0 oy
92 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (739 puan) tarafından
Kizlar gurbetteyim annemle de hayatımızda 5 dakima sohbetimizin olmuşluğu yok piskolojik sorunları oldugunu için.Hayatımda hiç heyecan yok kalbime dokunabilen yok kalbim atmıyor.Hiç fiziksel problem yokken hame de kalaniyorum.Sizce bunalım hamile kalmayı zorlaştırır mı

5 Cevaplar

0 oy
(177 puan) tarafından
Evet stres sıkıntı hamile kalmayi zorlastirir. Ama bu sekilde sorunlarin varsa bence kalma once kendini toparla hem fiziksel hem ruhsal olarak iyilesmelisin ki hamileligin iyi gecsin bebegine odaklanip gebeligin tadini cikarabilesin. Bu sekilde hamile kalirsan daha buyuk sorunlar olabilir senin icin cunku hamilelik zaten kocaman uzun seruven duygusal ve fiziksel anlamda 
-Reklam-
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm aynen stres hamile kalmayı zorlaştırıyor çok ne yazikki şöyle yapa bilirsin benimde hayatım senin gibiydi doğum kontrol hapi kullandım 1 kutu alıp 3 tane kullandım ve 4. Ve 5 gün içmedim sonra 3gun daha içtim sonra bıraktım o sıra hamile kaldım bu hamile kalmak için bire bir etken doktor demisti 1gun bile içmeden o ara kalabilirsin dedi ve kaldım büyük mucize çünkü bana bebeğin olmucak dedilerdi doktorlar ailem bile şok geçirdi 1bucuk aylıkken hamile kaldım şimdi oğlum 15aylik denemeni tavsiye ederim hormonla oynayıp hamile kalıyorsun 
0 oy
(4,991 puan) tarafından
En baş düşmanı stres sıkıntı 
0 oy
tarafından
Annenin nesi var ki bu kadar canım 

Hamilelik kalımını zorlaştıran en büyük etken stres üzüntü kaygı  kendinize bir mola verin bir tatile çıkın kafanız rahat olsun çocuk yaparken 
(739 puan) tarafından
Annem kronik depresyonda cnm kendimi bildiğim bileli.5 dakika oturup benimle sakin sakin gözlerimin içine bakarak konuştuğu yok hayatımda.Bu yüzden de kaygılıyım :(
0 oy
(625 puan) tarafından
Kesinlikle evet! Benimki 1 yıl sürmüştü sorun yokken. Çünkü aşırı stresliydim. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 90 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
3 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yavrunun annesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde sweetlady (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
18 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (739 puan) tarafından soruldu

397,051 soru

11,875,567 cevap

35,990 kullanıcı

...