0 oy
233 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (258 puan) tarafından
Kızlar ben hamile kaldığımda 0 bedendim. çok zorladım kendimi yemek yemek kilo almak için başardım da. Doğumdan sonra göbeğim falan gitti ama irileştim. Hanı benim tabirimle etli butlu bıldır bıldır birşey oldum. Istesem çok basit zayıflarım ama sütüm az korkuyorum daha da azalır diye. Doktorda riske atma diyor. Kaldım böyle löp löp. Gıcık alıyorum kendimden saçımı toplasam yanaklarim gözüme batıyor yakistiramiyorum suratim büyümüş. Kıyafetlerim olmuyor ona da sinir oluyorum. Süsleniyorum yine güzel olmuyorum. kendime güvenim kalmadı hiç. Zayiflayipta sütü azalmayan oldu mu 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nasıl zayıflayacksin kız tüyo bize de ver hayrına ☺
(258 puan) tarafından
Ben yemek yemeyi sevmiyorum kahvaltı ve meyve özellikle meyveye bayılırım. Hamilelikten önce akşam yemeği yerine bazen meyve tabağı yapip yiyordum. Emzirmeden öncesine kadar çikolatayla aram da yoktu emzirmeye başlayınca hayatım boyunca yemedigim çikolatayı yedim galiba ama şükür canım istemiyo artık (: sağlıksız biliyorum ama çok nescafe içiyorum oda iştahını ciddi anlamda kapatıyor. Kahvaltı yapmaya üşendiğim çoğu zaman nescafe yapıp  içerdim zaten direk iştahını kesiyor. Tekrar diyorum biliyorum zararlı ama ise yarıyor işte (: eğer çok iştahlaysan ilk başta nescafeyi kullanabilirsin en azından vücudun alışana kadar tabi emzirmiyorsan sonra sağlıklı diyet yapabilirsin
(832 puan) tarafından
Kahvenin her türlüsü kesiyor bende çok içerim yarım içerim bazen granül yada dibekle türk çok içtim için sürekli aynı şey içmek sıkıyor 60 kg yum 68 dm emzirme döneminde kışın 57 olmuştum kahvalti yerinde kahveyle gecstryorum bende
(4,237 puan) tarafından
Zayflayabilioswn be guzel. Ben hastaneden gelir gelmez diyete basladim;)) hamilelikte on kilo aldim. Hergun saatlerce spor yapmama ramen son gun bile kanimin son damlasina kadar spor yaptim dusumu aldim doguma gttim. Sezeryan. 15. Gun spora basladin tlrar yuruyuz falan 45 hunden spnra bisiklet surmeye basladim falan da yani okadar rahat zayflayamam. Gram gram gtti. Ama irilik kalio eskisi gbi ince degilim 1 sene olacak hala iriyim
Hamileligi de diyet usulu saglikli beslendim .yinede on kilo aldim hedefim 7 alarak bitirmekti
Sit azalmadi akssine madallh sutum kizimda da coktu oglumdada kizimda herseyi ca.mis gbi yiodum o ayri dikkat etmiodum da oglumda kıstim iyice yemekten biran once kurtulim nalet goruntimden diye azalmadi sutum yinede.
(832 puan) tarafından
Ben 18 kg almstim ama dışardan kimse demedi almssn diye hatta duyan şaşırdı çünkü sadece göbek vardı oda asırı büyük değil emzrrken vermedim bunları ben onu soylim emzrrken  aldm hatta bacaklarım kalınlaştı baya göbek fln fırlattı sornasinda verdim ilkde sütüm kesildi
(258 puan) tarafından
Benim azıcık sütüm var ya damlalar falan da kullandım yok artmıyor hicbir sekilde
-Reklam-
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Vitaminlerini yediklerinden almaya devam edersen sütün neden azalsın bol su tuketeceksin ve çeşitli besleneceksin ekmek ve hamur işlerinden uzak dur
(258 puan) tarafından
Onlardan uzak duruyorum ama sabit kilomda kalıyorum işte
0 oy
(984 puan) tarafından
Ay bende öyleyim yaa. Bi de kapalıyım iğneyi çeneye tutturunca kocaman oluyor suratım. Gıdığım fırlıyor. Napıcam ben de bilmiyorum 
(258 puan) tarafından
Zayıflamak lazım acilinden
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kilo vermek için diyetisyenle çalış süt kaliten hem artaraktan kilo verirsin sen beyenmiyosun ama eşin beyeniyomu bizim türk milleti büyük kalçalı gobeksiz ince belli etli butlu mutlu sever oyleyseniz ne sıkıntı yapıyon keyfini çıkar sütten kesince halledersin 
(258 puan) tarafından
Ailem eşim beğeniyor da benim kendime güvenim kalmadı böyle ben beğenmiyorum. Eskiden inanılmaz özgüvenim vardi simdi o yok. O olmayınca eskisi gibi işveli cilveli de olunmuyor. Bir diyetisyenle konuşayım ben bi dediğin gibi
(1,250 puan) tarafından
Online filan diyetisyenler var maddi gücün nedir bilmiyorum ama gayet uygun oluyo onların fiyatlari
(1,250 puan) tarafından
Kaç kilosun merak ettim
(258 puan) tarafından
Bi araştırayım onları 62 kıloyım şuan 161 boy
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bende olmadı ya zaten 59 60 kilo civarında idim hep bekarkende. Oğlum 2 yaşında 5  6 kilo fazlam var ama nedense ona da takılmıyorum hiç çünkü rahatsız olmuyorum. Versem iyi tabi de. Öyle bedenimde yüzümde değişik olmadı benim. 
(258 puan) tarafından
Ben takıntılıyım biraz da bana batıyor birkaç kilo bile
0 oy
(48,713 puan) tarafından
bende hic beğenmiyorum kendimi
(48,713 puan) tarafından
ikisi de ya
(258 puan) tarafından
Çok güldüm ya gece gece :D
(48,713 puan) tarafından
kizimda ezberlemis gecen gece uyanmis bunu soyluyodu☺️
(258 puan) tarafından
Hahahah yerim onu ya :D
0 oy
(7,978 puan) tarafından

