0 oy
568 göst.
Diğer kategorisinde (2,356 puan) tarafından
ben esimle bi kavga etsem ne kadarda haklı olsamda insanı dinleme huyu yoktur dediği seyler off evlenmeseydin o zaman hep böyle ne kadar kendimi anlatmayada calışsam anlamıyor eskiden bir pazarı olurdu dinlenmek için o tatil günlerini bile bizimle vakit gecirecegine kahvede arkadaslariyla vakit gecirirdi bizimle vakit gecir dedigim zamanlarda bir pazarim oluyo bırakta gezeyim derdi artik agzimi acmiyorum gitmesinden ama gercekten cok geri kafalı bi yere gidilcek ne gerek var gitmeyelim boşver mesela önümüz bayram bana diyo gitmeyelim ailene boşver ne gerek var bende agzimi acip bisey demiyorum çünkü tartismaya girsem yine haksız konumuna düşücem cunku hic dinlemiyor beni sanki duvara söylüyomuşum gibi ne yapmam lazim benim bu adamla varmı sizin tecrübeyle sabit bunu yap akıllanır dediginiz birşey öyle birsey yapmak istiyorum ki çözümüm boşanmak değilde akıllanması olsun akıllansın bazı şeyler için 

14 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kendi ailesi içinde aynı şeyelri düşünüyor mu peki
(2,356 puan) tarafından
kendi ailesi oldumu ilk sırada gider
-Reklam-
0 oy
(12,954 puan) tarafından
İleri de kendi damadı olduğu zaman gelmediğim de ne düşünecek acaba 
(2,356 puan) tarafından
Rabbim büyük o günleride gösterir inşallah o zaman anlar
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Kuzum sizin evde her gün kavga tartışma huzursuzluk mu oluyo? Sen günde 1 posta gelip boyuna kocanla ilgili post açıyosun. Yani yanlış anlama beni bu senin içinde çok kötü bir durum eminim ki ama hiç anlaşamıyosunuz gibi 
(2,356 puan) tarafından
aslinda anlasiyoruz canım normal zamanlarda ama dün bi post acmistim ya düğünle ilgili akşamdan sonra iyice soğudum ondan
(6,165 puan) tarafından
Olur karı koca arasında tartışmalar illa ki tatlıya baglarsınız inşallah
0 oy
tarafından
Sizinde eşiniz böyle mi? Diye sordugun için cevap veriyorum.

Hayır benim eşim asla böyle değil 

Hiç kalp kırmaz. Herşeyi alttan alır. 

