0 oy
534 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından
Arkadaşlar doğum yapıcam yakın zamanda Allah izin verirse, doğum sonrası hediye bebek kolonyası yaptırmayı düşünüyordum kayınvalidem ben yaptırayım dedi eltimin doğumunda onun içinde yaptırmıştı bende tamam ozaman dedim hatta kendi annemde dedi sen beğen parasını biz verelim bi katkımız olsun dedi kayınvalidem yaptırcakmış sizde başka bişey yaparsınız dedim haksızlık olmasın diye, dün getirdi yaptırdıgı kolonyaları şok oldum üzerlerine hoşgeldin babaannesinin prensesi yazdırmış,ben sadece Hosgeldin ipek yazılacak sanıyordum yani ben bunu arkadaşlarıma kendi akrabalarıma falan da vericem böyle ayrıştırıcı şeylerden hiç hoşlanmıyorum, hoşuma gitmediğini belli ettim onun hediyesi oldugunu, eltiminkinide böyle yaptırdıgı için haksızlık olmasın diye benimkinide böyle yaptırdıgını söyledi, benimde canım sıkıldı pek konuşmadım benim tavrıma kayınvalideminde suratı düştü apar topar kalktılar,onlar gidince eltime sordum onunkinde sadece bebeğin ismi yazıyor alakası yok yani, iyice sinir oldum eşime söyledim siz niye aranızda önceden konusmuyorsunuz falan dedi annesine hiç laf söyletmez aslında bu tarz diyaloglara girmemizden hoşlanmaz bende girmem kolay kolay sonra tamam değiştirelim dedi, kayınvalidemin gönlü yok çıkardıgınız pleksileri atma ben alırım senden demiş bide daha napıcaksaa haksızmıyım ozaman herkes ayrı bişeymi yaptırsın ananesi babanesi diye.bildiğiniz gösteriş yapmak amacı ben yaptırdım demek

21 Cevaplar

+2 oy
(9,626 puan) tarafından
O az olmuş iyiki doğurdum falan yazdirsaymış 
(123 puan) tarafından
ahaha demi çocuk sanki kendine özel
(3,496 puan) tarafından
Kendilerine özel tabi utanmasalar torun da benden çıktı diyecekler çocukları onlardan çıkmış diye torunu da öyle sananlar var :))
(9,626 puan) tarafından
Ya sahiplensin güzel bise korusun kollasin ama o ne öyle ya onu yazdırmak ne öyle çok saygısızca bi hareket yani geline resmen sende kimsen bu bizim demeye getirmiş,kusura bakma arkadaşım gaza getirmiş gibi oluyorum ama benim annem bile yapsa hoşuma gitmez hatta bazen annem oglum için diyoki metehani bize ver sen doğur bitane daha bende diyorum evde çocuk istiyosan otur sen doğur :D  yada diyorum al büyüt okut evlendir gelinle bana yolla ya hep ya hiç  :D
(123 puan) tarafından
Bizimkisi tamamen gösteriş amaçlı ben yaptırdım bu hediyeyi demek için yoksa önceden söylese kabul etmeyeceğimi biliyor üstündeki yazıyı değiştirecek olmam yeter ona da işte çıkaracagımız yazıları istiyormuş bunun arkasına ne gelecek merak ediyorum :)
tarafından
Kayınvalidelerin özelliklerinden biri kendi doğurmuş gibi davranmaları :) en başından ağırlığını koymazsan sonrası sıkıntılı canım.
-Reklam-
+2 oy
(351 puan) tarafından
Sey yazdirsaymis zamaninda bizde dedenle beraber babani boyle yapmistik hosgeldin uretimimin urettigi 
(123 puan) tarafından
ahahhaa onunki tamamen gösteriş amaçlı ben yaptırdım bunu parasını ben verdim demek için yoksa önceden söylese kabul etmeyeceğimi biliyor ama bukadarı da aklıma gelmezdi asla
(6,515 puan) tarafından
Ahahahhaha+++ ulan yaaa yorumlar çok iyi
bı daha yaptır kız zaman varda annen yaptiriyim demiş ya o yaptırsin bari
(351 puan) tarafından
Allahtan benimki oyle seylerden anlamiyo anlasa yaptirirdi kesin daha beterini sonra çıksın savas ondan sonra mihri kotugelin djjdjd
(123 puan) tarafından
bide o var dimi hemen kötü gelin ilan edilmemiz :)
0 oy
(13,131 puan) tarafından
Ayy çok sinirlik gerçekten 
(123 puan) tarafından
Bende çok gerildim
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Sen yaptirsaydin oyle bisey isteyebilecek miydi senden tabiki hayır. Bi iyilik yapti diye kendine pay bicmesine ne gerek var. 
(123 puan) tarafından
hiç aklıma gelmezdi böyle bişey yapacagı ona göre gayet normal yaptıgı şey
0 oy
tarafından
Yapistirma yada pleksileri degistiriverseydin hiç birşey demeden doğumda verirken görseydiya ;))
(123 puan) tarafından
Sonra banada mantıklı geldi ama hazır yapılmış şey :) üstündeki yazıyı değiştirecek olmam ona yeter zaten gıcıklıkndeğilmi
tarafından
Fazlasıyla yeter banada hediyelik değil ama başka konuda yapıldı aynı böyle bende gittim istedim gibi yazdırdım ellerine verince gördüler ilk bana gonderince hiç birşey demedim tamam güzelmiş olur dedim sonra değiştim kendi şeyimi kime ne diye sorup hesabını vericem açıklama yapıcam kendi çocuğumun şeyine ben karar veririm istedim yaparım dogursunda yapsın ozeniyorsa bida
(123 puan) tarafından
çok doğru iyi yapmıssın benimkinin amacı tamamen gösteriş ben yaptırdım bu hediyeyi demek için önceden de söylemiyoki kabul etmiceğimi biliyo ama yine bişey değişmedi :)
tarafından
İnsanlar garip ne varki sen elaleme gösteriş yapsan ne olcak altı üstü bir hediyelik bırak peşini ama yok illa burunlarını sokacaklar
(123 puan) tarafından
aynen öyle bide kim olursa olsun kendimize yapılmasını istemediğimiz bişeyi başkasına da yapmamayı öğrenebilsek keşke
0 oy
(1,228 puan) tarafından
Ben geri eline verirdim valla bi dahada hediye yaptirma derdim direk
(123 puan) tarafından
Hosuma gitmediğini belli ettim zaten ama o an kal geldi dilim tutuldu bende şaşırdım kendime
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Valla güldüm     iyiki  babaanne demiş ya benim oğlum  yaptı gelin doğurdu yazdirsaydi sjsijsij 
(123 puan) tarafından
gül bencede gerçek çünkü Bende artık sinirden gülüyorum :)
(437 puan) tarafından
Hahahahaha :D benim oğlumun kanı gelin sadece taşıyıcı eş.ek hamal falannnn :D
0 oy
(3,749 puan) tarafından
Para veren emirde verir gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık. 
(123 puan) tarafından
Çok dogru Bukadarınıda hiç beklemiyodum ama
0 oy
(5,089 puan) tarafından
Yeni etiket siparişi ver. Onunkileri sök kendi istediklerini silikonla yapıştır. O neymiş öyle ya bazıları gerçekten mnyak oluyor
(123 puan) tarafından
bide benim hediyem ya diyo ee desene bana ozaman böyle yazdıracagını önceden söylese kabul etmiceğimi biliyo gerçi yine bişey değişmedi değiştircem tabikide
(5,089 puan) tarafından
Deseydin ya bu hediye çocuğa değil misafirlere diye. Ben olsam hepsini geri gönderirdim valla. Yeni yazı yazdırdığını da söyleme ona verdiğinde ona da sürpriz olsun :D
(123 puan) tarafından
ahh keşkeee ama eşim aradı söyledi değiştircez diye habersiz asla yaptırmaz aramız iyice kötü olmasın diye
0 oy
(4,271 puan) tarafından
Onunkileri ver kendi evine gelen misafirlerine versin. Madem oyle bisey yazdirmis kendisi dagitsin evine gelene hayrina. 