Çok her 2 doğumdan sonra kendine bayıldım hayran kaldım maşallah maşallah hemen fit oluyordum çünkü :angel::D

0 oy
(8,384 puan) tarafından
Yooo ben her halimle güzelim hiçte kiloyu kafama takmadım 

Zaten hamile kalmadan önce 53 kiloydum şuan 10 kilo fazlam var ikinciye hamileyim çokta mutluyum hayatı kendime zehir edemem:) kendimi seviyoreeee
(258 puan) tarafından
Bu takıntım ömür boyu geçmeyecek galiba benim. Önceden iri yarıydım spor yapıyordum sonra kendimi beğenmedim 0 bedene düştüm şimdi yine iri yarı olunca kendimi kötü hissetmeye başladım. Sanki beni hantallastiriyor gibi yada çirkin gösteriyor gibi geliyor bana. Psikolojikte olabilir bilmiyorum ne zaman öz güvenim olacak acaba (:
(8,384 puan) tarafından
Aynaya bakma sende kaldır aynaları bebeğim kendine hep ben böylede güzelim de alıştır kendini

Birde ben kendimden şişmanları görünce a bu benden şişman deyip motive oluyorum :)
(258 puan) tarafından
Hahah çok güzel motive şekli bak :D tarzımı mi değiştirsem ya saçlarım uzun sanki iri insanlara uzun saç yakışmıyor gibi
(8,384 puan) tarafından
Asıl kısa saç hem kısa hem daha çok şişman gösterir düşünsene :)
(258 puan) tarafından
Kararsiz kaldım çünkü pırasa gibi saçlarım var dümdüz. Iri olunca da o saçlar yapışıyor bide hacim yok. Masa yapsam oda tutmuyo ki hacimsiz
0 oy
(975 puan) tarafından
Canım yeşillik ye bol bol 2 buçuk 3 litre su iç illaki kilo alman yada sabit kalman sütünü arttırmaz bol bol su içmek sütü aşırı arttırıyor yeşillik yemek de öyle sebze ye misal bunlarla bişey olmaz 
(258 puan) tarafından
Aylık 1,5 2 kilodan fazla vermemem gerekiyormus çok az değil mi ya fazlası sütü etkiliyormuş
(975 puan) tarafından
Kız ben 74 kiloydum doğurdum 1 ayda 57 ye düstum sütüm sel gibi akıyordu neyi etkiliyormus o zaman benim hiç olmaması lazımdı ama bu süreçte sişe şişe su içtim icmesem az bı azalma oluyordu su çok etkiliyor
(258 puan) tarafından
Bende 20 günde 59 a düştüm daha da düşüyordum kızım yoğun bakımdaydı sütümü kendim sağdım ve çok zor geldi ablam da 20 gün sonra gelip sabah ögle akşam bana bi ton şey dayayınca 62 de sabit kaldım ama sütüm de hiç artmadı göğüslerim hala yumuşak kızım 24 saatin 23 saati ağzında memeyle gezer ama yok yani sütüm az. Annemgilde tam tersi fışkırıyordu mübarek ben kime çektiysem. O yüzden de korkar oldum diyet yapmaya kesilecek yada daha fazla azalacak diye
(975 puan) tarafından
Süt yapicak şeyler ye canım dediğim gibi
0 oy
(91 puan) tarafından
Bende aşırı zayıfladım maalesef toparlayamadım bi türlü alamıyorum 
