0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (404 puan) tarafından
İyi geceler kızlar şimdi size birkac bir şey danışmak istiyorum ama biraz uzun lütfen okuyup bana akıl verin.

Şimdi kaynanam kışları bizde yazları kendi evinde yani Malatya da kalıyordu ama şimdi kendi evini satmak istiyor ya bizim yanımızda İstanbul'da yada Malatya da almak istiyor ama kendine ve çok sevgili gorumcelerime kalırsa satsın ama geri ev almasın bizim yanımıza temelli gelsin eşimde bir iki defa ağzımi aradı benim şakayla karışık işte annem ev alırsa yanina gidip yerleşsek kira derdinden kurtuluruz birikip yaparız falan dedi bende kesin bir dille red ettim dedim ne annen temelli gelio bizim yanimizda kalsın nede gidip bir onun yanına yerleselim zaten eşim ben istemezsem zorlamaz o konuda yani şimdi ben ne yapayım bilmiyorum kaynana kışları yanımda ama benim evimde kalıyor benim sözüm geçiyor ama biz onun evine yerleşince hiçbir söz hakkımız olmayacak çünkü herşeye karışan bir insan bnm kaynana. Böyle teklifler sunulsa size siz nasıl davranirdiniz nasıl cevaplar verirdiniz?

14 Cevaplar

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Evini satsın yerine ev alsın ev  üstüne ev 9lmax
(404 puan) tarafından
İşte ya Malatya da yada İstanbul'da alacak su an Malatya daha deprem geçmiş değil İstanbul'da da görümcem diyor ki işte biz varız kardeşim var burda niye ev alıyon zaten evin var diyor çünkü kaynanam hep bizde kalıyor onu da biliyor işte bol kepceden atıyor aklınca
(6,919 puan) tarafından
Güzel Bir çözümü var    nasıl sa sizde kalıcak evi size alsın  bak görümce o zaman
(404 puan) tarafından
Eeee canım yine ay şey olacak olacak ev yine onun evi olmuş olacak açıkçası ben ne o evi isterim ne o parayı isterim çünkü bir zamandan sonra benim evim benim param istedigimi dedim yaparım davranışları olacak
-Reklam-
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Canına susamadin dimi bacım sakin ola sakın haaa....