Sende kendin yeniden yaptir. Uzerinede dedigin gibi yazdirirsin. 

Onun yaptirdiklarini sokup yeniden etiket takmak bence dogru degil. 
(123 puan) tarafından
çok fazla ama adet olarak iki tarafıda sayıp yaptırdı hem kendi tarafını hem benim tarafımı ona fazla olacak yani okadarı bana böyle yazdıracagını söyleseydi önceden ben zaten yaptırtmazdım
(4,271 puan) tarafından
Senin sorunun degil yani. Geri ver bence. Napiyosa yapsin. Caminin cikisinda dursun hayrina dagitsin :D
0 oy
(16,116 puan) tarafından
Benim kaynanam öyle bişey yaptirsa kabul etmem geri veririm al kendi akrabalarına kendin dağıt derdim. Kendi akrabalarım arkadaşlarım için de başka sipariş ederdim 
(123 puan) tarafından
Önce öyle yapcaktım sonrada banane dedim yapılmış şey yazıyı değiştirmek varken gıcıgına yapcam artık
0 oy
(48,761 puan) tarafından
☺️☺️Allah kolaylik versin sana senin kaynana level atlamis☺️
(123 puan) tarafından
Biraz öyle oldu bende şok oldum
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ay yok artıkkk geri ver ben kendim yaptırdım de şaka mı bu hediyeliği yapandanşok olmuştur siparişi alınca
(123 puan) tarafından
ahaha valla yeniden kendim yaptırcaktım ama sonra düşündüm yapılmış hazır şey yazısını değiştircem sadece banane banamı sordu yazdırırken :)
(7,768 puan) tarafından
Sadece kağıt ise değiştir canım ben pleksi yazısı sandım :D
(123 puan) tarafından
Yok canım pleksi ama silikonla yapıstırıldıgı için çıkarıp yenisini yapıştırabiliriz :)
0 oy
(915 puan) tarafından
Ay üstüne bide benim dogurdugum bitanecik oğlumun prenses kızı yazdirsaymis o ne ya öle şaka gibi 
(123 puan) tarafından
Bende şok içinde kaldım :)
0 oy
tarafından
Belliki bencil bi kayinvaliden var, en nefret ettiğim tipik insanlar şuan kayinvalidene bugzettim..
(123 puan) tarafından
gösteriş meraklısı birazda
tarafından
Evet bencil insanlar hep ben ben ben yaparsa gösteriş olur zaten kendilerini hep bisi zanneden zümre takımı... En nefret ettiğimden.
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Yeniden yazi bastirip uzerine yapistira bilirsin cokta maliyetli olmaz
(123 puan) tarafından
Evet o şekilde yapıcaz artık
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Kayınvalidenden korktum açıkçası. Nasıl da para verdiği şeyin üstüne konmayi biliyor. :D
(123 puan) tarafından
Hiç sevmediğim şeyler insanların gözüne gözüne sokmak
0 oy
tarafından
Sen kendi istediğini yaptır onu dağıt onunkini de at bir köşede dursun zaten beğenmediğini biliyor. 
(123 puan) tarafından
Yok aslında güzel sadece yazıyı değiştircem yapılmış hazır şey banane banamı sordu yzadırırken :)
0 oy
(119,533 puan) tarafından
bi etiket yaptir yapistir uzerine kiz ay okurken gerildim
(123 puan) tarafından
İnan bende çok gerildim öyle yapıcam zaten
0 oy
(13,367 puan) tarafından
Hakkını helal et canım çok güldüm. Kaynanan ne yiyip içiyorsa müthiş bir kafası var o onları evine koysun kendi hayırlı olsuna gelenlere dağıtsın BABAANNE olarak :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 65 göst.
+1 oy
2 cevap 397 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aslsmyr (799 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 466 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 576 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu