0 oy
518 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bana sadece nikah yaptılar kaçtığım için ailem gelmedi eşim uzman çavuşken 49 gram maras burması almış yatırım olarak onu taktı ailesi de 2 tane yüzük taktı biri 7 gram alyanstı diğeri 2 gram cok inceydi burma ve 2 gram yüzük beyefendinin kızlara yediği kredi kartı borcuna gitti alyansı da ben boşandıktan sonra bozdurmak zorunda kaldım cocugun ihtiyacları için hemde içinde isimlerimiz yazıyordu istemedim

Kardesim evlenecek askerde şimdi gelince erkenden hazırlayalım altınları dedik fikir almak amaclı sordum 

43 Cevaplar

0 oy
(16,292 puan) tarafından
Annem gil bileklik taktı. Ablam çeyrek taktı. Kaynanam gil de küpe ve 7 bilezik taktı. Bilezikler benim mehirimdi. Ondan ayrı 5 taş söz yüzüğü ve nişan yüzüğü alınmıştı zaten düğünden önce 
-Reklam-
0 oy
(796 puan) tarafından
Annem ve babam kelepçe takmıştı erkek kardeşim bileklik  ablamda ceyrekli komple altın  bileklik yaptırmıştı. Eşimin ailesi  eşim dâhil  5 bilezik taktı şimdi hiçbiri yok hepsi arabaya gitti 
0 oy
(11,638 puan) tarafından

Annemler çeyiz yaptılar 1 tane 21 gr. Bilezik borçları var o an yapamadılar yapcaz diyip duruyorlar bakalım bi 5 sene daha geçsin de  :D

Esim yapmadı çünkü bizim buralarda gelin damat elini cebine atmaz (tabi eşim çalışmış harcamamis bisiler yapmış zamaninda) k.peder ve ailesi 200 gr bilezik + tugrali kolye yapmışlardı 

Büyük eşyalar hepsi ortak + benim mutfak ve tekstil çeyizi var Wc tebliğinden Tırnak makasina kadar ailem aldi

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 330 göst.
25 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 344 göst.
17 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,605 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 1,460 göst.
0 oy
6 cevap 143 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mucizelerim... (4,988 puan) tarafından soruldu

384,953 soru

11,513,638 cevap

35,174 kullanıcı

...