Kışın niye geliyor kisinda kendi evinde kalsın

Hasbammmm görümcen paraları yicek tabi 
(404 puan) tarafından
Evi sobalı diye kışın bizde kalıyor yani bahaneleri oydu şimdi ev alirsa doğalgazli alacak zaten ben istemiyorum kesinlikle sobalı diye şimdiye kadar birsy demedim ama böyle bir teklifle gelirlerse nasıl bir cevap vermem lazım onu bilemedim işte
0 oy
(829 puan) tarafından
Asla ev üstüne olmaz satıp kendine başka ev alsın sizde huzur bırakmaz 
(404 puan) tarafından
Biliyorum zaten huzur kalmayacagini ben istemiyorum böyle bir şeyi ama böyle bir teklif gelirse nasıl cevap verecegimi bilmiyorum işte
(829 puan) tarafından
Canım kabul etme ben altlı üstlü oturmama rağmen huzurum yoktu herkes bizdeydi yer içer giderlerdi. Ben zora girince kimse de el atmazdi herseylerine koşardım sonunda da ben kötü olurdum gerek yok  uygun dille eşine de anlat
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Bacım sana bir tavsiye azıcık asim agrisiz basım kirada dur kendi düzenin olsun o yanina gelse bile senin evin olduğu için minetsiz bir şekilde herşeyi söyleyebilirsin ama sen ona taşındığın an tam bir sömürme durumu oluşacak
(404 puan) tarafından
İşte cnm bnde diyorm onu bnm evim olduğu için laf söyleyebiliyorum ama onun yanına yerleşince söz hakkımız bile olmayacak zaten ben istemezsem eşim bu konuda zorlamaz ama böyle bir teklif gelirse net olarak nasıl bir cevap vereceğim onu bilmiyorum
(4,220 puan) tarafından
Valla dicen ki ben düzenimi bozmak istemiyorum böyle iyiyim
0 oy
tarafından
Gorumcelerine dikkat et ev satılırsa bize pay düşer illaki diyorlar eee sizin evdede kalıyor kendi başlarına gelmeyecek öyle onlara hava hoş kira vermeyince ne olucak ki huzurun kalmaz düzenin kalmaz bir tartışsan bilemezsin benim evim burası der azıcık aşım kaygısız başım baya net konuş 
(404 puan) tarafından
Zaten ben istemezsem eşim zorlamaz ama bnm kaynanama da gorumcelere de iyi bir laf söylemem lazım ki konusu dahi açılmasın bunun
tarafından
Kadına evini sat diyorsunuzda hiç anneniz düşünmüyormusunuz evsiz ne yapacak kadın bi kere satıp hemen yerine almadan fiyatlar durmuyor yerine ne yapacak sokaktami kalıcak yazında sizde mi geçirecek dersin
(404 puan) tarafından
Zaten hep gorumcelerim satması için zorladı neymiş zaten senenin çoğu yanimizdaymis yazın iki üç aylığına gidiyormuş gerek yokmuş satsinmis yani hep kendi kafalarından plan yapıyorlar
tarafından
İlla para yicekler sende evi satıp yaz kış sizinle mi oturacak diye yani evini satar yenisini almazsa bende istemem de esinede de yani alınma başımın üzerine yeri var ama yazık hayat bugün yarinlik değil ne olur ne olmaz annenin guvencesi bir evi olsun üzerinde diye
0 oy
(7,248 puan) tarafından
İyiyken kötü olmayalim herkesin evinin düzeni başka de siyril aradan madem evi satiyo alsın yerine ev zaten gider gelirsiniz oturmaya 
(404 puan) tarafından
Yani ben zaten dedim ki alırsa bize yakın alsın yine gider geliriz gerekirse kalırız ama herkesin ayrı düzeni olsun herkes evini bilsin işte
(7,248 puan) tarafından
Gerekirse kaliriza hiç girme derim benimki sürekli dibinden ev bakiyo Allah yazdıysa bozsun hiç kolay değil
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Kaynanam dese gel gelin bu evi senin üstüne yapayım yine gidip birlikte oturmam 
0 oy
tarafından
Ev üstüne ev olmayacağını deprem de farklı bir dille anlattı ama anlamıyoruz bir türlü 
0 oy
(531 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etmem banane ister evini satsın yeni ev alsın isterse kiraya çıksın ama benimle oturmasın herkesin kendi evinin özeli var 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
İster yanımızda alsın ister memlekette alsın yeter ki kesinlikle kabul etme canım huzurunda kaçar 
0 oy
(264 puan) tarafından
Herkesin evi ayrı olsun. Gorumcelerin bilerek satsın ev almasın diyorlar. Çünkü satılan evin parasından pay alacaklar ve anneleri sana kalacak. Kimse bir başkasının sorumluluğunu almak istemez. 
0 oy
(4,428 puan) tarafından
evi satsın eşinin üstüne ev alsın o zaman 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Karışma meselesini geçtim rahat edemezsin ayrıca neden kışın sizde kalıyordu ki 
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Asla kabul etme aklın varsa. O huzurun da bozulur o sözüm geçiyor olayında eşine karşı biter. Dertsiz başına dert mi arıyorsun da. Ona benzer hatayı ben yaptım da 5 yıldır acısını çekiyorum . Ver kira paranı adam akıllı otur oturduğun yerde . İnsanın eviyle huzuruda bozuluyor bu durumlarda

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 149 göst.
0 oy
2 cevap 129 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 373 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,372 puan) tarafından soruldu