0 oy
609 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Çocuklarımdan kaç aydır uzağım çocuklar babalarinda kalıyor velayet davası açtım sorum şu çocuklarım 6 5 4 ve 2 yasindalar eyer pedagog onlarla goruşulurse onlar benle kalmak istemezlerse kalmicaklarmi 4 ve 2 yaşındaki konusamyor daha onlarida mi vermicekler defalarcq çocuklarımı istedim vermyolar kaynanam bakıyor şuan ne olur lütfen bana bı akıl verin

21 Cevaplar

0 oy
(8,996 puan) tarafından
Konu hakkında bilgim yok ama bu kadar küçük cocuklari nasıl anneden ayirabilirler anlamış değilim. Aylarca çocuklarını görmeden naisl durabildin Allah yardımcın olsun inşallah hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. Herhangi sağlık piskolojk sorunun var mi
tarafından
Benim anam bensizliğe ben onsuzluga 20 sene sabrettik, simdi babam 1 yıldır bensiz, gelde imtihanima bak, masum olabilirim ama imtihanın bi parçasıyim, yani sadece sen  değil, allah insanı insanla imtihan eder, sen eşin çocukların hepsi imtihanda
(30 puan) tarafından
Umarım layıkıyla geçeriz çok zor çünkü
tarafından
Hemde ne zor, hıçkıra hıçkıra yorgan altında nefessiz kalana kadar anne özlemine ağladığımi asla unutmayacağım, babama hakkım helal değildir, çok çektirdi, anne sevgisinden mahrum etti, şimdi dilerim o mahrum kalsın...
(30 puan) tarafından
Ah canım benim dünya işte kimin ne çektiğini Allah bilir peki annenle hala gorsyormsn
tarafından
Buldum 1 sene oldu ama görüşmüyorum, o bana soğuk ben ona soğuk, eee yıllar girmiş soğukluk girmiş sonuçta 3 yaşında bırakmak zorunda kalmış hiç görmedigim bir kadina sıcak olamadığımi farkettim, yok olmuyor :(((
-Reklam-
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Mahkemeyi açmışsın şimdi 2 yaşında olanı mutlaka verirler çünkü daha küçük öncelik annede diye biliyorum birde pedagog çocuğun o an baskı altında olup olmadığını anlar emin ol 

Çocukların sana düşkünü canm
(30 puan) tarafından
4 yaşındakini peki verrrlermi
(13,889 puan) tarafından
Canm sen istersen dimdik ayakta durursan mutlaka hepsinid3 verirler sana omcelik annededir
0 oy
(2,132 puan) tarafından

2 4 5 6 mı :O 4 yaşındaki neden konuşamıyor ve neden seninle değiller? Allah yardımcın olsun 

(30 puan) tarafından
Lütfen sadece soruma cevb verin
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Geçici velayet şuan babada mi? Neden biraktin en başta. Normal şartlarda hepsini sana vermeleri gerek. Daha yaşlari küçük. 
(30 puan) tarafından
Hayır geçici velayet için inceleme olcak
0 oy
(8,046 puan) tarafından
Pedegog çocuğa kimde kalmak istiyorsun diye sormaz eminim size de incelemeye gelecektir çocuklar zaten çok küçük mahkemece babamda kalmak istiyorum dese bile bir önemi yok çocuk için en iyi şartlar nerede ise çoculçkların üstün yararını gözeterek rapor hazırla pedegog 
(8,046 puan) tarafından
Ve hatta sizi tanıyan akrabalarınız da evde oluraa aile içinde kalabalıklık birbirinize bağlılık artı olışturur
(30 puan) tarafından
Ha beni ariyolar yani dimi
(30 puan) tarafından
Yani gelince annem tek evde olur bide yatalak bir kardeşim var
(8,046 puan) tarafından
Özel değilse geçici velayet neden babaya verildi
(30 puan) tarafından
Daha verilmediki beni evden yolladı evden ayrılmak zorunda kladim
0 oy
(30 puan) tarafından
Bana verrlermi çocukları lütfen bişey söyleyin 
(6,235 puan) tarafından
Senin çocuklara bakicak gücün varmı?

Odaları varmı ortam herşeye bakarlar muhtemleen normal şartlarda çocuklar sende kalması gerekiyor yüz kızartıcı bir suçun yok ise maddi durumun Vai bebelere bakmak için nasıl bakicaksin
(30 puan) tarafından
Yüz kızartıcı suçum yok aile evinde kalıyorum 4 odalı gayet iyi bı ev  ben dava açarken durumumun olmadığını söyledim nafaka felan talep ettim
(6,235 puan) tarafından
Peki velayet için oda düzeltmeye çalışan bir kaç kişi vardı burda düzen kuruyordu nasıl kurucaksin o duzeni
(30 puan) tarafından
Ya hele bı versinler Allah büyük
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Canım biz 10 yaşındaki yeğenimi daha dava açılmadan evi basıp aldık kavga kıyamet polis falan olay oldu ama 1 ay annesiz kaldı çocuk. Şimdi mahkeme de bize verdi çocuğa sorulmadı 
(30 puan) tarafından
Ya işte dava açıldı şimdi iki hafta içinde iki tarafta uzamnlarla goruşlcek umarım verrler
(1,766 puan) tarafından
Eltime geçici velayet verilmiş ama babasında hala salı günü pedagog görücek miş çocuk kimde kalmak isterse onda kalırmış 4 yaşında bu arada
(30 puan) tarafından
Benimde 4 yaşında ama konusamyor bide 2 yaşında var
(1,766 puan) tarafından
Yok eltimin kızı konuşuyor ama senin eşinin yaptıkları gibi bunlarda çok çocuğu dolduruyorlar
(30 puan) tarafından
Benimkiler konuşmadığı için doldramazlar
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Canım genelde yaşları küçük olan çocukları zaten anneye veriyorlar ama herhangi bir sabıkan suç kaydını yoksa velayet davasında sana verirler diye düşünüyorum ya da belki maddi durumla da alakalı olabilir çocuğa babasının tarafında daha iyi bakılacağını tespit ederlerse onda kalabilir yani her iki tarafa da sosyal inceleme yapmak için kişiler geliyor evlere falan bakıyorlar
(30 puan) tarafından
Offf offffben ne yapcam işim çok zor
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Sorunun cevabını bilmiyorum ama rabbim içine ferahlık versin ne yaşadığını bu sen bilirsin. Tez zamanda inşallah evlatlarına kavuşursun nasıl bir vicdansizlik anneyi evladından ayırmak anlamadım 
(30 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bu olay resmen çok tanıdık geldi benimde eltim kaynim bosandi cocuklari alıp evden kaçtı eltim baba evine gitmeden eşime verdi cocuklsri resmen eşim baksın diye getirdi sonra dava fln açıldı annenin cocukqlri kendi rızasıyla kapıya bıraktığı video vardı gösterdik sonra annenin yanında 3 yaşında kız çocuğu vardı onuda babaya verdi çekip gitti şimdi 4 çocuğa kaynanam bakıyor çok kötü bir durum :/
tarafından
Onlar çocuklara soru sormuşlar kimin yanında kalıyorsunuz babanız size baka biliyor mu annenizin yanına gitmek orda kalmak istermisiniz gibi kimse onların yanında durmasına izin vermediler çocuklar ve polisler özel konuştular çocuklar annelerinden nefret ettikleri için annesinin ailesinden durmadan şiddet gördükleri için babalarını seçtiler
(30 puan) tarafından
Ahhh yazık benim çocuklarımıda doldrmşlar malsef anaanne sizi dovcek oldurcek die benimkilerde öyle derse ne olcak
tarafından
Çocuklar sana bağlıysa yapmazlar belki öyle hakkınızda hayırlısı olsun sen gene direnmeye çalış almaya çalış baktın çocuklar gelmek istemiyor şikayet et cocuklari dolduruyorlar fln ztn pedagog daha iyi bilir dolduruşa mi geliyorlar yoksa normal hallerimi
(30 puan) tarafından
Anladım hayırlısı olsun bakalım inşallah güzel olur
tarafından
İnşallah:)
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Devlet burda çocuğun iyiliğini menfaatini düşünür çocukları senmi terkettin gittin aylardır görmek için çaba harcadinmi bakacak bir gelire sahipmisin aklı dengen yerinde i yüz kızartıcı bir suçun varmı bunlara bakar çocukların çok küçük aylardirda senin yanında değiller illaki babasından etkilenip biz annemizi istemiyoruz diyebilirler bu önemli degil
(2,468 puan) tarafından
Bu yazdıklarım şu an yaşadıkları ev için babası içinde geçerli mahkeme çocukların lafına bakmaz
0 oy
(7,920 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun, başta çocuklarını biraktiysan geri almak zor yani, ama küçük olanlari sana vermesi gerekiyo vermem diye bişey yok 2 yaşındaki cocuk bebek sayilir daha nasıl anneden ayrı, bunun için ayrı mahkeme aç yada polisle git
(30 puan) tarafından
Açtım canim yani 4 yasindakinide vermezlermj oda küçük
(7,920 puan) tarafından
Ya benim bildiğim kadarıyla çocukların 6-7 yaşına kadar annede durma hakkı var
(30 puan) tarafından
İşte bilmiyorum umarım verrrler yaaa
0 oy
(265 puan) tarafından
2 yaşındaki i kesin verirler, normalde 10 yaşın altındakiler anne istiyorum dedikten sonra anneye verilir ama annenin yaşantısınada bakıyorlar. Eşinden boşanma sebebin ne? Çocuklardan ayrı olma sebebin ne? Ayrılırken neden yanına almadın? Yanlış anlama sana verilip verilmeyeceğini yorum yapabilmek için soruyorım
(30 puan) tarafından
Anlasmyorduk üst katta ailesi vardı herşeye karsyolardi dayak vardı ayrlmak istedim çocuklarımı alıp gitmek fakat vermedi biletmi alıp beni zorla yolladi çocuklarımı alamadım
(265 puan) tarafından
Anladım, namussuz hayat sürme yoksa 10 yaş altı çocuk anne istemiyorum demediği sürece anneye verilir. 3 yaşın altı anne namussuz hayat sürse bile anneye veriliyor. 2 ve 4 yaşındakileri kesin sana verirler 5 ve 6 yaşındakileri pedagog görüşmesine alırlar muhtemelen
(30 puan) tarafından
Umarım verrrler ama diğer iki büyük kızımı doldrmşlar malsef beni istemeyeblrler
(265 puan) tarafından
Doldurmaları önemli değil zaten pedagog onu ayırt etmek için var çocuk gerçekten anneden zarar görüyormu yoksa öyle mi dedirtiyorlar onu anlar pedagog. Ve doldurduklarını anlarsa karşı taraf için daha kötü çocuğun psikolojisini bozmuş oluyorlar
(30 puan) tarafından
Ay inşallah gerçekler ortaya çıkar
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Cocuklara saglıcan imkana bağlı  normal de sana verilmesi gerekirdi niye babadalar  velayet babaya mı verdin 
(30 puan) tarafından
Hayır ben evden ayrılmak zorunda bırakıldım şimdi velayet davası açtım almak icin
(6,919 puan) tarafından
Çocukları almadan  niye çıktın  keşke bı polise gidip evden atılıp çocukların  verilmediği söyleseydin  tüm haklarını hepsini alır üstüne tazminat  verırdı mahkeme
(30 puan) tarafından
Hata yaptı m malseff
(6,919 puan) tarafından
Evi terk etti dicekler madur olduk çocukları bıraktı dicekler malesef zor bir süreç beklıyor seni  iyi bir avukat lazım
(30 puan) tarafından
Evet öyle diorlar zaten
0 oy
(5,815 puan) tarafından
6 yaşından küçük çocuklar anne aksini talep etmedikçe anneye verilir diye biliyorum. Pedagog daha aklı eren çocuklar için devreye girer seninkiler baya küçükmüş büyük ihtimalle sana verirler. 
(30 puan) tarafından
Umarım verrrler ben ailemde kalıyorum
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Sorunun cevabını bilmiyorum umarım hayırlısı neyse o olur sizin için 
(30 puan) tarafından
Saolun Allah razı olsun
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Anne ve babanın imkanlarına bakarlar 4 çocuğun yaşayacağı alana bakılır bizin gelirinizin olması lazım eğer yoksa nafaka bağlanır ama babanın gelirine göre yani 4 çocuk sen geçinmek çok zor inşallah birleşirsiniz üzüldüm çocuklar çok küçük ikinizede ihtiyaçları var 
(30 puan) tarafından
Malsef öyle gönül isterke bir olmak ama istmyor eşim beni yani ben ailemde kalıyorum genede vernzlermi
(1,529 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ailenin durumu iyimi peki çocukların kendi alanı olacak odaları olacakmı baba ve annenin durumana bakıp en iyi neresi uygunsa öyle karar veriyolar ama 2 yaşındaki kesin seninle olmalı çünkü anne bakımına muhtaç Rabbım evlatlarından ayırmasın inşallah eşin belki vicdana gelir ha aranızda ne var bilmiyorum tabiki ama yinede 4 çocuk yapana kadar nerdeymiş seni mahvetmiş yani
(30 puan) tarafından
Malsef hep hatalar yaptım olan çocuklara oldu bende umarım vicdana gelir üzülür diorum peki 4 yaşındaki cocuguda verrlermi
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Selmacim sen misin 
(30 puan) tarafından
Evet benim
(6,669 puan) tarafından
Mutlaka bir ise gir 4 cocuk bakabilicegini ispatlarsan neden olmasın ins kavuşursun
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Çok bir bilgim yok ama boşanma gerçekleşti mi,dava sonrası çocuklar hep anneye verilir, yorumlarında ne kadar sıkıntılı olduğunu anlayabildim Allah yardımcın olsun 
(30 puan) tarafından
Allah razk olsun dua etmeniz yeterli canim
0 oy
(930 puan) tarafından
Eşim sosyal hizmet uzmanı adliyede pedagogla birlikte çalışıyor işi bu ona sordum şöyle söyledi

6 yaşına kadar çocuklar genelde anneye verilir. Çocukları zorla alıkoymuşlarsa görüşmede kendisi dile getirdin görüşme yapan kişi velayeti almasına engel durum yok diye rapor yazarsa ve raporda çocukların yaş dönemleri nedeniyle anneye mutlak bağımlı olduğunu söylerse karşı tarafta çocukların ne dediği çok sorun olmaz. Maddi imkanlar çok ön planda değil ama çocukların kalacağı yer ayarlanmışsa artı olur. Kendisi de görüşmede çocuklar anne sevgi ve ilgisine bağımlıları demeyi unutmasın ki görüşme yapacak olan kişi mesleki olarak kötü olabilir garantiye alır
(30 puan) tarafından
Canim çok tskr ederim ben ailemde kalıyorum onlar için oda haziliyacam çocuklar küçük ve benim yanıma gelmek istyolar fakat onlar izin vermiyor
(930 puan) tarafından
Rica ederim kuzum onların izin verip vermemesi önemli değil önemli olan mahkeme kararı ve sana gerçeklerdir rabbim ayırmasın inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 309 göst.
0 oy
2 cevap 166 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde selinylmz (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
22 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
18 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,874 puan) tarafından soruldu

379,067 soru

11,346,537 cevap

34,812 kullanıcı

...