Mesela bugün canım sikiliyo bir yerlere mi gitsek dedim. Haftasonu Amasya ya gidelim dedi. Öyle dolanmaya gidicez
(2,356 puan) tarafından
ne güzel allah mutlulugunuzu daim etsin canım işte benim eşimden beklentimde bu aslinda
(12,954 puan) tarafından
Beklemti için de olduğun için tartışma çıkıyor olabilir
(2,356 puan) tarafından
ama canım bayramda gezmeye gitmenin akrabamin düğünü olunca gitmenin ne gibi bi beklentisi olabilir
0 oy
(163 puan) tarafından
Biraz da susmayı dene canım uzun süre ondan hiçbir beklentiye girme herhangi bi sorun çıkarsa da ağzını bile açma bak bakalim nasil kendi kendine cabalayacak. Suskunluğunu sorarsa da konuşurken dinlemiyorsun ki kendimi yordugumla kalıyorum ben artık böyle kalcam de değiştiğini görünce tutuşur
(2,356 puan) tarafından
öylede denedim canım ama sanki kendisi haklıymış gibi bide benden fazla tribe giriyor
(831 puan) tarafından
İşine gelir:D
0 oy
(12,575 puan) tarafından
başliği cevaplim hayır. Kolay kolay kavga etmeyız tartışsak uç dk sonra çağırır sarılır konuşur çözeriz
0 oy
tarafından
Buradaki çoğu hanımefendinin eşi böyle malesef. Bence bu ellerinizin sizi çantada keklik görmesinden kaynaklanıyor. Yani nasılsa gidemez nasılsa burda nasılsa susuyor. Böyle olmaz. Bana evlenmeseydin o zaman derse ben yeniden bekar olmak için hiçbir zaman geç değil derim. 
tarafından
Burda hanım arkadaşımızın suçu nedir peki.?
tarafından
Aile içinde net ne olmuş biz asla bilemeyiz. Kadının tavrı nasıl kocasına karşı. Tepkileri nasıl . Neden bu duruma geldi ? %100 adamı %100 kadını suçlamamak gerek. Bu anlattıklarının ne kadarı doğru , adam bu dereceye neden geldi? Birde eşinin ağzından dinlemek gerek tek taraflı olmuyor asla bunlar
tarafından
Valla bence hiçbirşey böyle bir saygısızlığı haklı çıkarmaz. Ne demek evlenmeseydin o zaman. Varsa bir sıkıntısı oturup konuşsun. Bu saygısızlık niye
tarafından
Acaba öyle birşey söyledi mı onuda düşünmek lazım :) kadın bir hırs sinirle "söyledi" de demiş olabilir ondan ben 2 tarafı da haklı görmüyorum . Eşimin kuzeni kocasından hep dayak yiyormuş en son dayanamamış eşime ve kayınpederime söylemiş . Eşimle kayınpederim dövmek için gitmiş. Kocası demiş ki ,"Ana avrat küfür ediyor , sürekli hakaret ediyor, dayak yiyor akillanmiyor" diyor. Eşim kuzenine sormuş doğru mu diye evet doğru demiş . Ne diyeceksin mesela o adama? Gibi gibi birçok örnekleri var. Belki kadın ailesine karşı saygısızlık yaptı ne bileyim altında bir çok sebep olabilir ya ben tek taraflı olarak hiç bir zaman bakmam bu duruma
tarafından
Çok garip düşünceniz var ya. Hakedene dayak atılır diyorsunuz yani. Anlıyorum. Ne derim o adama biliyor musunuz. Kaldırdığın elin kırılsın inşallah derim.  Siz gayet tek taraflı bakıyorsunuz şuan. Ama sadece erkeğin tarafından bakıyorsunuz. Demekki evliliğimiz de de uslu bir eş olduğunuz sürece harika ama uslu olmazsanız eşiniz sizi dövebilir ve bunu hak etmiş olursunuz. Böyle düşünüyorsunuz. Üzgünüm iki cihan bir araya gelse dayağı haklı görebileceğim bir durum yok
0 oy
tarafından
Kısas yap onun tarafına gelince ne gerek var gitmeyelim de hatta gitme tek başına gitsin anlasın o utancin ne olduğunu 
0 oy
(12,937 puan) tarafından
Canım kusura bakma senin kocan geri kafalı falan değil bencil. Önemli olan benim ailemdi gelin geldi ailesini atsın bir köşeye kafasındadı o kafadan da çıkmaz boşuna uğraşma.tabiki bosan falan demiycem ama en azından beklenti içinde olma onun sana gostwrdigi kadar ilgi göster umursamaz ol. Umursamayınca belki biraz düzelme olur 
0 oy
(247 puan) tarafından
Benim esimde ole bisey yuzunden tartislim ben haklida olsam beni hic dinlemez o hakli olsa daha fazla kavga ederiz gecen bi arada baya kavga ettik kadin gibi gunlerce kustu butun ihtiyaclarini yeme icme kiyfet vs yaptim kusmedim konustum ben  ama o hic sonra konusmak istedi kendi o konustu konustu bana gelince agzimi acti lafi tikti bidaha bidaha derken en son dedim duvara anllatsam o dinler beni gerek yok anlatmaya dedim tamm konus dedi yine ayni oldu sustum artik tartismaya bile girmiyorum sorun ne olursa olun dinliyorum yada kizimla ilgilniyorum bosverceksin nabrsa yapsin evine bakiyorsa bosver gitsin
0 oy
(4,429 puan) tarafından
valla haksızlığını kabul etmeyen erkek çok zor çok
0 oy
tarafından
Zaten haksız cikicam dinlemeye ek diye baştan yenik olursanız zaten bu durumu kabul etmişsiniz ettirmişti adam tabiki kendini yormaz ne gerek var der rahatına bakar 
0 oy
tarafından
Kendi eşim bu şekilde değil , 12 senedir beraberiz kavga ettiğimiz günlerin sayısı 2 elin parmağını geçmemiştir . Kavga ettiysek eğer sakinleşmesini beklerim tek başına bırakırım eşimi , sakinlesince yanıma gelir kavga ettiğimiz konuyu sakin Bir şekilde konuşuruz sorunu hallederiz. Cumartesi pazar tatil günü bazen arkadaşları çağırıyor gözümün içine bakıyor gitmemi istemezsen gitmem diyor , ayda yılda senede 1 kez gittiği için hiç karışmam ondan izin veririm 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Hiç uğraşma derim sen çocuğunla takıl 

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 867 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 618 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Tomris (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.