0 oy
283 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7,036 puan) tarafından
Kızlar şükür eşim kendine gelmiş şuan haber geldi sütlaç ve çay istemiş kayın babamdan yarın yanına gidecegim bana güzel bir sütlaç tarifi verimisiniz rica rica etsem şuan heycandan murluktan kalbim duracak gibi şöyle kıvamı tadı tam tutan güzel bir sütlaç tarifi istiyorum sizlerden bide çok ca dua 

6 Cevaplar

0 oy
(30 puan) tarafından
Anne Sütlacı Tarifi (Sadece Pirinç ile Muhteşem Kıvam) https://www.nefisyemektarifleri.com/video/anne-sutlaci-tarifi-sadece-pirinc-ile-muhtesem-kivam/ 

Ben bundan yapıyorum güzel oluyor her adımı doğru uygularsan.
(7,036 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol eşim yoğun bakımda günlerdir ilk defa sütlaç istemiş hemen yapayım da yarın yesin dedim ^⁠_⁠^
-Reklam-
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Valla benimki günlük sütlaç yiyo ben veriyim sekerim tam tutan tarif 1 bardak pirinci güzelce hasla iyice ama sonra 1 lt süt 1 su bardağı şeker ve 1 vanilyayi karıştır hafif ılık bi şerbet olcak o arada 1 su bardağı sütün içine 2 3 yemek kaşığı nişasta koy iyice karsitir sonra yaptığın şerbetin içine pirinçleri ve nişastalı sütü ekle kıvam alana kadar karıştır sürekli sonra altını kapat 1 yemek kaşığı margarin ekle eriyene kadar yine karıştır böl kaselere mis hem yaarim tam tutar 
(7,036 puan) tarafından
Kuzum eşim yoğun akımda margarin falan ağır gelmesin
(1,037 puan) tarafından
Canım margarin falan koyma zaten hasta insan margarinsiz olsun hiç de duymadim şimdiye kadar margarin konulduğunu. Sütün kendi yağı da var zaten . Margarinsiz yaparsan bir eksikliği de olmaz ben hiç koymadım şimdiye kadar
(7,041 puan) tarafından
Koyma bacım o zaman illa şart değil ben yaptığım gibi anlattım sana
(7,036 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun sizden
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Ayy çok mutlu oldum canım çok şükür sadaka verin mutlaka  bide o şere.fsiz herif noldu buldu mu cezasini
(7,036 puan) tarafından
Kuzum zaten haber gelir gelmez sadaka verdim çocuklara canım malesef hala haber yok şuan kimsede onun peşine düşecek durumda değil zaten şuan tek hedefimiz eşimin iglesmesi ama bu demek oluyor ki onun yanına kar kalacak
(6,512 puan) tarafından
Allah korusun bidaha yapmaya falan kalkar dikkatli olun
(7,036 puan) tarafından
Aynen canım keşke yakalansa sere...siz
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Bizde sütlaç yenmez ama nefis yemek tariflerine bakabilirsin çok sevindim canım o pislikde cezasını çeker inşallah 
(7,036 puan) tarafından
İnşallah cnm inşallah içim gidiyor elini salaya salaya geziyir ya deliryorum
0 oy
tarafından
Ayy çok şükür kuzum Allah size bağışladı o adii ne oldu haber var mi
(7,036 puan) tarafından
Yok canım malesef yok Allahin belası hangi deliğe girdiyse çıkmıyor
0 oy
(758 puan) tarafından
5 kaşık pirincini hasla 1 litre süt ekle  şeker koy . Bı çay bardağı sütü çıkar buğday nişastası ekle karıştır iyice onuda tencereye koy karıştır biraz koyulassinvanilya koy  . Güveç kablarina koy at fırına ... Kizardiktan sonra ceviz ve fındık ufalt koy uzerlerine azıcık tarçın soğusun at dolaba 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
0 oy
5 cevap 120 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 182 göst.
16 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 550 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu