0 oy
1,093 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hazır yoğurt kullananan var mı bebeğine.? 

6 aylıkken bebeğim mayaladım ama alerji yaptı, büyük oğlumda da vardı inek sütüne su karıştırıp yada hazır süt kullandık mecbur doktor yönlendirmesiyle. Ama o büyüktü 2 yaş civarıydı. Şuan miniğim 9 aylık, 6ayından sonra denemeye cesaret edemedim. Hazır yoğurt denedim geçen hafta çok azcık, hem sevdi hemde alerji yapmadı bu kez. 2 günde bir versem olur mu sizce? Hazır yoğurt kullanan var mı? :/ 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Yilmaz yogurt oluyo mu bulundugunuz bölgede. Yoksa da böyle daha yöresel bulundugunuz bölgede küçük sirketlerle yapilmis yogurtlar tercih edin. 
tarafından
Malesef yılmaz yok. Bende öyle düşünüyorum, bölgesel bi marka var, çayırova onu veriyorum. Çok sağolasın ❤️
tarafından
Yani en azindan 2 hafta snra kalan yogurta bi bak bozuluyo mu diye :) diger bilindik yogurtlar 1 ay kalsa bozulmuyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendi yaptığın her zaman en iyisidir canım 
tarafından
Alerjisi varmis canim yazmis kizcagiz. Mecbr hazir vericekk
tarafından
Tabi öyle farkındayım ama alerjisi var kanlı dışkı yapıyor ve sancısı oluyor günboyu.
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım a101 lerde aoç süt var yasadığın ili bilmiyorum ama onlarda pastörize süt onlardan al en güvenilr olanı onlar şu zamanda
tarafından
Bir de onunla yapıp, yedireyim. inşaallah o alerji yapmaz hazırdan bi tık daha iyi olur, çok teşekkür ederim ❤️
tarafından
Hiç denk gelmesi, günlük süt görüyorum da AOÇ hiç görmedim ben de bakayım, sağolun
(468 puan) tarafından
o her ilde yok canim.
0 oy
tarafından
Ya ben çok güzel yapıyorum oturup kendim yiyorum beyefendimiz yemiyor :D
tarafından
İnşaallah yer güzel güzel bi gün :)
Benim oğluşum seviyor ama işte sıkıtı, hazırı verdim geçen hafta ilk kez bişey olmadı ama vicdanda yapıyorum.
tarafından
Ev yogurdu çok önemli ama yemiyorsa napacaksın canım üzülme
tarafından
Kanlı dışkı ve karın ağrısı, sancısı oluyor ev yoğurdu sonrası, alerjisi var.
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım sen tekrar evde yap ver. Benimde oğlumda 5 buçuk aylıkken yaptı. Doktor 7. Ayı doldurunca ver dedi o zaman verdim sıkıntı olmadi. Sende bi dene tekrar hazır yoğurt alerji yapmamışsa onun da yapacağını sanmıyorum. Ayrıca bende ilk önce yaşadığım şehirde süt bulamamıştım. Hazır verdim 20 gün kadar bise olmaz. 
tarafından
Aslında evet denemem lazım belki düzelmiştir, inşaallah bizimkide.
Ama bizim gaz sancıları yeni yeni azalıyor bitmedi bile. Tekrar o alerjiden kaynaklı ağrı, sancı ağlamalarından korkuyorum o yüzden cesaret edemedim :( arkadaşlar demiş a101 sütü onu bir deneyeyim.
(471 puan) tarafından
Aynen dene canım.
0 oy
tarafından
AOÇ nin günlük sütleri oluyor onunla eczanelerde satılan probiyotik yoğurt mayaları var. Normal yoğurt tan daha faydalı oluyor ve tadı da aynı oluyor. Bunu deneyebilirsin.

Hazır yoğurtta da AOÇ ya da yörükoğlu markaları bana en doğalı gibi geliyor.
(468 puan) tarafından
Atatürk orman çiftliği sütü her bölgede olmuyor
 maya şokta var canım
tarafından
Marketteki mayalar katkı maddeli, eczanedekiler doğal diye biliyorum.
(468 puan) tarafından
eczanedenede olduğunu ilk kez duydum bir sorayım tşk ederim
tarafından
Evet markette 2 tl, eczanede 20 tl canım.
(468 puan) tarafından
kalsın o zaman :))
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Bimde altın süt var canım duydum mu bilmiyorum ona baya iyi diyorlar
tarafından
Evet duymuştum bu sayfada yine. A101 de de varmış sanırım bu ikisini en yakın zamanda alıp mayalayacapım inşaallah sıkıntı yapmazsa bu şekilde daha iyi olur sanırım. Teşekkür ederim ❤️
(1,277 puan) tarafından
Rica ederim canım şifa olur yavruna inşallah :)
(1,524 puan) tarafından
Ayy görmşken söylüyüm canım bebeğine alerji yaptıysa kesinlikle altın süt alma ondan süt yağı proteini çok çok fazla ve alerjili bebeği mahfediyo Bn yapmştm bebeğime bilmeden çocuğumun kızarıklıktan yüzünü göremedim hmde 5 dakka içinde böyle yaptı çok kötüydü sakın ondan yapma derim
tarafından
Yaaa deme :( Hay Allahım ya çok geçmiş olsunnn. Bizim yoğurt alerjisi var artı şimdi birde egzama çıktı. Girmeyeyim ben o topa hiç o zaman :/ Allah korusun hepsini..  ayy aman insan ne yapacağını şaşırıyor. Geçmiştir alerjisi belki diye mayalayıp deneyeuim dedim ama şuan tırstım. hazır dokunmadı o zaman ya bölgemizin yoğurdu ve torku, itimat onlardan dönüşümlü kullanayım ne yapayım.. Çok sağolasın baloğlanınannesi ❤️❤️❤️
(1,524 puan) tarafından
Aynen onu hiç deneme egzemada alerjiden oluyo zaten malesef. Öyle yap olmazsa canm ben keçi sütü kullanıyorum şimdi bulabilirsen bi dene. Rica ederim :))
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Ev yoğurdu en iyisi canım ama hazır kullanmak istiyorsan da torkunun yoğurdunu al kalitede 1 numara .
tarafından
Ev yoğurduna alerjisi var yazdım yukarıya. Kanlı dışkı ve karın ağrısı, sancısı oluyor. O yüzden mecburi hazırı seçiyorum.
(3,078 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.tat ve sağlık açısından torkuyu öneririrm bir dene istersen bende yavaş yavaş başladım ek gıdaya azar azar tattiriyorum  bu markadan veriyorum  canim
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Torku var Bn her şey de torkuyu tercih ediyorum hem temiz hemde tüm ürünleri helal olarak yapılıyor sucuk felan. Yoğurdu da gayet güzel. 
tarafından
Evet torku güvenilir marka. Teşekkür ederim ❤️ bölgesel yoğurt bulamadığımda tercih edebilirim unutmuşum torkuyu, sağolasın.
(2,159 puan) tarafından
Rica ederim :) ❤️
0 oy
tarafından
En iyisi galiba sütaş  yada torkuydu tam hatırlamıyorum ama onları deneyebilirsin gülizarımmmmmm ☺️❤️

Veee günaydınnnnn
tarafından
Torkuyu seçtim bebeğimmm :)

Beşikteki Mina,
Koltuktaki Dünya
Sanadaaaa
Günaydıııın ❤️❤️❤️☀️☀️☀️
tarafından
Hahahahaha  gü gü gü günaydın ❤️ ❤️
(7,411 puan) tarafından
Firinda ekmek
Tavada yumurta
Birde cay olunca
Sizede gunaydinn...
Bu gunaydin msji asiri trip icerir☹
tarafından
Yaaa hilaliiimmm :D Hehheheh
Dünya hep biz bulaştırdık bu tripcan işlerini sanırım hiç iyi etmedik :D

Gönlü güzel hilaliiimm
Tatlı ballı Rümeysammm
Sizedeeee
Günaydıııınnnn
Aşırı sevgi içerir :) ❤️
0 oy
tarafından
Ben kendim mayaliyorm ama sahil marka yogurt daha az katkisal ve doğal bir tadı kokusu var canim
tarafından
Bende mayalayabiliyorum sıkıntı o değil alerji yapıyor ev yoğurdu tatlım,
Sahil marka bölgesel üründür o karadenize yada sizin oraya ait burda hiç duymadım hatice'm, ama bilindikten ziyade bende bölgesel yoğurt veriyorum daha doğal oluyorlar.
tarafından
Alerji niye oldu acaba belki gecmiitr anlık oluyo bazen bnm oğlumda da y.sarisi alerji etti iki hafta sonra tekrar verdim bişi olmadı
tarafından
Evet doğru belki geçmiştir denemem lazım tatlım haklısın. Ama gaz sancıları daha yeni azaldı, bu kezde o alerji sancısından korkuyorum a101 sütüyle bir deneyeyim. ❤️❤️
tarafından
Arada kimyon çayı ver annesi ben dün kuru fasulye pilav yoğurt verdim karabiber atmadım gazı alırdı ama onun yerine kimyon çayı icirdim az bişi
0 oy
(2,484 puan) tarafından

