0 oy
822 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Benimde 2.5 yaşında kizim var kuzenimin de 1 yaşında emzigini verirken al kızım bebeğim fln dedim.Agiz alışkanlığı yaa öyle deme ismini şöyle dedi.Biraz bozuldm açıkçası benim kızıma kızım deseler zoruma gitmez sizce haklı mı siz rahatsız olur musunuz 

38 Cevaplar

+9 oy
(15,240 puan) tarafından
Bokunu cikardilar iyice işin. İnsan artık ne diyeceğini sasiriyo
(208 puan) tarafından
Bencede ya
tarafından
Valla aynen öyle. Herşeye bir trip. Kızım deyince ne olck
-Reklam-
+4 oy
(703 puan) tarafından
Sanırsın a*ları altından da sadece onlar çocuk dogurabılıyor tövbe yarabbim ya neye takacaklarını şaşırdılar babam annem esımın aılesı yengem amcalarım hep kızım der kuzuma ne var bunda gel kızım gıdelım gel kızım sunu ver sunu al vs vs bunda ne vaaaar dıye bagırmak ıstıyorum 
(2,157 puan) tarafından
Ahahahha :D
(1,893 puan) tarafından
Çok ayıp ama çok komik :D
(703 puan) tarafından
Hakedene hakettıgı gibi konuşmak gerek gerçekten abartı hareketler
+3 oy
(7,972 puan) tarafından
Görmemisin çocugu olmus derler adama 
+1 oy
(2,374 puan) tarafından
Ben olmazdım olanlarıda anlamıyorum bnce cok güzel aksine kendi evladın gibi görüp sahiplenip koruyorsun umursamassanda ilgisiz sevmiyor diyorlar hiç memmun olamıyorlar
(208 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum kızıma kızım yavrum bebeğim demeleri benim hoşuma bile gidiyor demekki icten seviyor gibi düşünüyorum
+1 oy
(3,716 puan) tarafından
Ay ben yeğenime kuzenimin çocuklarına annem demişliğim var severken. Hiçbiri de tepki vermedi annem dememle anneleri olmayacağımın içimden gele gele sevdiğimin bilincindeler çok şükür. 
(208 puan) tarafından
Annem desem demekki ne dicekti
(3,716 puan) tarafından
Ben daha o çocuğu sevmem. Komşumun gelinin 2 aylık bebeği vardı. Sevmek için izin istedim beni tersler gibi  konuştu sert bir şekilde. O bebeği daha kucağıma almadım. Çok çağırdı gel abla bebek sevmeye dedi ama gittiğimde de uzaktan aman aman yapıp geçtim.
(48,695 puan) tarafından
bende sevmem. dayimin torunu 12 yaşına geldi hala sevmem sevimsiz annesi yuzunden
(3,716 puan) tarafından
İnsanlar çok tuhaf ya
+1 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani dememek lazım çocuk da kimin annesi kimin yabancj olduğu konusunda kavram karmaşıklığı yaşar anne kelimesi boş bir kavram değil dilin surcmus olabilir ama demen doğru değil teyzesi olursun çocuğun neyse senin kuzenin çocuğu 
(1,763 puan) tarafından
İsmiyle seslensin küçüklere dedim diyelim Ayşe aysecim  diyebilirsin
tarafından
Okulda öğretmenlerimiz hep kızım.derdi hiç karıştırmadik annemiz babamiz kim gayet biliyoz abartmayi çok seviyor bazıları
(1,763 puan) tarafından
Sen dışarıdaki kadınlara anne mı diyorsun anne desen nasıl karşılanır valla benim çocuğuma kimse annem diyemez çok boş bir şey yani neden sevgini gosterecek kelime mi kalmadı bu dünyada
tarafından
Annem dememiş zaten ki kızım demiş mevzuyu yanlış anladin
(208 puan) tarafından
Annem demedim emziğini verirken al kızım dedim ona kızdı kızım deme diye
+1 oy
(48,695 puan) tarafından
anneliginde suyunu cikardilar iyice cocuk küçücük bide seninde cocugun sayilir bizde kuzen cocugu kardestir 
0 oy
(3,022 puan) tarafından
Bilmem ben de rahatsız olurdum gibi 
(208 puan) tarafından
Neden rahatsız oluyorsun ki
(3,022 puan) tarafından
Kişiye göre değişir aslında
0 oy
(872 puan) tarafından
Yeni bir komşuyla tanıştık 2 3 kere geldi bize ve kızıma kızım dedi. Kendisinin da daha küçük kızı var. Ama ben bir tuhaf oldum. Çünkü fazla tanımıyorum. Ama yakın birisi öyle derse takmam.
(208 puan) tarafından
Yani kuzenim sonuçta yakın oluyoruz
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Takmam ben aksine hoşuma gider 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Benim kızıma halası (14) o da kızım der çünkü kızım halasina çok düşkün 

Kendi ablamlar da kaynanamda annemde kızım der hangi birine demeyin diyeyim bende bunda bir sakınca yok annem derseler belki kızarım ama çok çokta takılmam ya. Ama herkesin düşüncesi farklı tabi biz öyle düşünürüz arkadaşın diğer türlü yada baskasj 
(208 puan) tarafından
Yani annem flm tamam ama kızım bebeğim dedim sadece bende gün içinde çok fazla kızıma bu kelimeleri kullandığım için ağzım alışmış farkında bile degilm aslnda ama artk dikkat edicm
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Samimi olduğum kuzenim dese rahatsız olmam aksine kızıma yakın olması hoşuma gider ama senin kuzen belki farklı açıdan bakıyordur olaya onun kızı olduğu icin sadece o kızım diyebilir gibisinden ona da saygı duyarım 
(208 puan) tarafından
Evet bende daha dikkat edicm genelde hep kızım derim yaa ağız alışkanlığı işte
0 oy
(218 puan) tarafından
Kimin dediğine bağlı rahatsız olmam cnm 
0 oy
(45 puan) tarafından
Çok saçma eltimde benim kızıma birşey verirken kızım der bende onunkine kızım derim bunda kızacak ne varki 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Sacmalamıs resmen hayır dense ne olur ben arkadaşlarımın çocuklarına kızım oğlum yavrum kuzum derim hep onları kendi çocuğum zannettiğim için degilki bu yakınlık göstermek için söylenir yoksa bende 3 tane var kimsenin çocuğuna meraklı değilim 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Kuzenin sacmalamis ne var bunda 
0 oy
tarafından
Ne kadar ayıp alsın kıymetli çocuğunu böyle tiplere gıcık oluyorum 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
kime nasıl davranacağını bilemiyosun
0 oy
(4,277 puan) tarafından

Çok saçma tepkisi benim çocuklarada oğlum diyorlar hiç zoruma gitmiyor bende derim eltimin kardeşlerimin çocuklarına hiç böyle tepkiyle karşılaşmadım yapmamda diyebilirlerde aksine dahada sanki kendi çocuğun gibi seviyorsun ondan istemsiz çıkıyor ağızdan kuzenin tuhaf gerçekten daha neler duyacaz:angel:

0 oy
(714 puan) tarafından
Eşim yeğenine kızım diyordu çok rahatsız oldu tartıştım bu yüzden herkes kendi cocuguna böyle hitap etmeli bence
(208 puan) tarafından
Kızım kelimesi genel bir kelime sadece anne yada baba söylemiyor ki bazı şeyleri çok abartiyorsunuz gerçekten
(714 puan) tarafından
Dk başı demesi hoş değil. Herkesin kendi görüşü tabi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 271 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 450 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 319 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu