0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (186 puan) tarafından
Kızlar Gaziantep de yaşıyorum 7. Katta oturuyoruz depremi çok kötü yaşadık 6 aylık bir bebeğim var 4 ay olucak kayın validemgildeyim ev bulamıyoruz taşınmak için ama artık bende evimde yuvamda olmak istiyorum bi yandan da çok korkuyorum napıcamı bilmiyorum bi akıl verin :(

5 Cevaplar

+1 oy
(2,674 puan) tarafından
Evimde bir sıkıntı yoksa geri donerdim evime
(186 puan) tarafından
Sıkıntı yok ama bebeğim için çok korkuyorum
(2,674 puan) tarafından
Ben kendi adıma durmazdim canım rahat edemem çocuklarımı istediğim gibi yetistiremem. Millete de muhtaç kalmak istemem.
-Reklam-
0 oy
(7,906 puan) tarafından
Ben gidemezdim herhalde başka şehirde ev bulurdum 
(186 puan) tarafından
Ama eşimin işi burda tüm yakınımızda burda babasıda kanser öldürsem gitmez :(
0 oy
(541 puan) tarafından
Ben de yaşadık o depremi canım. Bir ay geldim annemlerde kaldım adanada onlar şükür o kadar hissetmemislerdi çünkü ama bizim orda artçılar bitmiyor hala da oluyor sürekli 4 ve üzeri yaşıyoruz ama mecbur döndüm eve. Bir süre sonra yapamaz oldum bebeğim 7 aylık ti o zaman. Hala atlatmış o psikolojiyi aşmış değilim her artçı da elim ayağım boşaliyor eşim de vardiyalı ama insanın evi gibisi olmuyor. Rabbım can sağlığı versin bu artçılar 1 yıl sürecekmis Allah bir daha yaşatmasın bence Allaha tevekkül et geç evine yine de karar senin
(186 puan) tarafından
Ecel nerde olursan ol her yerde bulur seni ama kendim için değil bebeğim için çok korkuyorum eve geçmekde zorundaym çok büyük bir çıkmaz bu :(
(541 puan) tarafından
Ben de çok korktuk hala da korkuyorum bebeğim uyusa başından ayrılamıyorum çamaşır sersem yanıma alıyorum en ufak bir artçı olsa hemen aşağıya koşuyorum. Çok zor Cook biz yaşadık biz gördük kimse anlyamaz ne yaşadığımızı Allah bir dha öylesini yaşatmasın. Ama ecel nereye gidersen git peşinde dediğin gibi ölümden kaçış yok. Bir süre yanına biri gelsin evde durmaya alışana kadar belki daha kolay olur senin için
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Bende malatyadayim biliyorsun malatya daha çok etkilendi ama ortalıkta mahvolduk ve gözüm kapalı evime girdim yapacak birsey yok nereye kadar kalacaz biyerlerde Rabbim yazmamış olsun 
(186 puan) tarafından
Doğru diyorsun cnm allahm neyi nasip etmişse o olur :(
0 oy
(967 puan) tarafından
Bende antepteyim canım neresinde otryosn
(967 puan) tarafından
Yani eğer kaynanadaysan kesinlikle evine git derim hasar yoksa evinizde ben evime geceli baya oldu depremden bir ay sonra geçtim alıştık artık eğer gecmezsen hiç alisamaz sin korkun hiç geçmez şükür ben unuttum ışıkları kapatıp uyuyoz düşün önce ışık açık uyurduk eve ilk geçtiğimiz de yani mecburuz yapacak bişey yok herkes evinde ve artık doğuda yıkıcı deprem yok önce Allah ama uzmanlar böyle söylüyor o tehlikeyi atlattık artcilar mutlaka olacak ama inan ben onu bile görmüyorum kaç haftadır
(186 puan) tarafından
Ben daha çok korku olmadan geçmek istiyorum ama eşimi bi türlü ikna edemiyorum oda bizim için korkuyor tabi fabrikada çalışıyor vardiyeli pazartesi geçmek için ikna ettim inşalah bişey olmaz tek korkum bebeğim allaha sığınıcaz yapacak bişey yok
(967 puan) tarafından
Aynen canım geç sen evine artık olmuyo ki öyle birilerinde nasıl rahat ediyorsunuz ihtiyaçlarınız oluyo senin eşin bebeğin zor olur yani benim evimde teras kat  karataş a yakın gecekondu evim ama 4. Kattayim valla aşağı bakmaya dahi korkuym yüksek die ama mecbur evimdeyim şuan karşımda bir çok daire var az önce saydım 15 kat tam ve hepsi ışığı yanıyor evdeler insanlar aralarda harap oldu mecbur Ece geçtiler canım sürekli duanı et bebeğini hep yanında bulundur esin yokken banyo vs girme bende öyle yapıyorum çocuklar hep dizimin dibinde odalarına bırakmıyorm oyuncakları salona getiryom yanıma edim yokken çok nadir yikanrim . Aliscaz napalm
(186 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun cnm ya inşalah bidaha olmaz bu söylediklerinin hepsine dikkat edicem teşekkür ederim
(967 puan) tarafından
İnşallah canım Allah'a emanet olun korkma bakara suresi aç gece evde öylece uyuyun rabbim korusun hepimizi meleklerimizi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 183 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 462 göst.
30 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 51 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
+2 oy
14 cevap 241 göst.
31 Ocak 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,709 cevap

34,778 kullanıcı

...