0 oy
226 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,365 puan) tarafından
Eşinizle birlikte çay içerken ya da çocuklarınız da olunca çayın yanına en pratik yapmak istediğinizde ne yapıyorsunuz özellikle de tatlı türü olarak. 

16 Cevaplar

0 oy
(7,637 puan) tarafından
Hemen sufle yapıyorum :) 
(1,365 puan) tarafından
Ay sufle gerçekten çok kolay ve çok lezzetli oluyor da artık çikolatadan gına geldi onun çikolatasız olanı yok mudur acaba
-Reklam-
0 oy
(6,175 puan) tarafından
Pratik olarak yaptığım hemen aklıma gelen irmikli revanidir

Her zaman dolapta 1 kavanoz serbetim vardır hemen yaparım kekini de zaten 

Yada kakaolu ıslak kek 

Genel olarak hep evde tatlı yapıldığı için pek öyle hemen bisey yapayım telaşı olmuyor cnm
(1,365 puan) tarafından
Biz lazım oldukça yapıyoruz ya öyle hazır da bulunmuyor çünkü oldu mu yiyorum çocuklar da yiyor O yüzden çok sık yapmamaya da çalışıyorum ama çay da tatlısız gitmiyor ki
(6,175 puan) tarafından
Evet canım gerçekten çay yanında bir şey istiyor Yani bir de biz yemeyi seviyoruz ama kilo alamayan gillerden olduğumuz için sorun da olmuyor

Hem de oturduğum yerde bayağı akraba var görümcelerim eltilerim eşimin amca çocukları köy yerinde oturuyorum Bu arada Veya bizim burada kuşluk saati denen bir saat vardır 11 ile 1 arası komşular gelir o yüzden dolayı hep bir şeyler yapılır
0 oy
(7,530 puan) tarafından
Tost ekmeği pizzası hem pratik hem doyurucu hem çok lezzetli.
(1,365 puan) tarafından
O tatlı mı kız ama kahvaltı için belki düşünülebilir ☺️
(7,530 puan) tarafından
Tatlı olarak algılamamışım:))
0 oy
tarafından
A 101 şok bim dibimde Allah ne verdiyse 
(1,365 puan) tarafından
Ay eşim de oralardan almayı sevmez evde yap Daha iyi olur der ya da gider pastaneden alır işte pastanede de her şey Ateş pahası
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hiç bir şey yapmıyorum eşim öyle şeyleri sevmiyor fazla gofret alır onu yer sade 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Damla çikolatalı kurabiye
(1,365 puan) tarafından
Ay Bugün aklımda Ben de ondan yapacağım ama damla çikolata yerine herhalde üzüm katarım Bu aralar Kahvenin yanına Hep bitter çikolata yedim artık biraz çikolata görmek istemiyor gibi oldum ya bir de markette indirimdeydi paket paket aldım stok yaptım şimdi de bir şekil oldum
0 oy
tarafından
Benim annemin bir tarifi var. Katı yağsız şipşak kalburabastı. İçine koyacağım fındık fıstık ceviz neyse işte önceden hazırlanmış oluyor direk yoğurup iki dakikada şekillendirip atıyorum fırına. O olurken şerbetini de koyuyorum. İkisinin de ilk sıcağı geçince döküyorum on dakikada çekiyor zaten şerbetini.
(1,365 puan) tarafından
Katı yağsız derken canım Normalde onda katıya mı oluyor bakayım ben Bir ona
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Bu aralar tremisu ya sardık 
(1,365 puan) tarafından
Of çok severim ben onu ya kahve delisi olarak en sevdiğim tatlılardan birisi ama uğraşması sıkıntı
(4,665 puan) tarafından
Elim alıştı sanırım 10 dkikada bitiyor çocuklarım çok seviyor
0 oy
tarafından

Hiç birsey yapmıyorum, yapasım gelmiyor, hazır seyler tercih ediyorum :P

Bu arada 3 bardak sütü ne ara gömdüm bilmiyorum, canım çok süt çekmiş ohh sıcacık sıcacık iyi geldi, sütü severim, şekersiz içerim :angel:

tarafından
Yaa su çocuğumun tipini görsem yeter :))
(1,365 puan) tarafından
O biraz zor başka yere gittiğinde gösterecek mi sanki benim iki çocuğumda yüzünü tam göstermedi hiç ultrason fotoğraflarına baksam uzaylı gibi görünüyor hepsinde
tarafından
:))) o zaman suracikta 2 buçuk ay oturup sabredim :dd
(1,365 puan) tarafından
Allah sağlıcakla kavuşmayı nasip etsin ☺️
tarafından
Amiiiinnnn
0 oy
(732 puan) tarafından
Genelde hep hazır alırız 
(1,365 puan) tarafından
Vallahi o daha çekici geliyor da işte Ateş pahası her şey ve de Evde yaptığımız daha sağlıklı gibi
(732 puan) tarafından
Oğlum kendimiz olunca kahvaltı hazırlamama  bile izin vermiyor o derece artık bir pasta malzemesi almak bile 150 tl geçiyor bide
0 oy
(707 puan) tarafından
Artan keklerden krem şanti yapıp katıyorum hindistan cevizi buluyorum 
0 oy
tarafından
Tavuk göğüsü tatlısı yada ıslak kurabiye 
(1,365 puan) tarafından
Islak kurabiyeyi hiç duymadım bakayım onlara da bir
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Ben pratik degilim ya. Belki helva ama o da hemen olmuyo bi yarim saat 45 dk da anca. Buzlugumda biseyler olur surekli. Hemen onlari isitirim. Bi de kayisi,incir,uzum,dut kurusu vs yeriz genelde. Canimiz cok istediyse de siparis veriyoruz :D
(1,365 puan) tarafından
Ya ben de genelde kurabiye tarzı dondurucuya atılan şeyleri yapıp dondurucuya atarım ama bu aralar o kadar yoğunum ki çocukların hastalığıydı kreşiydi evin toparlanmasıydı derken artık yapmak çok zor geliyor üşeniyorum doğrusu Ama yapıp dondurucuya atacağım gerçekten aklımda o çok pratik oluyor birkaç saat öncesinde çıkarıyorsun
(4,159 puan) tarafından
Evet canim. Hele ki ani misafire cok iyi oluyo. Ben tavada kısım ateste isitiyorum cay olana kadar hazir oluyo.
Benimde hic bisey yok buzlukta. Diyetteyim :) yaparsam yerim diye yapmiyorum. Bi de misafir gelecegi zaman cokca yapip koyuyorum buzluga.
(1,365 puan) tarafından
Bugün vallahi yazılanları okudukça gaza geldim yattım 2 tepsi birazını bugün yeriz birazını da atarım buzluğa ne zamana kadar kalırsa o da ayrı bir şey de kesin hemen tüketiriz:)))
0 oy
(7,122 puan) tarafından
Süt kakago bisküvi pudra şekeri yoğurup yuvarliyorum çok seviyorum onu 
(1,365 puan) tarafından
Aynen o da çok güzel oluyor ya bisküviyi şey yapıyorsun değil mi toz haline getiriyorsun herhalde top şeklinde oluyor onlar Ben de onu bu aralar leblebi ile yapıyorum tavsiye ederim
(7,122 puan) tarafından
Evet balım ondan
0 oy
(1,700 puan) tarafından
İrmik helvası :) ben çok seviyorum ya çay yanına
(1,365 puan) tarafından
O da dondurmasız güzel oluyor mu ki:))
0 oy
tarafından
Valla yapmıyorm ben çok nadir yaparm biz öyle çay yanında pek tatlı yemeyiz canm
(1,365 puan) tarafından
En iyisi aslında alışkanlık meselesi sanırım bu ya

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 316 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 334 göst.
22 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ervam (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 546 göst.
0 oy
5 cevap 380 göst.
1 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu

377,310 soru

11,291,453 cevap

34,706 kullanıcı

...