0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (320 puan) tarafından
Kızlar adetime 3 gün kala öğrendim daha yarın günüm sadece annemle ablama söyledim doktora gidip keseyi görünce söylerim diğerlerine diye düşündüm siz ne zaman söylediniz 

42 Cevaplar

0 oy
(455 puan) tarafından
Ben cinsiyetini öğrenince söyledim 12 haftalık da öğrendim kızımız olacak diye 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niyetimiz 3 buçuk aylık olunca söylemekti ailelemede ama ikinci ayda öğrendiler zorlu gecirince o dönemi 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
İkisinj de öğrendiğim ilk gün çünkü eşim mutluluktan havalara uçtu içinde tutamadı malesef
0 oy
(12,646 puan) tarafından
kızımda 9+4oğrendım soyledım eve gelince hemen 

bu sefer 6haftaşıktı glba bi hafta sonra gel dedı kalp atışları için geldım hastaneden herkese soyledım
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Kalp atışı önemli bir detay ilk çocuğumda kan testinden sonra söyledim çünkü bizdelerdi eşimin ailesi zaten. Şimdi kalp atışını duyup söylemek daha mantıklı geliyor 
0 oy
(5,046 puan) tarafından
3. aydan sonra söyledim çevreme ama ablamla annemin ilk gün haberi oldu 
0 oy
(1,135 puan) tarafından
En yakınlarıma iki ay gectikten sonra konu komsuya ise kendileri anlayana kadar söylemedim 
0 oy
(241 puan) tarafından
5 buçuk aylıkken söyledim herkeze :))
0 oy
(649 puan) tarafından
Oğlumda hemen. Kısımda 6. Aydan sonra söyledim. 
0 oy
(3,084 puan) tarafından
12 haftalikken söyledim
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Beş aylığa yakın duydu herkes 
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Adetim bi kaç gün geçti test yaptım annemle kaynanama söyledi eşim bi kuzenimle bi arkadaşıma da bekliyorum zaten var mı diye testin fotoğrafını atmıştım geri kalan kimseye söylemedim hepsini annemle kaynanam söylediler sagolsunlar komşularım bile kaynanandan duydu 
0 oy
(159 puan) tarafından
Dün ogrendim en yakın arkadaşıma soyledim bin pişman oldum.3.5 ay önce sezeryanla 28haftalik bebeğimi malesef kaybettik suyum geliyordu 2 gündür ters olduğu için sezeryana almışlardı .Gebeyim şimdi dün arkadaşıma dedim ben az üzülün istiyorum diyor bana da kalp atisi duyulmuyor kürtaj demişlerdi dedi durduk yere.Yani zaten evlat acısı yaşamışım ben az üzülün istiyorum ne demek.Bunu söyledi bana hayırlı olsun sevindim falan dedi ama gitti sonra bunu dedi.İnsanın içine kurt düşürdü durduk yere ben hemen test yapıp kan verdim diye bunu söyledi yani 2 hafta sonrada öğrensem rızkı olmayan  bebek gider,şimdi öğrensem de ayni.Doger yakın arkadaşıma da bugün dedim kimseye söyleme dedi ailelere de söyleme her kafadan bir ses çıkacak sen üzüleceksin dedin.Yani insan olan böyle der evlat acısı zaten yaktı içimizi bebeğimi gördüm birde nasıl güzeldi yavrum insan tekrar olumsuz şeyler niye empoze eder ya çok kırıldım 
(320 puan) tarafından
Çok haklısın canım biraz saklayın isterseniz en azından başkalarını dinleyip üzülmezsin
(159 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten.Zaten kaybettigim bebeğimde de saçma sapan şeyler diyen oluyordu kaç defa ağlamıştım aile gezmeleri ne de katilmayacagim bunda
(320 puan) tarafından
En iyisi herkesten uzak kalmak sağır olmak
0 oy
(63 puan) tarafından
Ben son aya kadar söylemeyecektim ama 13 haftalıkken annem anladı öyle öğrendi 18 haftada da eşimin ailesine söyledik öyle 
0 oy
(726 puan) tarafından
Ben de keseyi gormeden soylemedim esime bile keseyi gorunce soyledim.
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Testte 2 cizgiyi görür görmez:)))
0 oy
tarafından
Evde test yaptım eşime git bak dedim bu üç oldu yine olmucak galiba yüreğim kaldırmış dedim moralim bozuluyor dedim.ucarak geldi bı sevinçle tuvalete bı kostum nasıl çığlık attım sarıldık falan çok güzeldi.sonra emin olmak için kadın doğuma gittim kese var deyince öyle herkese söyledik canim:)sayende yine tebessüm ettim sağol kızım 17 aylık şuan öyle mutluyum ki.Allah Sanada bu mutlulukların hepsini tattirsin inşallah 
(320 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin :))
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Yani benim tabi ki ilk babası öğrendi test yapınca.sonra doktora gidip emin olduk kalp atıyor sağlıklı filan o zaman ailelere söyledik.gerisi de vallaha şansa öğrendi kimi karnımı gördü kimi başkasından duydu.hele amcamlar vs doğuma bir ay filan vardı öğrendiler.yqni amacım nazar vs değil bana böyle çok ters geliyor duyurmak herkese.bakin ben gebeyim diye biri de çıkıp eee yani der adama.yada arayıp milleti ben hamileyim mi diyeyim diye düşünmek tuhaf geliyor
0 oy
(488 puan) tarafından
3 aylıkken söyledim 
0 oy
(123 puan) tarafından
Kalp atısını duyduktan sonra söyledim, bence beklemeye gerek yok sonuçta hamilelikte risk herzaman vardır düşük riski biter erken doğum riski başlar

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,267 göst.
0 oy
27 cevap 255 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 940 göst.
16 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı