0 oy
150 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (5,771 puan) tarafından
Yakıcam yakmasına ama püf noktaları neler ve kendi kendime yakabilir miyim acaba. Saçım kahverengi ama geçen sene açıcı sürmüştüm dipten Bi 10 15 cm kahverengi uçları da açık kahve bakır tonlarında omuzlarımdan azcık yukarıda cok uzun değil zaten. Bana püf noktalarını verir misiniz inşallah becerebilirim yaa

6 Cevaplar

0 oy
(1,697 puan) tarafından

• Kına içine kolonya yada demlediğin çayın suyundan koyki rengi güzel tutsun 
  • Sürekli vurursan diplere vurmamaya çalışki başın alışmasın alışırsa sürekli kaşınır ister 
  • Eldiven kullan 
  • Saçına kınayı sürdükten sonra gazete sar en üstede eski bir eşarp sar uyu sabah kalk duş al
  • Tabi her duş alışında kına çıkıcak havlun kına olucak ıslak yatarsan yastığın kına olur bunlara dikkat et 
  • Ben hiç sürmedim de babaannem sürekli sürerdi ondan biliyorum 
(6,209 puan) tarafından
Bide kolonya hiç duymadım denemedim ama
Annem yaparken bayat çayla yapar 2 tane şeker atardı biraz da zeytinyağı dökerdi ince telleri beslesin ve saç kuru olmasın elektiriklenmesin diye
Bende evlendikten sonra yaptım 2 kez
(5,771 puan) tarafından
Aşağıda da arkadaşlar zeytinyağı koy demişler onu da ekliyim o zaman buraya girmesem sade soğuk suyla yapıp ziyan edicektim baya ayrıntısı varmış saolun kızlar verdiğiniz bilgiler için :)
(1,697 puan) tarafından
Ahahah kız herşeyi karıştırma ozmn kolonya koyma en bilindik çay koy zeytinyağı felan
(6,209 puan) tarafından
Evet betigul haklı herseyi koyma ☺️
Kolonya hiç duymadım.ben
Ama bir kaba kına bayat çay zeytinyağı 2 adet şeker kat hafif el yakacak şekilde onu ocakta bir döndür
Sonra saçına sür ve poşetle poşetin üstüne de güzelce 2 tane eski yazma sar yada gazete sar
Direkt yazma sarma çeker bütün hepsini
(5,771 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim kızlar becerebilirim inşallah :)
-Reklam-
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Bide kınayı çelik bir tepsiye al sıcak su ve çay suyuyla kaynat hafif ılısın öyle sür 
0 oy
tarafından
Kina yapılan saça boya pek tutmuyor. İleride boyamak istersen pişman olma
(5,771 puan) tarafından
Yok boya sürmem cnm ya onu evde hiç yapmadım bilmiyorum kuaföre de 300 500 lira verip kıyamam paraya :D şu kınayı Bi tutturabilirsem artık Bi kaç sene birşey kullanmam saçıma
0 oy
(480 puan) tarafından
Çay koyarsan kınanın rengini koyultacaktir aynı zamanda ceviz kabuğu da öyle ben açık tonlarda olmasını istediğim için çay ve ceviz koymadım saf su ve kinayla yaptım extra saç bakım yağım vardı evde ondan koydum göz kararı saçım kupkuru kalmasın diye o kadar eşim yakacakti o beceremeyince ben aldım kınayı elime kendi kendime yaktım çok da beğenmiştim rengini gece yatıp sabaha kadar bekletmedim ben 4 saat beklettim yetmişti saçımın her yeri tutmuştu gazete sardım üzerine de iki tane eşarp bağladım beklettim tabi iki üç ay olmuştur heralde
(5,771 puan) tarafından
Gece rahatsız eder diye yapmak istemiyorum bende heralde sabahtan yapsam ikindiyi doğru yıkasam yeterli olur o zaman yaa
0 oy
(340 puan) tarafından
Ben benim hazırlama yöntemimi söyleyeyim 

Zeytinyağı

Çay demi 

Kına 

Hepsini kariyorum( saçlarının dibine kına bulasmamasi için tenine yağlı bir krem sürebilirsin )ellerime bişey giymeden saçlarıma yapıyorum bilerek ellerime de bulassin diye :D her yerine yedirince kınayı saçımı toplayıp üstüne bir poşet geçiriyorum poşetin üstüne de eşarp takıyorum uyuyorum sabah kalkınca duş alıyorum ilk duş yarım saatten fazla sürebilir normaldir iyice arındırmaya çalış ama diğer arkadaşların dediği gibi ilk yıkamada bitmez iş 3-4 yıkamada akma olayı bitiyo yastığına havluna dikkat et :) 
(5,771 puan) tarafından
Biliyorum cnm akması biraz sıkıntı çocukken Bi komşu yakmıştı saçıma annem hergün pişman oluyordu havlular battı diye :D acaba poşet takmasam eski eşarplardan iki üç tane bağlasam yatsam nasıl olur kınayı emer de etkisini azaltır mı ki poşet yada gazete çok rahatsız eder çünkü sadece eşarpla oluyorsa oyle yapıcam yoksa bigün sabahtan sürüp akşama kadar bekletcem
(340 puan) tarafından
Valla eşarp altına poşet takmazsan tüm suyu taktiğin şeyler çeker bence kurutur kınayı yani biraz kıvamlı olması lazım ya yine de sen bilirsin deneme yanılma yöntemi:)
0 oy
(284 puan) tarafından
Biliyormusunuz bilmiyorum ama Kınayı kafanıza alistirirsaniz kına yapmadığınız da basınız sürekli agrir 
(5,771 puan) tarafından
Yok sadece Bi kere sürecem renk vermesi için ondan da alışmaz heralde hemen

İlgili sorular

+1 oy
33 cevap 1,167 göst.
0 oy
14 cevap 578 göst.
29 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 371 göst.
27 Ocak 2023 Moda kategorisinde suelif (1 puan) tarafından soruldu
0 oy