(258 puan) tarafından
Onun  sebebi ne canım vitaminlerden mi kaynaklı doktorunla konuştun mu
(91 puan) tarafından
Emziriyorum canım bide karbonhidratla beslenmiyorum sanırım bu sebepten
0 oy
(15 puan) tarafından
1.55 boyunda 56 kiloyum ah bu göbek delirtiyo beni eskiden kıyafetler üstümden düşerdi şimdi eski giydiklerim olmuyo bazen bende sinirlenip ağlıyorum bende sütüm azalır diye korkuyorum yinede az yiyorum ama sürekli evde olduğumuzdan hızlı bir şekilde gitmiyor sanırım kilolar:(
(258 puan) tarafından
Benimde 161 62 kilo göbeğim yok ama kalça bacak göğüs büyüdü ya pantolonlarıma sığmıyorum
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Bu tribe ben de girdim şimdiden. daha doğum olmadı ama sırtım kollarım falan irilesmis yüzüm de şişti. Inecek mi bunlar merak ediyorum umarım eski halime dönebilirim. Hep com zayıfım kollarım bacaklarım çırpı gibi diye üzülüyordum. Şimdi pişmanım bu duyguları yıllarca kendime yaşattığım için. Herkesin bi yakışanı varmış demek diyorum

Ama.yine de Allah sağlık sıhhat versin gerisi hallolur insaallah
(258 puan) tarafından
Ödem se iner canım hepsi sen şimdiden düşünme dediğin gibi sağlık sıhhat versin inmese bile sonradan halledersin
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm ben doğum yapınca öyle oldum begenmez eşim her an güzel oldumu ve özel oldugumu hissettirdi ve atlattım destek çok onemli kilolu deyildim o bedendim hamile iken doğum yaptım gene öyleydim ama saçıma bahane bulurdum kaslarima tırnaklarına bile eşim tek tek anlattı saç telimin bile bana ve ona özel olduğunu kokumun kendime ve ona has olduğunu gözlerimin mahmur bakışını benim en büyük destekcim esimdi ve 1ayda atlattım bu psikolejiyi sezeryan oldum gobeyimdeki izden utanıyordum üstümü deyistirirken eşim gelip sen çok özelsin unutma sezeryan oldum sen nekadar direndim normal doğum için bu iz ise ömür boyu kalıcak ama oğlumuzun hediyesi en büyük mucizemizin dedi ve izbonemli deyil ben senin dış görünüşünü deyil iç huyunu sevdim dedi örnekler vererek 
(258 puan) tarafından
Eşim de çok anlattı bana ama benim düşüncem ben kendimi seversem beğenirsem herkes sever beğenir. Insanların düşüncesinden önce benim kendimi beğenmem önemli. zaten etrafındaki insanlar beni sevdikleri için her halimle seveceklerdir. Benim önce kendimi beğenmem lazım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
0 oy
5 cevap 148 göst.
0 oy
34 cevap 475 göst.
0 oy
43 cevap 647 göst.

380,920 soru

11,404,520 cevap

34,942 kullanıcı