Ben 1 yasini gectikten sonra hazir yedirmeye basladim cunku artik sut aldigim kisi gelmemeye basladi

Tum mandiralardaki sütleri denedim ama yok hepsi su gibi oluyo 
Esimde bende alistik o yuzden sıkıntı olmuyo
tarafından
Anladım canım ❤️ torku doğal olarak en tercih edilenmiş onu kullanırız.
A101 in sütü varmış onu bi denerim. Senin paşa büyümüş ama arkadaşlar sağolsun seninde aklında bulunsun Halil'imin annesi :) ❤️
(2,484 puan) tarafından
Bende denerim canim saol❤❤
0 oy
tarafından
Torkunun yogurdunu dene
tarafından
Teşekkür ederimm ❤️ torkuyu kabul ettik sanırım.
0 oy
(481 puan) tarafından
İtimat bulabilirsen en iyisi o. Diğer yoğurtlara göre biraz daha pahalıdır ama kaymağı bile üstünde olur. 
tarafından
Evet itimat vardı. Bakacağım çok sağolasın❤️
0 oy
(71 puan) tarafından
Kebirden başka yoğurt tanımam hazırda ama manda yoğurdu da yedirebilirsin
tarafından
Manda yogurdu agir gelmesin?
tarafından
Kebir tereyağı kullandım ama yoğurdunu görmedim. Bakarım teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Pastörize sütle yapsan yine alerji yapar mı canım? Hani market sütüyle yapmayı dene dicektim. En azından içinde daha az işlem olur kutu yoğurttan diye
tarafından
Denemedim canım, evet a101 ve bimdeki sütleri dedi arkadaşlar, oradaki sütlerle bir deneyeyim. İnşaallah olmazda, diğer hazırdan bir tık daha iyi olur sanırım. ❤️❤️❤️ Teşekkür ederim.
tarafından
Hadi bakalım inşallah hiçbir şey olmaz canım büyüyünce geçer diye de tahmin ediyorum bu alerji zaten inşallah❤️☺️
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Torku tabiki piyasanın en iyisi en doğalı o bence
tarafından
Katılıyorum teşekkür ederim tatlım ❤️
0 oy
tarafından
Konuyla alakasız ama kendin yaparken maya olarak ne kullanıodun?
tarafından
Niye alakasız olsun maya yoğurdun ana maddesi. Bi önceki ev yoğurdundan kalanı yada başka birinden ev yoğurdu alıp onunla mayalıyordum..
tarafından
Yok sana cevap olmadığı için öyle dedim ama benim hiç ev yoğurdum yok bir komsum mayaliyor ama benden bazen mayalamak icinnyogurt istiyor normal hazır yoğurt yani bende kızım için mayalicaktim köy sütü satılıyor sarkuterinde ordan aldircam sütü ama maya nerden bulcm bilmem ondan sordum
tarafından
Komşunda oluyor demek ki ev yoğurdu ama mayası hazır yoğurt nasıl oluyor onu bilemedim tatlım. Hazır yoğurttan ben hiç yapmadım olmuyor biliyorum ,bizimkilerde öyle yapmıyor ki :)
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Kendin yapsan daha güzel olur ama madem hazır istiyorsan ben şokta ki miss yoğurdu çok seviyorum çok güzel bu marka 
tarafından
Kendisi yapıyormuş zaten çocuğu alerji olmuş cnm
(1,616 puan) tarafından
Anladım kuzum
tarafından
Sadece başlığa mı baktın :) detaylıca yazdım aslında hazır istediğimden değil alerjiden dolayı.
(1,616 puan) tarafından
Aynen kuzum tek başlığa bakıp cevap verebildim benim sıpa durmuyor çünkü
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ben hazır veriyorum canım evde yapımında istifra ediyor. Süzme yoğurt olarak burada özel Bursut var ondan veriyorum. Onun dışında Torku nun yoğurdunu veriyorum tadı da hafif. 
tarafından
Bizim gibi varmış, demek ki senin kuzunada yaramıyor ev yoğurdu. Oğluşumda da kanlı dışkı ve karın ağrısı, sancı yapıyor. Bölgesel yoğurt kullandım bende, torkuyla dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum. Çok sağolasın tatlım ❤️
(2,447 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Sifra olur inşallah ❤️

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 462 göst.
4 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 573 göst.
6 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Enesinannesi_ (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
14 Ocak 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 272 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,970 soru

11,374,443 cevap

34,857 kullanıcı

...