0 oy
427 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gunaydin

Aranizda magazasi olan kendi isi olan calisan varmi ne is yapiyorsunuz memnunmusunuz zamaniniz size kaliyormu

Ben ozel bi kurumda calisiyorum universiteden mezun oldugumdan beri farkli alan veya kurumlarda calistim

Ama hep kendime ait is yerim olsun istiyorum ama ailemde bu tarz is yapan hic olmadi zaman bakimindan yogunluk bakimindan nasil olir bilmiyorum 

Tavsiye edermisiniz su alan iyi diyip sizinde hayal ettiginiz varmi❤

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Eşim pastane açmıştı ama bnde üni mezunuyum bence hiç girme ticarete derim :D

tarafından
Pastane pis is zor is universitede okurken bi imalathanenin kasiyerligini yapmistim :)
-Reklam-
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Ay ablamla benim bekarken çanta üzerine mağazamız vardı..  yorgunluk tabikide oluyordu ama biz iki kişiydik rahattık yani.  Musterilerlede ilgilenmek yarı iyi  yarı  yorucu ama keyifli oluyordu ve bir rahatlık vardı cirosuda  iyiydi tabi işlek yerde olursa mağazan günlük ozamanlar 700 800 tl den assagi değil di...
tarafından
Yaa cok iyiymis neden biraktiniz
(1,424 puan) tarafından
Ablam evlendi şehir dışına gitmek zorundaydı. Aradan3 Ay sonra bende mecburluktan
(1,424 puan) tarafından
Benim için keyifliydi ama ablam için bilemicem çünkü çanta alış verisini o yapardı yani mağaza da satılacak olan ürünleri sürekli istanbula gidip ürün beğenir vs vs o yönlerde var ben o işin kırmana girmedim ozaman larda  zaten 19 yaşındaydım
tarafından
❤❤❤ dogru toptancisi vergisi odemeleri asil onemli olan
0 oy
tarafından

Benimde en büyük hayalim butik açmak ama ne yok hadi bil PARAAAA:D 

tarafından
Butik bana zor gelio ya buyuk markalar varken heleki
0 oy
tarafından
Bu işler aslında çok zor..... Mesela ne açmayı düşünüyorsun 
tarafından
Onceligim okul kurs cocuklar icin yerler cunku isim aslinda bu suan hep baskalari icin yapiyorum bu arada baglantilarim oldu isi ogrendim ama milli egitim insani delirtio ve cocuk sorumlulugu almak dunyanin vebali en buyuk islerinden biri :/
O yuzdem daha rahat kendini dondurebilecek bir is istiyorum ama baskada ne yapilabilir dusunuyorum butik istemedigimi biliyorum sadece
tarafından
Bu aralar sabunculuk biraz iş yapıyor ama oda oturduğun şehre bağlı oluyor
Butik işi zaten zor ve dükkanı falan bilindik kalabalık yerlerde açmalısın ama zor işler bunlar
0 oy
(92 puan) tarafından
Yeni bi iş oluşturmak düzen oturtturmak tüm vaktinizi alır ve bu süreç ortalama 1 seneyi bulur 

Benim kendime ait işim yok ama gözlemlediğim bu 

En azından çocuğunuz biraz büyüyene kadar bu girişimi erteleyin araştırıp gözlemleyin sağlam ticaret işi yapan hanım dostlar edinin (kıskanç olmayacak ama :)

İşe girişeceğiniz zaman kafanızda herşey şekillenmiş ve bilgi sahibi olarak işe başlarsınız 

Malum türkiyede saf ve bilgisiz gördüklerini adamlar hemen dolandırıyor..
tarafından
Suan caliaiyorum dogum izninde bile bircok sev yaptim ab projesi ve ise alimla alakali bu enerjimi kendi isime aktarsam diye dusunmekteyim

Guzel tansiyelerin icin tesekjur ederim :)
(92 puan) tarafından
Rica ederim
Rabbim gönlünüzün muradını size nasip eylesin
0 oy
tarafından
Bende isterdim bir isletmem olsun ama hayırlısı 

Yemek pasta aparatuf şeyler uzerinde becerim çok iyi oyke bir dükkanım olsa fena olmazdi
0 oy
(3,445 puan) tarafından
Günaydın canım önemli olan ne işin tutacagindan çok senin hangi işe yatkın oldugun bence , birde bulunduğun çevreye göre değişir kurulacak iş alanı 
0 oy
tarafından

Ticarete atılmak büyük cesaret ister. Ama özel okulların yorucu mesailerinden ve kurallarından sonra o cesaret gelir insana :) Kendine güvendiğin bir alan ve biraz sermayen varsa düşünme ve başla derim :)

0 oy
tarafından

Ailem de eşimgil de hep yarı ticaretle uğraşıyolar. Açıkçası şu anda şu piyasada hiç girme derim.. berat albayrak olduğu sürece ticaretle ilgili bir şey yapmak çok riskli :D ha az maliyetli bir iş yapıcam dersen yurtdışı bağlantılı bir iş yapmanı tavsiye ederim ithal ürün satışı o zaman euro/dolar üzerinden kârın daha yüksek olur

tarafından
Ya da ihraç yapmak daha büyük kazanç getirir, o zaman türk lirasıyla ürettiğini euro ile ydışına pazarlarsın. Küçük bi pazar bulmam yeterli zaten
0 oy
tarafından
Valla evet iyi gibi geliyor da teoride, şu durum memleketin şu hali, krediler, insanların alım gücü şu bu göz önüne alınınca yanlış bir zaman gibi iş kurmak için. Bir de kendi işinin sahibi olmak firma çalışanı olmaktan daha zor bence, vergisi muhasebesi, çalışanı, sigortası, maaşı, tedarikçisi, müşterisi, lojistiği. Yine Allah tabi ki bereket ve kısmet versin. Ama koca firmalar batarken, maaş vermezken korkarım ben. Baksan en basitinden günlerdir doğa koleji haberleri var, yaz başından beri düzenli ödeme yapmıyorlarmış öğretmenlere. 

Bir tek kosgeb destekli, proje ile teşvik alabilirsen başlangıç için ya da ünlü bir blogger Anne olabilirsen belki denemeye değer.

Canını sıktım biliyorum ama ciddi kafa patlattığım bir konu benim de, %100 dönebilecek eskiden hizmet sektörü vardı, ya da boğaz işi. Ama artık insanlar zaten üstlerinden başlarından kıstılar, beslenmelerinden de kısar hale geldiler. Bir müthiş gereksiz para harcayan, üstelik de zevksiz bir kesim var ama onların da içine girmek oldukça zor. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 34 göst.
30 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Serapse (83 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 87 göst.
6 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Bilmek lazim (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 180 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (972 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 317 göst.