim başka posta yazacağını yazdı herhalde cevapları birleştirdi meğer benim klavye sağ olsunmuş ☺️☺️☺️
İzin gününde evde durmak, eşimin izin gününde gezmemek canımı sıkar, tartısmama nedendir mutlaka dışarı çıkmalıyız :D :D
(1,013 puan) tarafından
Ozon günü yazmışsın kız ☺️bende aynı eşimin bi pazarı var zaten kendi dükkanımız olunca ondada hic evde durmam onuda durdurmam ya piknik ya alışveriş merkezi yada günlük biyere bile gideriz
(1,013 puan) tarafından
Bende ayni dinlenim diyince tartışırım zaten bi pazarın var vakit geçirdiğimiz derim ☺️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 162 göst.
27 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde tubas (109 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 387 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 124 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,737 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı